W łazience spędzamy średnio 3 lata naszego życia, chociaż jako kobietom zajmuje nam to pewnie dużo więcej. Chyba więc warto zadbać, żeby łazienka była miejscem pełnym komfortu, w którym faktycznie możemy się zrelaksować – a nie korzystać z niej jak z najgorszego przymusu. Ładna, luksusowa łazienka to połowa sukcesu jeżeli chodzi o dom marzeń. Niektórzy nawet w łazience podczas kąpieli w wannie czytają książkę czy słuchają muzyki i zajmuje im to o wiele więcej czasu niż przebywanie w sypialni (nie licząc samego snu).


Łazienka – przepis na idealną przestrzeń

Nie da się dać podać jednego dla wszystkich przepisu na idealną łazienkę. Dla jednych to będzie wielka wanna z hydromasażem, dla innych ekskluzywny i nowoczesny wystrój, dla jeszcze innych ogromne lustro, z kolei niektórym kobietom bardziej może zależeć na dobrym oświetleniu, a zmarzluchom na podgrzewanej podłodze. Dobrze, żebyś sama zadała sobie pytanie: czego oczekujesz od swojej łazienki? Zapisz na kartce wszystko, co powinna mieć według ciebie idealna łazienka. Potem zobaczysz, na ile z tych rzeczy cię stać i na które z nich przystanie twój partner czy osoba, z którą dzielisz łazienkę (no, chyba że mieszkasz sama). Poniżej zwrócę uwagę na kilka istotnych kwestii, o których powinnaś pamiętać podczas remontu swojej wymarzonej łazienki.


Po pierwsze lustra

Która z nas ich nie lubi? Jednak pamiętaj, że światło odbija się od gładkich i jasnych powierzchni, więc wybierz raczej materiały błyszczące i w stonowanych kolorach. Sprawi to, że twoja łazienka nabierze więcej przestrzeni, gdyż ściana, na której będzie znajdować się takie lustro, optycznie się oddali.


łazienka


Podłoga i ściany

Dobierz kolory i materiały tak, abyś dobrze się wśród nich czuła i aby poprawiały ci nastrój. Jasne kolory zawsze dobrze sprawdzą się w łazience. Z kolei gładkie i błyszczące powierzchnie nadadzą twojej łazience tego efektu 3D, o którym pisałam wcześniej. Wzór na płytkach jest częstym dylematem kobiet. Jednak nie wybieraj bardzo abstrakcyjnych i kontrastowych wzorów, gdyż takie szybko się znudzą, a nie chcesz chyba co dwa lata wymieniać łazienkowych płytek?


Łazienka nie jest też miejscem, w którym powinnaś trzymać wszelkie gadżety. Lepiej, jeżeli będzie to miejsce przestronne. Ewentualnie jedna szafeczka na kosmetyki lub, to jeszcze lepsze, szafki wbudowane w ścianie. Urządzenia sanitarne to konieczność, ale suszarka na pranie, szafki i szafeczki wolno stojące zaplanuj może w innym pomieszczeniu?


Wanna, czy prysznic?

To odwieczne pytanie. Wanna zapewnia więcej luksusu. Możesz urządzić w niej sobie bajecznie relaksujące kąpiele. Natomiast jeżeli jesteś kobietą, która woli relaksować się w inny sposób i nie lubi „marnować” czasu na rzeczy typu moczenie się w wannie, możesz zawsze postawić nowoczesny prysznic z hydromasażem. Wszystko zależy od twoich preferencji.


Oświetlenie

W łazience dobrze jest pomyśleć o więcej niż jednej lampie. Koniecznie przy lustrze, abyś dokładnie widziała, czy precyzyjnie wykonałaś makijaż. Ewentualnie jeszcze nastrojowe lampeczki nad wanną, gdybyś chciała zafundować sobie relaksującą kąpiel bez zaświecania głównej żarówki.
Idealna łazienka do jeden z kluczy do szczęśliwego mieszkania. Na pewno będziesz chętniej wracać do domu, kiedy pomyślisz, że czeka cię ekscytująca kąpiel w cudnej łazience.

Łazienka – czy to ważne? Co powinniśmy wiedzieć przed zmianami Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1