Marzy ci się ciepły dom, do którego będziesz zawsze powracać z rozkoszą? Dom, który będzie twoją własną oazą spokoju i bezpieczeństwa? Sama możesz taki stworzyć! To właśnie kobiety budują domowe ogniska. I wcale nie potrzebują do tego wiele pieniędzy. Bo dom pełen ciepła składa się nie tylko z rzeczy, ale i uczuć.


Pomocne atrybuty, by stworzyć ciepły dom

Na pewno w tego typu domu przydałyby ci się: duże wygodne łóżko, sofa, koce i puchowe poduszki. Również warto pamiętać o półce z wartościowymi książkami oraz o miejscu, które byłoby związane z twoją pasją: śpiewaniem, malowaniem czy gotowaniem. Istotną rzeczą jest również duży stół, przy którym może jednoczyć się rodzina, nie tylko przy posiłkach, ale także przy wspólnej herbacie i pogawędkach. Jeżeli jesteś osobą kochającą muzykę, z pewnością dobrze zrobią ci wieża bądź chociażby głośniki, przez które będziesz słuchać ulubionych utworów. W końcu łazienka jest miejscem, które potrafi kompleksowo zrelaksować, jeżeli jest odpowiednio zaprojektowana. Jeśli jesteś fanką relaksujących kąpieli, nie rezygnuj z wanny.


ciepły dom


Jak zadbać o atmosferę

W żadnym wypadku same meble nie wystarczą, aby zapewnić domownikom ciepło. Nie bez znaczenia jest to, czy dom kojarzy ci się z miejscem pełnym kłótni, czy wręcz przeciwnie – wsparcia i miłości. Kłótnie są naturalną rzeczą w każdym związku i rodzinie, ale staraj się unikać ich w sypialni, która powinna kojarzyć się z czułością. Oczywiście dobrze, aby wszystkie kłótnie kończyły się zgodą i podjęciem pewnych kompromisów. Ale to nie wszystko. Nie wystarczy wyłącznie zapobiegać temu, by w powietrzu wisiały negatywne emocje. Trzeba również zadbać o te pozytywne. A atmosferę pełną ciepła w domu można najlepiej wytworzyć przez spędzanie czasu z rodziną, podczas miłych rozmów, wspólnego oglądania filmów czy gier planszowych.


Jeżeli posiada się większą rodzinę, czasem trudno jest znaleźć chwilę w ciągu dnia, podczas której wszyscy mogliby się ze sobą spotkać. Jednak naprawdę trud popłaca, gdyż w rodzinach, w których panuje taka atmosfera pełna ciepła i bliskości, mniej osób popada w problemy natury psychicznej, a członkowie takich rodzin czują się zwyczajnie szczęśliwsi. Potwierdzają to badania, które pokazują, że Duńczycy to najszczęśliwszy naród na świecie. Co ciekawie, właśnie oni słyną ze spędzania czasu w swoich domach, a rodzinę stawiają ponad wszystko. Może więc warto pod tym względem wziąć z nich przykład?

Stwórz dom pełen ciepła, szczęścia i miłości Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2