Która z nas nie przerobiła już przynajmniej jednej diety w swoim życiu? Najczęściej wypróbowałyśmy już kilka – z różnym skutkiem. Kobiety pragną być atrakcyjne, szczupłe, mieć idealną wagę, kondycję i ciało. Nie każda dieta pasuje do każdego, ale najnowsza dieta proteinowa – tak zwana dieta OXY – jest z pewnością warta zainteresowania. Robi już furorę w wielu krajach, ponieważ przypomina dietę Dukana – jest jednakże wolna od niebezpieczeństw, które się z nią wiążą. Co o niej wiemy?


Czym jest dieta OXY? – podstawowe informacje

Dieta OXY to dieta proteinowa, która jest ulepszoną przez specjalistów wersją diety Dukana – wolną od zagrożeń, na jakie skarżyli się niektórzy użytkownicy. Dieta składa się z trzech faz, każda z nich trwa tydzień. Pierwsza nazywa się FAT BURNING, druga STEP, a trzecia BALANCE.


Dieta OXY opiera się na różnych planach żywieniowych, z których każdy dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Oczywiście nie wszystkie panie mogą skorzystać z tej cudownej diety, ponieważ kobiety w ciąży, a także mamy karmiące nie powinny jej stosować – będzie na to czas potem! To jednak nie wszystko. Muszą z niej zrezygnować także chorzy na cukrzycę, osoby z nietolerancją białka, osteoporozą, chorobami nerek i narządów układu pokarmowego, a także między innymi ci, u których stwierdzono podwyższony wynik prób wątrobowych lub stężenia kreatyniny. Wszyscy inni mogą zdecydować się na stosowanie diety bez obaw – jest naprawdę bezpieczna.


dieta OXY


Efekty diety OXY

Dietetycy twierdzą, że dzięki diecie OXY jesteśmy w stanie schudnąć nawet 15 kilogramów w 3 tygodnie – czyli przez cały okres trwania diety. Wszystko dzięki temu, że dieta OXY oczyszcza organizm, usuwając z niego zbędne toksyny. Dzięki oczyszczeniu całego układu moczowego jest on w stanie zneutralizować objawy, które występowały w diecie Dukana – a zatem między innymi uczucie ciężkości, problemy z wypróżnianiem, czy też zmęczenie.


Zatem chudniemy, a jednocześnie wcale nie czujemy się gorzej! Wszystko dzięki spożywaniu dużej ilości białka i żurawiny – to ona wpływa pozytywnie na pracę układu moczowego.


Dieta OXY – zasady

Jak już wspomniano, dieta OXY realizowana jest w trzech etapach. W pierwszym spożywamy głównie białko pochodzenia zwierzęcego, a w drugim roślinnego. W trzecim zaś dieta staje się bardziej zbilansowana i zdrowa. To w pierwszym etapie następuje najszybszy spadek wagi, przy czym najwięcej tkanki tłuszczowej spalamy w etapie trzecim. Właśnie wtedy można już spożywać nie tylko białka, ale też węglowodany i tłuszcze – choć wszystko w odpowiedniej ilości. Podstawą menu na każdym etapie diety jest zaś OXY Shake, tworzony na bazie owoców żurawiny, otrębów pszennych, jak również kefiru.


Ważne jest, aby po zakończeniu diety OXY – gdy nastąpi już upragniony spadek wagi – nie wracać od razu do starego sposobu żywienia, ponieważ istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Jeśli chcemy długi czas cieszyć się szczupłą sylwetką, koniecznie zdecydujmy się na zdrowsze, racjonalne żywienie – przede wszystkim tuż po jej zakończeniu.

Dieta OXY – podstawowe informacje na jej temat Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(6)
  • ~kamcia
   10 marzec 2016

   hej, znam tą dietę! uwielbiam oxy shake , czekam jeszcze na efekty do celu brakuje mi 6 kg , obstawiam,ze za 2 miesiące będę gotowa do lata ;-)

   • ~weronika m
    10 marzec 2016

    ej, a powiedz, smakuje Ci w tym szejku ŁUSKA babki jajowatej ? bo ja sie nie moge do niej przekonać ;( żel mi się z tego jakis robi..

    • ~kamcia
     10 marzec 2016

     @weronika - bo pewnie za dużo tej babki dodajesz, dospuj tylko sam czubek łyżeczki, tyle wystarczy, spełni swoja funcje- ponoc to najlepszy błonnik a smaku na pewno nie zepsuje. Zapewniam Cię.

    • ~Paulina
     10 marzec 2016

     A gdzie zamawiacie tą babkę ? i wogóle gdzie można zamówić Oxy shakea?

     • ~Misio
      11 marzec 2016

      wpisz w google oxy shake albo oxy box bo tak się nazywa ten zestaw

     • ~Maniek
      11 marzec 2016

      Moja Anka jest na tej diecie od 3 miesięcy i bardzo sobie chwali... mnie podoba się to że nie chudła gwałtownie, a spokojnie i regularnie gubiła wagę. Chyba łacznie kolo 7kg o ile dobrze pamiętam