Dieta hollywoodzka została stworzona przez doktora Johana Hemerera, a swoją nazwę zawdzięcza temu, iż do jej stosowania przyznawały się największe sławy ze świata showbiznesu z Marylin Monroe i Elizabeth Taylor na czele. Jej skuteczność jest oceniania na stosunkowo wysokim poziomie, gorzej jednakże wygląda możliwość utrzymania efektu, a z racji swojej restrykcyjności dieta nie może być stosowana w nieskończoność. 


Ramowe założenia diety Hollywood

Dieta gwiazd Hollywood opiera się głównie na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii do poziomu maksymalnie 1200 na dobę. Ponadto zaleca zjadanie dwóch świeżych ananasów dziennie oraz picie dużej ilości wody. Podstawą w komponowaniu posiłków są świeże owoce i warzywa, spożywane w nieprzetworzonej formie. Dodatkowo dopuszczone są takie produkty jak: chleb razowy i chrupki, ryby, chude mięso, jogurty naturalne, chude sery białe oraz kiełki. Na czarnej, zakazanej liście, dieta hollywoodzka umieściła białe pieczywo, tłuszcze zwierzęce, mleko, jajka, wszelkie słodycze, sól, alkohol oraz kawę.


Dieta hollywoodzka i jej menu

Dieta gwiazd Hollywood trwa zazwyczaj trzy tygodnie. W pierwszym z nich jemy tylko owoce w świeżej postaci. Kolejne dwa tygodnie dają możliwość wprowadzenia pozostałych wspomnianych wcześniej produktów. Należy jeść małe porcje (nie dojadać) oraz pamiętać o właściwych przerwach pomiędzy posiłkami. Owoce możemy jeść już po godzinie, zaś przerwa pomiędzy owocami a posiłkiem z mięsem czy serem musi wynieść minimum dwie godziny. Oczywiście zalecana jest także odpowiednia aktywność fizyczna, która pozwoli nam na wypracowanie upragnionych efektów.


dieta hollywoodzka


Przykładowy jadłospis diety gwiazd Hollywood

Aby zrealizować wszystkie założenia diety, w pierwszym tygodniu jesz jedynie owoce (w tym dwa świeże ananasy dziennie) i pijesz duże ilości wody. Kolejny tydzień możesz rozpocząć np. tak:


Śniadanie – sałatka z ulubionych, surowych owoców;
Drugie śniadanie – kromka chleba razowego, 3 łyżki chudego białego sera oraz pół świeżej papryki;
Obiad – 200 g uparowanej piersi z indyka, sałatka z ogórka i surowej cukinii;
Podwieczorek – mały jogurt naturalny;
Kolacja – pomidory z bazylią, polane octem balsamicznym.


Nadal należy pamiętać o 2 świeżych ananasach dziennie i dużej ilości wody. Normalne, codzienne funkcjonowanie przy takiej ilości kalorii wydaje się mało możliwe.


Dieta hollywoodzka – opinie

O ile dieta Hollywood cieszy się dobrą opinią w zakresie szybkiej utraty wagi, to jej racjonalny osąd nie jest już formułowany optymistycznie. Przy tak dużej redukcji kaloryczności oraz restrykcyjnym podejściu do ograniczenia tłuszczu oraz węglowodanów w diecie efekty rzeczywiście się pojawiają. Nie należy jednak liczyć na ich trwałość. Jednorazowe podjęcie się diety daje spadek wagi, który po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych skutkuje efektem jo-jo, powodującym zniechęcenie oraz znacznie większe trudności przy kolejnej próbie odchudzania. Stosowanie jej bez dłuższych przerw powoduje zaś niedobór znaczących składników odżywczych oraz utratę energii, gdyż jej podstawowe źródła zostają ograniczone do minimum. Dieta ta nie stanowi racjonalnej propozycji żywieniowej, która będzie odpowiednio zbilansowana, pod kątem potrzeb naszego organizmu. Jeżeli po jej przeprowadzeniu nie przejdziesz na sensowny program stabilizacyjny, to uzyskane efekty znikną szybciej, niż się pojawiły.

Dieta hollywoodzka – czy warto podążać tropem gwiazd? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~lora
      7 marzec 2016

      jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.