Szybko i skutecznie to słowa, które w przypadku chudnięcia się wykluczają, ponieważ wymaga ono determinacji, konsekwencji i trwałych zmian w trybie życia. Jeśli bardzo zależy nam na chudnięciu, musimy zrozumieć, że to ciężka praca, która najlepsze efekty przyniesie po miesiącu, dwóch, a nie po tygodniu. Chudnięcie to proces długofalowy i tylko wtedy jest zdrowy. To także przede wszystkim zmiana patrzenia na sposób odżywiania i ruch. Jak więc schudnąć skutecznie?


Jak szybko i skutecznie schudnąć?

Pierwszym i podstawowym warunkiem jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Należy odstawić wszystkie zbędne cukry, czyli: przestać słodzić kawę i herbatę, pić słodzone napoje, nie podjadać między posiłkami i zacząć jeść regularnie co 3–4 godziny. Należy też ostatni posiłek zjadać nie później niż 2 godziny przed snem.
Są to zasady, które ustabilizują pracę organizmu i pozwolą mu bardziej efektywnie zarządzać zasobami, które otrzymuje.


Musimy sobie uświadomić to, że chudnięcie to w 70% dieta i w 30% ćwiczenia – ale to ćwiczenia przyspieszają nasz metabolizm, więc nie możemy ich zaniedbać. Jeśli chcemy schudnąć bez efektu jojo, musimy podejść racjonalnie do jedzenia: zmniejszyć posiłki, na początek o 20%, żeby nie czuć głodu. Jedzmy co 3 godziny, ale różnorodnie, czyli wprowadźmy do diety jogurt naturalny, owoce albo warzywa (np. surową marchew), które można potraktować jako przekąskę.


Musimy ograniczyć tłuszcze, ale nie możemy wyrzucić ich z diety, ponieważ to tłuszcze są odpowiedzialne za przyswajanie witamin A, B czy D, bez których podupadniemy na zdrowiu. Powinnyśmy też w znacznej mierze ograniczyć spożywanie produktów pszenicznych, a jako ostatniego posiłku nie możemy spożywać produktów z pełnego ziarna.


schudnąć skutecznie nie oznacza szybko

 

Czy da się schudnąć w tydzień?

Schudnąć w tydzień jest bardzo trudno. Jednak by zobaczyć pierwsze efekty odchudzania po tygodniu, trzeba przede wszystkim zmniejszyć ilość zalegającej w organizmie wody. A żeby pozbyć się zatrzymanej wody, trzeba przede wszystkim zmienić dietę. Najlepsze efekty daje ograniczenie bądź wykluczenie z diety: produktów zbożowych (zwłaszcza pszenicznych), soli oraz kawy. To są trzy składniki, które przyczyniają się do zatrzymania wody. Po eliminacji tych składników z diety jesteśmy w stanie pozbyć się nawet 4 kg w skali tygodnia, a nasze ciało będzie wyglądać dużo lepiej, ponieważ pozbędziemy się efektu gąbkowatej skóry. Ciało stanie się bardziej zwarte.

 

Jak szybko schudnąć z brzucha?

Szybkie chudnięcie wcale nie jest łatwe – nie powinno się chudnąć w sposób gwałtowny. Jeśli jednak musimy schudnąć i zależy nam na czasie, to przede wszystkim musimy zadbać o dietę. Gdy trzymamy się zasad żywienia, przychodzi czas na ćwiczenia. By schudnąć z brzucha, nie wystarczy robić samych brzuszków. Trzeba zadbać również o ćwiczenia całego ciała i postawić przede wszystkim na ćwiczenia aerobowe: rower, biegani, intensywne, szybkie chodzenie. Takie treningi powinnyśmy odbywać trzy razy w tygodniu, by stymulować metabolizm. Dodatkowo możemy robić brzuszki, przysiady i skręty tułowia, bo to one działają na różne partie brzucha. 

Jak szybko schudnąć – oto nasze rady Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1