Feng shui to sztuka komponowania przestrzeni w taki sposób, by tworzyła harmonijną zgodność z naturą. Dom, a szczególnie sypialnia, jest miejscem, w którym nabieramy sił, warto wiec zadbać o jej estetykę i funkcjonalność. Sypialnia feng shui pozwoli na lepszy odpoczynek, wprowadzi harmonię pomiędzy partnerami i dodatkowo zapewni wyższą jakość snu. Jakimi zasadami kierować się podczas urządzania wnętrza zgodnego z tą ideologią?


Feng shui w sypialni – ustawienie łóżka

Łóżko powinno być solidne i wygodne – jest to oczywiste ze względów zarówno fizycznych jak i psychicznych. Jednakże kluczowe w sztuce feng shui jest jego ustawienie. Powinno znajdować się pod ścianą – najlepiej stykając się z nią zagłówkiem, pozostałe trzy krawędzie powinny zapewniać swobodne dojście do niego. Sam zagłówek to gwarancja poczucia bezpieczeństwa. Wszelkie formy rozkładanych kanap nie są zalecane. Sypialnia wg feng shui musi być ostoją i miejscem do którego chętnie wracasz, a rozkładane łóżka to synonim tymczasowości – przekładającej się na całe życie. Łóżko nie powinno stać naprzeciwko drzwi, a jeżeli warunki lokalowe na to nie pozwalają, powinno być przesłonięte np. parawanem. Uwaga na ciągi wody – mogą zaburzać jakość snu, jeżeli przebiegają zbyt blisko łóżka. Pościel powinna być nowa – używana wcześniej przez inne osoby może zaburzać spokój przechowywaną w sobie energią.


Oświetlenie sypialni wg feng shui

Sypialnia feng shui ma stonowane światło o przytłumionej mocy. Szczególnie dobrze sprawdzają się tutaj abażury z ciemnego materiału, które kierują światło lampek na stolikach nocnych w dół, dając delikatną i nastrojową poświatę. Ponadto należy wyeliminować z przestrzeni sypialni telewizor, komputer oraz inne urządzenia, które będą zakłócały prawidłowy przepływ energii. Najlepszym dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest delikatny blask świec. Stworzą one romantyczną scenerię – pamiętaj jednak o wyborze tych najbardziej naturalnych, bezzapachowych i niedymiących. Ustawienie ich na podstawkach, zapewniających właściwą ochronę przeciwpożarową, to także istotna kwestia.


sypialnia wg feng shui


Kolorystyka

Kolorystyka wykorzystywana w sypialni, stworzonej zgodnie z zasadami feng shui musi opierać się na stonowanych, delikatnych i maksymalnie naturalnych barwach. Zasada ta dotyczy zarówno ścian, jak i wszystkich elementów dekoracyjnych wnętrza. Optymalne będzie wykorzystanie barw bliskich ludzkiej skórze – wszystkie beże, brzoskwinie i brązy stworzą doskonały efekt. Kontrowersje wzbudza kolor czerwony – pomimo iż rozbudza libido i dodaje sił, może jednocześnie powodować trudności w zasypianiu i wyciszeniu się.


Feng shui a ozdoby

Lustra są jak najbardziej wskazane – szczególnie jeżeli będą pozwalały obserwować się podczas miłosnych uniesień. Na czas snu warto je jednak przysłaniać. Obrazy muszą nieść wyłącznie pozytywne treści – podobizny osób zmarłych są kategorycznie zakazane. Umiar w ozdobach jest zaś jak najbardziej wskazany. Rośliny (szczególnie te o ostrej formie liści) nie są zbyt dobrze widziane. Mogą znajdować się w części jak najbardziej oddalonej od łóżka – opcja możliwa do zrealizowania jedynie przez właścicieli dużych sypialni.

Sypialnia feng shui – zyskaj harmonię i spokój Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1