Wszyscy mówią o tym, że warto uprawiać sport. Ale równie dobrze mogą twierdzić, że warto uczyć się fizyki – a i tak z własnego, życiowego doświadczenia wiemy, co naprawdę w praktyce się przydaje. Jednak jak się okazuje, systematyczne treningi mają służyć nie tylko uzyskaniu atrakcyjnej figury, ale niosą ze sobą wiele innych korzyści, które mogą okazać się jak znalazł w przedstawionych tutaj sytuacjach.


Ucieczka przed złodziejem/przestępcą

Oczywiście żadnej z was tego nie życzę, żeby znalazła się w takiej sytuacji. Jednak kiedy już się zdarzy, to lepiej umieć szybko uciekać. No i ewentualnie treningi biegowe mogą się przydać do późniejszego uciekania przed kanarem. ;)


Zepsuta winda

Nigdy nie wiadomo, co nas w życiu czeka. Być może będzie potrzeba wychodzić na czwarte piętro w kamienicy bez windy. Albo na dziesiąte w bloku, w którym właśnie zepsuła się winda… Dlatego już teraz  zacznijcie treningi, które pozwolą zadbać o waszą kondycję, bo nie chcecie chyba dostać zadyszki wcześniej niż wasza babcia?


Bieg na autobus

Możesz być nawet bardzo punktualna, ale zdarzy ci się kogoś spotkać po drodze, mieć źle działający zegarek – albo przytrafi ci się zwyczajna złośliwość losu: autobus przyjedzie wcześniej. I wtedy dzięki wysportowanemu ciału i regularnym treningom możesz zdążyć dobiec na przystanek, wsiąść i w ten sposób uniknąć kompromitującego spóźnienia do pracy czy na ważne spotkanie.


Ciężki bagaż

Dawniej niewyobrażalne było, żeby kobieta podróżowała sama, do tego jeszcze z ciężkim bagażem albo nosiła jakieś meble. Dzisiaj to wszystko to normalka. I niekoniecznie w twoim przedziale w pociągu musi jechać też przystojny facet, który pomoże załadować ci twój bagaż na półkę. Czasem musisz sobie z tym poradzić zupełnie sama. A że nie wiesz, kiedy zdarzy się taka sytuacja, warto ćwiczyć podnoszenie ciężarów już dziś. ;)


trening


Ciąża i dzieci

A tutaj dobra kondycja fizyczna się ogromnie przydaje. Wysportowane kobiety o wiele lepiej znoszą ciążę, która w większości przypadków przebiega bez żadnych komplikacji. Również łatwiej wracają do formy po porodzie. A małe dzieci? Oj, matki wiedzą, ile tutaj trzeba kondycji! Zwłaszcza kiedy dziecko zaczyna uciekać, gonić i wszędzie go pełno. Zamiast złościć się na nie (jest przecież dzieckiem!), możesz potraktować bieganie za nim jako świetny darmowy trening… z twoim własnym małym trenerem personalnym. ;)


Obowiązki domowe

To przykry temat. Niestety nie zawsze mamy w nich pomoc ze strony partnera. I cóż zrobić? Zamiast narzekać, że nie mamy sił do mycia podłóg, odkurzania, wspinania się do ścierania kurzu i podlewania kwiatów, lepiej już dziś zadbać o aktywność fizyczną, która zaowocuje wtedy, gdy będzie trzeba. Jeżeli wysiłek fizyczny traktujemy jako coś naturalnego lub nawet przyjemnego, o wiele łatwiej jest wykonywać wszelkie domowe obowiązki bez zbędnego narzekania.


Akcje niespodzianki

W życiu zdarza się wiele nieprzewidywalnych zdarzeń. Może akurat będziesz musiała zagrać skaczącego skrzata w przedstawieniu u swojego dziecka? Albo szwagier-tancerz porwie cię w obroty na weselu? A może zostaniesz poproszona przez wodzireja do konkursu, w którym liczy się sprawność? Wielu ludzi w takich akcjach – niespodziankach obawia się kompromitacji. A czy nie lepiej potraktować je jako dobrą zabawę? A kiedy dobrze wypadniesz, jeszcze wzrośnie twoje poczucie wartości… Warto być przygotowanym fizycznie na każdą taką akcję!


Przypadkowy flirt

To również można by zaliczyć do akcji niespodzianek, ale nie wymagających już kondycji fizycznej, a dobrego wyglądu. Ale jak to w życiu bywa, nie zawsze wychodzimy z domu umalowane i ubrane, tak by zakryć wszelkie swoje mankamenty. Ale jeżeli uprawiasz sport, nie masz pewnie zbyt wiele do ukrycia… Zgrabne ciało może się przydać zawsze i wszędzie. A przypadkowy flirt wypada czasem o wiele lepiej niż ten, który planujesz długimi godzinami.


No i spróbujcie teraz powiedzieć, że nie warto ćwiczyć…! ;)

8 sytuacji, w których treningi przydają się w życiu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1