Lubisz dbać o siebie? Regularne ćwiczenia to najlepszy sposób na zachowanie młodego ducha i świetnego wyglądu! Spośród wielu ćwiczeń aerobic jest najczęściej wybierany przez kobiety. Rozwija nie tylko mięśnie całego ciała, ale także uczy, jak dobrze poruszać ciałem. Low impact aerobic to odmiana zwykłego aerobicu, która z pewnością zainteresuje wiele kobiet.


Tradycyjny aerobic

Aerobic to intensywne ćwiczenie cardio, które odbywa się w szybkim tempie. Ruchy są energiczne, a same ćwiczenia dosyć trudne, szczególnie dla osób, które nigdy wcześniej nie wykonywały regularnych ćwiczeń. Tradycyjny aerobic to doskonałe rozwiązanie dla osób młodych, wysportowanych lub takich, które nie mają żadnych przeciwwskazań ku temu, aby ćwiczyć tak intensywnie. To tylko wybór dla osób, które mają zdrowe stawy, gdyż podskoki są częstym elementem wykonywanych ruchów. Ten rodzaj aktywności doskonale buduje mięśnie i wzmacnia je, ale niestety nie jest przeznaczony dla każdego.


Dla kogo stworzono low impact aerobic?

Low impact aerobic to ćwiczenia w powolniejszym tempie, które nie męczą tak bardzo, ale też nie obciążają stawów. Są stworzone dla kobiet, które chorują na serce i nie mogą wykonywać ćwiczeń, podnoszących zbyt wysoko ciśnienie. To doskonały wybór dla kobiet otyłych lub takich, które nigdy jeszcze nie ćwiczyły - dzięki ćwiczeniom typu low impact będą mogły sobie wyrobić nawyk ćwiczenia, nauczyć się dokładnie wykonywanych ruchów, a także zrzucić zbędne kilogramy bez żadnego ryzyka.


low impact aerobic


Low impact aerobic dla ciężarnych

Czy aerobic to dobry pomysł dla kobiety ciężarnej? Jego klasyczna odmiana na pewno nie, ale aerobik low impact jest całkowicie bezpieczny! Liczne badania pokazują, że ćwiczące przyszłe mamy nie tylko mają lepszy humor i nie cierpią na dolegliwości bólowe w trakcie ciąży, ale także mają lżejszy poród. Warto zapisać się na ćwiczenia low impact, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie maluszka.


Rozwiązanie dla seniorek

Twoja mama albo babcia chcą zacząć ćwiczyć? A może ty sama jesteś już po pięćdziesiątce i widzisz, że nadszedł czas, aby lepiej o siebie zadbać? Aerobik low impact to doskonały wybór dla kobiet, które pierwszą młodość mają już za sobą. Są wystarczająco intensywne, aby dać zadowalający efekt, a przy tym nie męczą zbytnio i nie obciążają organizmu.


Low impact aerobic w domu czy w klubie?

W sklepach oraz w sieci można znaleźć wiele materiałów, które mają pomóc nam w uprawianiu sportu w domu. Wśród nich wiele jest propozycji z kategorii low impact, które doskonałe są dla szerokiego grona odbiorców. Samodzielne ćwiczenie na pewno jest tańsze, gdyż zajęcia w klubie kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jeden raz. Ćwiczenia w domu pozwalają także oszczędzić czas potrzebny na dojazd do klubu. W przypadku ćwiczeń low impact warto jednak przynajmniej na początku, skorzystać z pomocy profesjonalistki, która pokaże jak przyjąć prawidłową pozycję ciała. Jedna noga powinna zawsze być na ziemi, a ruchy muszą być płynne. Trzeba lekko spiąć pośladki i wysunąć je do przodu, tak aby nie obciążać za bardzo stawów. Poza tym ćwiczenie w grupie to sama przyjemność i możliwość zawarcia nowych przyjaźni.

Aerobic dla każdego - low impact aerobic Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1