Nauka szycia jeszcze kilkadziesiąt lat temu była elementem edukacji każdej kobiety. Która z nas nie chciałaby posługiwać się szydełkiem czy maszyną do szycia tak sprawnie jak nasze babcie? Dziś szycie nie jest uważane za ważną umiejętność, dlatego większość dzieci nie uczy się szyć. Wiele z nas zdaje sobie jednak sprawę, że umiejętność szycia w dużej mierze ułatwiłaby nam życie. Jeżeli chciałybyśmy nauczyć się szyć, nic nie stoi na przeszkodzie. Na uczenie się nowych rzeczy nigdy nie jest za późno.


Co nam daje umiejętność szycia?

Jeżeli potrafimy sprawnie posługiwać się maszyną do szycia, omija nas wiele problemów. Znaczna część z nas po zakupie nowego ubrania musi oddać je do krawca w celu wykonania niezbędnych poprawek. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami, a także koniecznością czekania na usługę. Cena zakupionych przez nas ubrań znacznie się podnosi. O ile prościej byłoby poprawić naszą garderobę samodzielnie! Mogłybyśmy cieszyć się nowymi ubraniami tego samego dnia. Usługi krawieckie nie należą do najtańszych, dlatego koszty zakupu maszyny szybko by się nam zwróciły. Dzięki umiejętności szycia mogłybyśmy projektować swoje własne ubrania. Miałybyśmy gwarancję, że będą one idealnie dopasowane do naszej figury i będą się świetnie na nas układać. Uszycie torebki czy firan nie stanowiłoby dla nas żadnych problemów. Warto również wspomnieć o przyjemności jaką daje nam szycie. Dla wielu osób jest to prawdziwa pasja, która z czasem może przerodzić się w karierę zawodową. Wielu pasjonatów szycia prowadzi swoje blogi i konta na YouTube, co sprawia, że stają się oni rozpoznawalni, a wartość ich usług szybko wzrasta.


szycie


Szycie jest świetnym sposobem na redukcję stresu i oderwanie się od problemów dnia codziennego. Kiedy szyjemy ubrania, musimy być skupione tylko i wyłącznie na tej czynności. Wszelkie rozproszenie uwagi stanie się bardzo szybko widoczne. Dla wielu osób szycie jest prawdziwą sztuką, która nie różni się od malarstwa czy rzeźby. Akt tworzenia jest ten sam, używamy jedynie innych materiałów. Szycie jest umiejętnością, która bardzo rozwija naszą kreatywność. Jedynie na początku naszej nauki stosujemy się do szczegółowych porad i korzystamy z szablonów i wykrojów. Z czasem, kiedy opanujemy podstawowe umiejętności, możemy pozwolić sobie na inwencję twórczą.


Szycie od podstaw

Szyć może się nauczyć każda z nas niezależnie od wielu czy talentu. Jednym przyjdzie to szybciej, inne z nas będą uczyć się trochę dłużej, jednak wszystkie zauważymy postępy. Jeżeli chciałybyśmy nauczyć się szyć, zastanówmy się, czy wolimy to zrobić samodzielnie, czy potrzebujemy pomocy instruktora. Najbardziej optymalną sytuacją jest posiadanie babci, która udzieli nam niezbędnych wskazówek. Nie wszystkie z nas mają jednak ten luksus. W większych miastach organizowane są kursy szycia od podstaw. Wiążą się one często ze znacznymi kosztami. Jeżeli czujemy, że mogłybyśmy nauczyć się szyć samodzielnie, warto spróbować. Internet obfituje w materiały, z których możemy nauczyć się prostszych i bardziej zaawansowanych wykrojów.

Szycie – wyjątko przydatna, a zapomniana umiejętność Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1