Odchudzanie to trudny i długotrwały proces. Trzeba mieć sporo cierpliwości i samozaparcia. Niestety czasami zdarza się, że przez długi czas nie widać wyników odchudzania. Zobacz, co może być tego przyczyną.


Brak motywacji

Często zakładamy, że zależy nam na schudnięciu, ale nie potrafimy doprowadzić do rzeczywistej utarty wagi. Winą niejednokrotnie jest brak odpowiedniej motywacji. Najczęściej chcemy schudnąć dla innych – żeby widzieli, jak dobrze wyglądamy. Niestety ta motywacja często nie jest odpowiednio silna, aby doprowadzić do spektakularnych efektów. Zanim zaczniesz się odchudzać, musisz bardzo dokładnie zastanowić się, dlaczego chcesz to zrobić. Najczęściej pozytywne skutki przynosi odchudzanie się dla siebie i swojego zdrowia. Musisz pamiętać, że tylko silnie zmotywowana do działania dasz radę schudnąć skutecznie.


Zmiany diet

Istnieje wiele diet odchudzających. Każda z nich opiera się na konkretnych założeniach. Zazwyczaj posiada potwierdzenie działania w dietetyce i z założenia ma prowadzić do zdrowego odchudzania. Niestety nie zawsze diety, zwłaszcza te najbardziej restrykcyjne, rzeczywiście są zdrowe. Niemniej jednak wiele z nich prowadzi do utraty kilku kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając konkretną dietę, nie należy jej zmieniać. Diety przynoszą efekt wtedy, gdy są stosowane zgodnie z zaleceniami i nie są zmieniane co chwila. Nawet najlepsza dieta nic nie pomoże, jeśli po kilku dniach zmienisz ją na inną – bo stwierdzisz, że nie działa tak, jakbyś chciała.


odchudzanie


Brak ruchu

Nawet najlepsza dieta nie zadziała skutecznie, jeśli nie będzie połączona z aktywnością fizyczną. Dla wielu kobiet znacznie łatwiej stosować się do diety niż wyjść do siłowni, aby poćwiczyć. Jeśli chcesz schudnąć i wysmuklić sylwetkę, koniecznie poszukaj sportu dla siebie. Niekoniecznie muszą to być treningi na siłowni. Możesz zacząć biegać w parku lub zrobić sobie długi spacer z dziećmi. Ważne, żeby jak najczęściej znaleźć czas na aktywne spędzanie czasu, a odchudzanie będzie łatwiejsze.


Problemy zdrowotne

Częstą przyczyną problemów z odchudzaniem jest stan zdrowia. Jeśli mimo zdrowej i zbilansowanej diety oraz ćwiczeń nie chudniesz, wybierz się do lekarza. Wśród najczęstszych problemów zdrowotnych mających wpływ na tuszę są choroby związane z hormonami. Doskonałym tego przykładem jest niedoczynność tarczycy. Niedobór hormonów tarczycowych spowalnia metabolizm, przez co trudno jest schudnąć. Podobne problemy mogą pojawić się również w innych chorobach związanych z metabolizmem.


Leki

Mało kto czyta dokładnie ulotki przyjmowanych leków. Warto jednak tam zajrzeć, ponieważ wiele z nich ma bezpośredni wpływ na wagę. Jest wiele leków, których przyjmowanie nie tylko utrudnia odchudzanie, ale wręcz prowadzi do nabierania kolejnych. Znajomość działań ubocznych przyjmowanych leków i suplementów diety jest szczególnie ważna dla osób zażywających je długi czas.


Istnieje wiele czynników, które utrudniają, a niekiedy wręcz uniemożliwiają chudnięcie. Dlatego bardzo ważne jest odchudzanie się z głową. Przed rozpoczęciem odchudzania warto skierować się do lekarza, aby zrobić podstawowe badania. Dobrze jest także odwiedzić dietetyka, który dobierze skuteczną dietę. Dla osób, które nie mają odpowiedniej motywacji do aktywności ruchowej doskonałą propozycją jest skorzystanie z zajęć zorganizowanych takich jak np. ćwiczenia fitness lub stworzenie własnej grupy wspólnie ćwiczącej. Odchudzanie nie jest łatwe, ale może się zakończyć sukcesem.

5 rzeczy, przez które nie możesz schudnąć Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1