Wystający brzuch i oponki wokół pasa to mankamenty urody, których kobiety wstydzą się najbardziej. Szczególnie problem widoczny jest latem, gdy lekkie ubrania i bikini na plaży obnażają każdą fałdkę. Dlatego tuż przed wakacjami najczęściej stosowaną dietą jest tygodniowa dieta na płaski brzuch.


Komu pomoże szybka dieta na płaski brzuch?

Na początku trzeba sobie uświadomić, że w 7 dni nie da się idealnie wyszczuplić brzucha z bardzo dużą warstwą tkanki tłuszczowej. Osoby z dużą nadwagą potrzebują na schudnięcie kilku miesięcy, podczas których powinny przestrzegać ścisłej diety i intensywnie ćwiczyć. Jednak w wielu przypadkach problem dotyczy kobiet szczupłych, których jedynym zmartwieniem jest właśnie duży brzuch. Przyczyn takiego zjawiska może być wiele, jednak najczęściej są to:

- źle funkcjonujący układ trawienny, w szczególności jelita, powodujący zaleganie resztek pokarmów, zatwardzenia i wzdęcia;

- dieta bogata w sól, wpływająca na zatrzymanie wody w organizmie i wywołująca tym samym efekt opuchniętego ciała;
- częste spożywanie potraw ciężkostrawnych oraz produktów wzdymających, takich jak groch, fasola, kapusta;
- picie napojów gazowanych i piwa, które powiększają obwód pasa;
- jedzenie zbyt obfitych i nieregularnych posiłków, spowalniających przemianę materii i powodujących szybsze odkładanie się tkanki tłuszczowej.


Warto wspomnieć, że duży brzuch może być objawem choroby np. torbieli jajników, które pojawiają się nawet u bardzo młodych dziewczyn. Jeśli problem z oponką nie wynika z choroby ani z bardzo dużej otyłości, tygodniowa dieta na płaski brzuch powinna przynieść efekty.


dieta na płaski brzuch


Jakie są zasady diety?

Szybka dieta na płaski brzuch wymaga dużej dyscypliny, a jej celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i resztek pokarmów, przyśpieszenie przemiany materii oraz pozbycie się z organizmu zgromadzonej wody.


Najważniejszą zasadą diety jest rozłożenie codziennego jadłospisu na 5 niewielkich posiłków, które należy spożywać o stałych porach np. śniadanie o 7, mała przekąska o 9, lekki lunch o 12, przekąska o 15 i obiadokolacja o 18, będąca ostatnim posiłkiem w ciągu dnia. Ważne jest przestrzeganie tych stałych godzin, gdyż dzięki temu nie będzie się odczuwać głodu, a organizm lepiej poradzi sobie ze strawieniem jedzenia i odłoży mniej tłuszczu.


Kolejną zasadą jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej oraz precyzyjny dobór produktów i komponowanie posiłków. Chodzi o to, by nie chodzić głodnym i dostarczać organizmowi ważnych składników odżywczych.


Co można jeść podczas diety?

Produkty dozwolone w diecie: dominującymi produktami powinny być warzywa (oprócz strączkowych i ziemniaków), owoce w umiarkowanej ilości, lekkie zupy warzywne, chude mięso gotowane oraz chudy nabiał (przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej), najlepiej w formie twarożków oraz kefirów i jogurtów naturalnych z zawartością bakterii probiotycznych. Probiotyki wspomogą pracę jelit, które szybciej pozbędą się złogów pokarmowych. Jeśli ktoś nie lubi jogurtów, może sięgnąć po naturalnie kiszone ogórki. Dieta na płaski brzuch powinna obfitować w błonnik, także ten pochodzący z pełnego ziarna obecnego np. w pieczywie.


Przekąski: przekąską między głównymi posiłkami może być owoc, bakalie (w ograniczonej ilości), surówka lub szklanka świeżo wyciśniętego soku z warzyw lub owoców.


Produkty zakazane podczas diety: przez tydzień warto odstawić wszelkie słodycze, alkohol, kawę, warzywa wzdymające, potrawy smażone i tłuste (nawet sery żółte) i oczywiście fast foody.

Efektami przestrzegania przez 7 dni diety powinny być wyraźnie mniejszy brzuch oraz… chęć kontynuowania diety np. przez kolejne 2 tygodnie. W przypadku dłuższej walki z oponką warto dołączyć do diety ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową oraz wzmacniające mięśnie brzucha.

Dieta na płaski brzuch – efekty widać po tygodniu! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1