Funkcjonalność i prostota w jednym. To właśnie idealnie opisuje popularny ostatnio styl skandynawski. Jasne, naturalne materiały i kolory sprawiają, że nasze wnętrza stają się niezwykle ciepłe. Za to głównie kochamy ten styl.


Styl skandynawski - charakterystyka

Biel, szarość, pastelowe odcienie – takie kolory można teraz spotkać w większości domów. Moda na styl skandynawski dotarła do nas ze Szwecji i z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Jeżeli chcesz wnieść do wnętrza swojego domu spokój i nienaganną czystość, styl skandynawski będzie dla ciebie idealny. Za co my, Polacy, tak bardzo go kochamy?


Styl skandynawski kochamy za skromność

Nie ma tutaj miejsca na przepych. Jest skromnie, ale elegancko. Charakterystyczna jest niewielka ilość mebli wykonanych w określonym stylu i z naturalnych materiałów. Mnóstwo miejsca, a jednocześnie wszystko jest tak zorganizowane, że jesteśmy w stanie zamknąć w szafach to, co powinno się w nich znaleźć. Ten minimalizm to jedna z ważniejszych cech, które przemawiają za stylem skandynawskim.


Dom w stylu skandynawskim: drewniane podłogi

Miłością do nich pałają chyba wszyscy, a drewniana podłoga to również charakterystyczna cecha stylu skandynawskiego. Z czym się nam kojarzy? Przede wszystkim z przyjemnym ciepłem. Ponadto bardzo przyjemnie się po niej stąpa, przez co można pozwolić sobie na chodzenie po domu boso. Drewno podłogowe wykańcza się zazwyczaj jakimś matowym lakierem, ale pomocny jest tutaj także olej. W przypadku stylu skandynawskiego, często maluje się podłogi także na biało.


Styl skandynawski to światło... dużo światła!

Wnętrza tego typu są bardzo jasne i to nie tylko za sprawą koloru mebli, ścian, podłóg czy dodatków, ale również dzięki przestrzeni. Poza tym, właściciele domów w stylu skandynawskim zwykle dbają również o sporych rozmiarów okna. Tam, skąd przyszła do nas moda na ten styl, często pada, jest mgła i bardzo szybko robi się szaro, a później ciemno. Dlatego Skandynawowie starają się wpuszczać jak największą ilość światła do pomieszczeń, w których przebywają.


styl skandynawski ma charakterystyczne kolory


Ramki, jeszcze więcej ramek

Wszystkie kobiety uwielbiają ramki. Obrazki, zdjęcia, motywacyjne plakaty, którymi najchętniej obwiesiłyby ściany. W przypadku tego stylu możemy sobie na to pozwolić, dbając jednak o to, by zachować harmonijność wzorów. Ramki można również postawić na komodzie, stolikach, oparłszy je o ścianę. W stylu skandynawskim również modne są dodatki związane z typografią. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju napisy, czy to na plakatach, czy zawieszone gdzieś oddzielnie.


Meble w stylu skandynawskim z palet i skrzynek

To kolejna charakterystyczna cecha tego stylu, a obecnie panuje moda na tego rodzaju dodatki. Każdy chciałby mieć łóżko z palet, a przynajmniej stolik kawowy. Dzieci za to przepadają za skrzynkami na książki. Kochamy styl skandynawski za jego ciepło i funkcjonalność. Wnętrze urządzone w tym stylu robi wrażenie przytulnego kącika, a po wejściu do takiego skandynawskiego mieszkania od razu czujemy się jak w domu.


Dlaczego kochamy styl skandynawski? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1