Niektóre osoby mają świadomość swojej nadwagi, ale nie decydują się na rozpoczęcie odchudzania. Są także ludzie, którzy podejmują walkę z nadwagą, a po kilku dniach lub tygodniach rezygnują z niej. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku problemem jest brak motywacji. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak radzić sobie z motywacją do odchudzania.


Prowadzenie bloga jako motywacja do odchudzania

Dla wielu osób motywacją do odchudzania jest blog. Założenie własnej strony internetowej, na której opisywane będą efekty zmagań z nadwagą, znacznie zwiększa szanse wytrwania na diecie. Internauci prowadzący takie blogi wspierają się w walce z nadmiernymi kilogramami, dzielą skutecznymi metodami na odchudzanie i nawzajem motywują się do dalszej pracy nad sylwetką. Wiele osób motywuje świadomość, że dzięki kilku wyrzeczeniom będą mogły pochwalić się przed innymi redukcją wagi. Rezygnacja z odchudzania oznaczałaby zatem konieczność przyznania się do porażki.


Wsparcie przyjaciół

Ważną rolę w odchudzaniu może odegrać także pomoc przyjaciół. Niektórym udaje się nawet namówić bliskie osoby do wspólnego odchudzania. Wsparcie przyjaciół przydaje się szczególnie wtedy, gdy pojawiają się pierwsze objawy zniechęcenia. Warto także pamiętać o tym, że informując rodzinę i przyjaciół o swojej diecie, łatwiej będzie uniknąć sytuacji, w których będziemy kuszeni kawałkiem ciasta albo porcją innej kalorycznej potrawy.


motywacja do odchudzania


Moblizujące zakupy

Niestety nie każde zakupy są dobrą motywacją do odchudzania. Zachętą do pracy nad sylwetką jest kupienie kilku ubrań w mniejszym rozmiarze. Znacznie łatwiej odmówić sobie ulubionego deseru oraz zmotywować się do ćwiczeń, jeżeli takie działania sprawią, że za jakiś czas można będzie założyć wymarzoną sukienkę albo bluzkę. Lepiej unikać kupowania odzieży za małej o pięć czy sześć rozmiarów. Osiągnięcie takich efektów wymaga sporo czasu, dlatego zanim uda nam się wbić w kupione ubrania, może pojawić się zniechęcenie.


Nagrody za postępy

Nie ma lepszej motywacji do walki z nadmiernymi kilogramami niż nagrody za drobne sukcesy. Oczywiście nagrody muszą być przemyślane. Pozbycie się trzech kilogramów nie powinno być nagradzane tortem czekoladowym czy obfitą kolacją. Można jednak pozwolić sobie na inne nagrody, na przykład spędzenie weekendu poza miastem, zakup ciekawej książki albo wyjście na koncert. Jeżeli udało nam się namówić bliską osobę do wspólnego odchudzania, to możemy nawzajem dawać sobie drobne prezenty za postępy w walce z nadwagą.


Zdjęcia motywacją do odchudzania

Ostatnia z proponowanych metod motywacji do odchudzania to zdjęcia. To bardzo dobra propozycja przede wszystkim dla tych, którzy w przeszłości ważyli znacznie mniej niż teraz. Fotografie warto umieścić w szczególności tam, gdzie istnieje największe ryzyko złamania zasad diety. Nie powinno zatem zabraknąć ich w kuchni. Na takie zdjęcia należy popatrzeć także wtedy, gdy brakuje nam ochoty na ćwiczenia. Jeżeli zawsze mieliśmy nadwagę, to możemy wykorzystać fotografie przedstawiające osoby, którym zazdrościmy sylwetki. Może znajdować się na nich zarówno ulubiona aktorka lub sportsmenka, jak i nasza przyjaciółka albo kuzynka.


Zastosowanie się do powyższych rad nie gwarantuje wytrwania na diecie, ale znacznie zwiększa szanse na przetrwanie kryzysów, które mogą pojawić się w trakcie walki o upragnioną sylwetkę.

5 sposobów jak zmotywować się do odchudzania Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~nadia
      31 marzec 2016

      jeżeli chcesz uporać się z nadwagą, warto zastosować w kuracji preparat figurena slim który świetnie przyśpieszy metabolizm i pomoże uporać się z nadwagą