Każda kobieta wie, że ważna jest nie tylko waga ciała, ale również jego atrakcyjny wygląd. Stąd wiele kobiet gimnastykuje się i ćwiczy, ażeby utrzymać ciało w idealnej kondycji. Najczęściej wszystkie skupiamy się na brzuchu i na talii, ponieważ wiele kobiet miewa problemy z nadmierną tkanką tłuszczową w tym miejscu. Niemniej ważne są jednak uda i pośladki. Oto rewelacyjne ćwiczenia na uda i pośladki, które pozwolą perfekcyjnie je wyrzeźbić!


Kilka porad dla początkujących

Wiele kobiet ma nadzieję, że uda im się osiągnąć piękne pośladki w tydzień, albo że 2 tygodnie treningu na siłowni sprawi, że z ud zejdzie cała zbędna tkanka tłuszczowa (zostaną same mięśnie). To oczywista bzdura! Rzecz jasna, możliwe jest osiągnięcie zadowalającego rezultatu w 2 tygodnie, ale trzeba się liczyć z efektem jojo, który na pewno nas nie oszczędzi. Jeśli więc nie chcemy później zrzucać 15 kilogramów zamiast 5, lepiej od razu podejść do całej sprawy rozsądnie.


Jak ćwiczyć? Wszystko zależy od kondycji wyjściowej i wytrenowania mięśni. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z intensywnym wysiłkiem fizycznym, lepiej się nie forsować - ćwiczyć 2 lub 3 razy w tygodniu, robiąc sobie przynajmniej 1-dniowy odstęp, aby umożliwić mięśniom regenerację. Warto ćwiczyć na siłowni, gdzie trener będzie czuwał nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń (i gdzie nie będzie wymówki "nie dziś", "może jutro", "za chwilę" i tak dalej), ale jeśli jesteśmy pewne swojej determinacji, możemy ćwiczyć w domu. Przygotujmy sobie matę do ćwiczeń, kupmy wygodny strój i opracujmy plan treningowy.


ćwiczenia na uda i pośladki


Ćwiczenia na uda i pośladki

Przedstawiamy najlepsze i najskuteczniejsze ćwiczenia na uda i pośladki. Wykonuj je regularnie, a z pewnością zauważysz różnice w wyglądzie sylwetki.


Najlepsze ćwiczenia na zgrabne uda

Aby odchudzić uda i ładnie wyrzeźbić znajdujące się na nich mięśnie, najlepiej ćwiczyć przysiady – dzięki nim po pewnym czasie pięknie będą wyglądać również pośladki. Dobrze jest też stanąć przy schodku (albo położyć na macie jakiś wytrzymały przedmiot o wysokości 30–40 centymetrów) i ćwiczyć tak, jak gdybyśmy wchodziły po schodach – z tym, że gdy lewa noga staje na stopniu, drugą należy podciągnąć na jej wysokość bez podpierania. To doskonałe ćwiczenie na uda!


Mięśnie znakomicie rzeźbią również tak zwane wypady szermiercze. Aby je wykonać (zawsze w serii), należy stanąć ze złączonymi stopami, oprzeć dłonie na biodrach, a następnie wykonać wykrok jedną nogą - na tyle długi, aby oba kolana się zgięły, choć drugie nie może pod żadnym pozorem dotknąć podłogi. Potem wracamy do stanu wyjściowego, powtarzamy ćwiczenie 10 razy, po czym zmieniamy nogę.


Najlepsze ćwiczenia na piękne pośladki

Piękne, jędrne pośladki to marzenie wielu kobiet. W jaki sposób je uzyskać? Warto używać sztangi lub sztangielek. Dzięki nim można wykonywać przysiady i wykroki z dodatkowym obciążeniem, co jest bardzo korzystne dla mięśni. Pośladki można optycznie podnieść również bez takiego wsparcia – nawet napinając znajdujące się na nich mięśnie, kiedy tylko się da! Wówczas także ćwiczą!


Prócz przysiadów, dobrze jest wykonywać wypady w przód i wypady w bok. Wypady w przód zostały opisane wcześniej. Aby profesjonalnie wykonać wypady w bok należy za to rozstawić szeroko nogi, a później zginać powoli jedną nogę, jednocześnie prostując drugą. Kolano powinno zawisnąć prostopadle w stosunku do podłogi. Kilka powtórzeń – i zamieniamy nogę.

Najlepsze ćwiczenia na piękne uda i pośladki Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1