Często dopada cię zniechęcenie i zastanawiasz się, czy jeszcze do czegokolwiek się nadajesz? Być może dopadła cię rutyna życiowa, ale zbytnio do serca wzięłaś sobie krytyczne słowa najbliższych? Czas, żeby zmienić coś w swoim życiu, a właściwie odkryć w sobie coś, o czego istnieniu nie miałaś pojęcia bądź też o czym zdążyłaś już zapomnieć. Potencjał tkwi w każdej z nas. No to do dzieła!


Potencjał drzemie w każdej z nas

W dzieciństwie pewnie miałaś jakieś swoje pasje. Lubiłaś malować, śpiewać, grać na skrzypcach, jeździć konno bądź grać w siatkówkę… Z czasem porzuciłaś swoje zainteresowania jako nieprzynoszące zysku. Nic dziwnego, że w takim razie dopada cię rutyna. Człowiek potrzebuje do szczęścia o wiele więcej niż rodziny, pracy i ewentualnych wczasów raz do roku. Jeżeli nie realizujesz się w tym, co naprawdę kochasz (choćby nie było żadnych szans na tym zarabiać), nigdy nie będziesz w pełni szczęśliwa. Bywają ludzie, którzy prowadzą ogromne ogrody tylko po to, by móc na nie patrzeć i je podziwiać. Bo to daje im radość. Zdarzają się też kolekcjonerzy kamieni, znaczków czy obrazów. Hobby nie tyle rzadko przynosi zysk, co często przysparza dodatkowych wydatków. Ale czy warto tylko dlatego z niego rezygnować?


Z pewnością masz w sobie „to coś”, co konkretnym słowem moglibyśmy określić jako: potencjał. Są to możliwości jakie posiadasz w danej dziedzinie. I tak możesz nie mieć zbyt wielkiego potencjału w sporcie, ale za to doskonale malować… Oczywiście własny potencjał można doskonale rozwijać przez ćwiczenia i warsztat. Teraz, gdy to czytasz, przyszło ci na myśl, co może być twoim potencjałem? Być może już to od dawna wiesz. Może jedynie teraz zaświtała ci w głowie przelotna myśl – nie lekceważ jej. Jest jeszcze możliwość, że kompletnie nie wiesz, co jest twoim potencjałem, mocną stroną, a może nawet twierdzisz, że nie ma takiej rzeczy? W takim razie czas udać się na wyprawę odkrywczą!


potencjał


Obudź w sobie pasję

Żeby zrozumieć, co naprawdę wychodzi ci dobrze i jest źródłem twojego szczęścia, musisz spróbować wiele rzeczy. Ale od czego zacząć? Oglądałaś na pewno wiele filmów, czytałaś książki, w których bohaterowie mieli konkretne pasje. Jeżeli zainteresowała cię któraś z nich, możliwe, że właśnie tam skrywa się twój potencjał. Jak to się stało, że światowej sławy skrzypaczka po raz pierwszy sięgnęła po skrzypce? Coś musiało ją do tego pchnąć, zainspirować. Jeżeli po twojej głowie krąży myśl: „Ciekawe jakby to było malować portrety”, ale zaraz potem pojawia się samokrytycyzm: „głupi pomysł, przecież ja wcale nie umiem malować”, powinnaś mimo wszystko spróbować. Czy znacie chociaż jedną osobę, która po raz pierwszy zasiadła do pianina i zagrała od razu cudowną etiudę bądź chłopca, który pierwszy raz kopnął w piłkę i od razu strzelił bramkę? Dojście do sukcesów oznacza dużo, dużo pracy. Nawet potencjał w danej dziedzinie nie zwalnia nas od tej pracy, a co najwyżej może sprawić, że będzie ona dla nas większą przyjemnością.


Poszukaj w sobie głęboko skrywanych możliwości. Nie chcesz chyba zmarnować życia z nosem wtopionym w telefon czy komputer? Nie chcesz raczej, by po twojej śmierci ludzie nie potrafili powiedzieć o tobie ani jednego słowa na temat twoich osiągnięć czy dokonań? Możesz więcej, niż ci się wydaje. Czas, aby się o tym przekonać!

Czas na zmiany - odkryj w sobie potencjał! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1