Komu pomoże szybka dieta na płaski brzuch?
Na początku trzeba sobie uświadomić, że w 7 dni nie da się idealnie wyszczuplić brzucha z bardzo dużą warstwą tkanki tłuszczowej. Osoby z dużą nadwagą potrzebują na schudnięcie kilku miesięcy, podczas których powinny przestrzegać ścisłej diety i intensywnie ćwiczyć. Jednak w wielu przypadkach problem dotyczy kobiet szczupłych, których jedynym zmartwieniem jest właśnie duży brzuch. Przyczyn takiego zjawiska może być wiele, jednak najczęściej są to:
- źle funkcjonujący układ trawienny, w szczególności jelita, powodujący zaleganie resztek pokarmów, zatwardzenia i wzdęcia;
- dieta bogata w sól, wpływająca na zatrzymanie wody w organizmie i wywołująca tym samym efekt opuchniętego ciała;
- częste spożywanie potraw ciężkostrawnych oraz produktów wzdymających, takich jak groch, fasola, kapusta;
- picie napojów gazowanych i piwa, które powiększają obwód pasa;
- jedzenie zbyt obfitych i nieregularnych posiłków, spowalniających przemianę materii i powodujących szybsze odkładanie się tkanki tłuszczowej.
Warto wspomnieć, że duży brzuch może być objawem choroby np. torbieli jajników, które pojawiają się nawet u bardzo młodych dziewczyn. Jeśli problem z oponką nie wynika z choroby ani z bardzo dużej otyłości, tygodniowa dieta na płaski brzuch powinna przynieść efekty.
Jakie są zasady diety?
Szybka dieta na płaski brzuch wymaga dużej dyscypliny, a jej celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i resztek pokarmów, przyśpieszenie przemiany materii oraz pozbycie się z organizmu zgromadzonej wody.
Najważniejszą zasadą diety jest rozłożenie codziennego jadłospisu na 5 niewielkich posiłków, które należy spożywać o stałych porach np. śniadanie o 7, mała przekąska o 9, lekki lunch o 12, przekąska o 15 i obiadokolacja o 18, będąca ostatnim posiłkiem w ciągu dnia. Ważne jest przestrzeganie tych stałych godzin, gdyż dzięki temu nie będzie się odczuwać głodu, a organizm lepiej poradzi sobie ze strawieniem jedzenia i odłoży mniej tłuszczu.
Kolejną zasadą jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej oraz precyzyjny dobór produktów i komponowanie posiłków. Chodzi o to, by nie chodzić głodnym i dostarczać organizmowi ważnych składników odżywczych.
Co można jeść podczas diety?
Produkty dozwolone w diecie: dominującymi produktami powinny być warzywa (oprócz strączkowych i ziemniaków), owoce w umiarkowanej ilości, lekkie zupy warzywne, chude mięso gotowane oraz chudy nabiał (przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej), najlepiej w formie twarożków oraz kefirów i jogurtów naturalnych z zawartością bakterii probiotycznych. Probiotyki wspomogą pracę jelit, które szybciej pozbędą się złogów pokarmowych. Jeśli ktoś nie lubi jogurtów, może sięgnąć po naturalnie kiszone ogórki. Dieta na płaski brzuch powinna obfitować w błonnik, także ten pochodzący z pełnego ziarna obecnego np. w pieczywie.
Przekąski: przekąską między głównymi posiłkami może być owoc, bakalie (w ograniczonej ilości), surówka lub szklanka świeżo wyciśniętego soku z warzyw lub owoców.
Produkty zakazane podczas diety: przez tydzień warto odstawić wszelkie słodycze, alkohol, kawę, warzywa wzdymające, potrawy smażone i tłuste (nawet sery żółte) i oczywiście fast foody.
Efektami przestrzegania przez 7 dni diety powinny być wyraźnie mniejszy brzuch oraz… chęć kontynuowania diety np. przez kolejne 2 tygodnie. W przypadku dłuższej walki z oponką warto dołączyć do diety ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową oraz wzmacniające mięśnie brzucha.