Ćwiczenia fizyczne są doskonałym sposobem na pozostanie w dobrej kondycji. Zdrowa kobieta powinna ćwiczyć co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu, jednak znalezienie czasu na ćwiczenia nie jest proste. Pośród wielu rodzajów ćwiczeń, które można wykonywać w domowym zaciszu, fit ball cieszy się rosnącą popularnością.


Fit ball, czyli ćwiczenia z piłką

Fit ball to ćwiczenia z dużą piłką, której średnica wynosi od 55 do 65 centymetrów. Piłka wykonana jest z elastycznej i bardzo wytrzymałej gumy. Minusem fit ball jest to, że potrzeba sporo miejsca, żeby z nią ćwiczyć. Jeżeli także ty chcesz spróbować swoich sił w tym rodzaju ćwiczeń, to na początek lepiej zapisz się do klubu fitness na kilka lekcji. Zobaczysz, jak współpracuje ci się z piłką, jak wyglądają ćwiczenia, a także przekonasz się, czy w swoim mieszkaniu lub domu masz wystarczająco dużo miejsca na piłkę. Gdzie można zakupić fitness ball? Znaleźć można ja w sklepach internetowych i stacjonarnych, które specjalizują się w sprzedaży sprzętu sportowego. Jest ona na tyle popularnym gadżetem, że jej znalezienie nie stanowi żadnego problemu.


Skupienie na ćwiczeniach

Kobiety, które dotychczas nie ćwiczyły, zgadzają się, że doskonałym pomysłem był fit ball. Ćwiczenia z jego udziałem są dosyć powolne (chociaż potrafią być mocno męczące), a obecność tego przyrządu do ćwiczeń pozwala skupić się na ruchach, jakie się wykonuje. Dodatkowym utrudnieniem jest konieczność utrzymania równowagi na piłce. Wszystko to sprawia, że ćwiczenia z użyciem fit ball działają również relaksująco i pozwalają się wyciszyć.


fit ball


Dla kogo przeznaczone są ćwiczenia fit ball?

Ćwiczenia z piłką są stworzone dla każdej z nas! Nie ma znaczenia wiek, waga czy choroby, fit ball stworzony jest dla każdej kobiety. Ćwiczenia z użyciem piłki relaksują, wzmacniają mięśnie, pozwalają zrzucić zbędne kilogramy i pomagają także na typowo kobiece dolegliwości, takie jak ból brzucha podczas menstruacji. Niech nikogo nie zmylą powolne ruchy, jakie się podczas takich ćwiczeń wykonuje - działają one także na mięśnie głębokie i potrafią dać wycisk! Jeżeli wolisz ćwiczyć z niewielką, ale cięższą piłką, to wybierz energetyczny speedball fitness.


Ból kręgosłupa? Fit ball pomoże!

Niewiele osób o tym wie, ale duża piłka do ćwiczeń została oryginalnie stworzona do rehabilitacji osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Te ćwiczenia doskonale wzmacniają mięśnie grzbietu i kręgosłup oraz zmniejszają napięcie mięśniowe. Jeżeli dużo pracujesz przy komputerze lub na stojąco, a  twój kręgosłup jest narażony na ewentualne problemy, to także możesz zakupić dużą piłkę do ćwiczeń. Dzięki wykonywaniu kilku ćwiczeń dziennie zapobiegniesz problemom w przyszłości.


Skąd brać pomysły na ćwiczenia?

Na piłce można wykonywać różne ćwiczenia, zaczynając od prostego utrzymania równowagi, poprzez scyzoryk, aż po brzuszki. Skąd brać pomysły na ćwiczenia? Można posiłkować się internetem - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło “fitball youtube” lub “fitball ćwiczenia”, aby uzyskać setki wyników wyszukiwań. Dobierając ćwiczenia dla siebie, kieruj się swoją realną kondycją i możliwościami fizycznymi. Jeżeli będziesz starała się wykonać zbyt zaawansowane ćwiczenia, to istnieje spore ryzyko kontuzji. Takie eksperymenty zostaw sobie na przyszłość, a sama zacznij od lżejszych i mniej obciążających organizm aktywności.

Fit ball - doskonałe ćwiczenia całego ciała Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1