Za kilka tygodni spotkanie. Chcesz pięknie wyglądać, ale twoja figura nie daje ci powodów do zadowolenia. Nie masz też miesięcy, by nad nią popracować. Co wtedy? Wtedy warto zainteresować się dietą owocowo-jogurtową.


Jak działa dieta owocowo-jogurtowa

Każda kobieta marzy o tym, aby w krótkim czasie uzyskać doskonały efekt spalania tłuszczu i zobaczyć w lustrze nową siebie. I dieta owocowo-jogurtowa takie efekty właśnie daje. W zaledwie dwa tygodnie możesz schudnąć nawet 6 kilogramów. Wystarczy trzymać się zasad i nie oszukiwać. Efekt z pewnością szybko się pojawi. I co bardzo ważne, nie będzie to w żaden sposób zagrażało twojemu zdrowiu. Dieta owocowo-jogurtowa jest nie tylko pogromcą zbędnych kilogramów, ale też doskonałym sposobem na uzupełnienie w organizmie brakujących składników. Po prostu jest skuteczna i zdrowa.


Jogurt tylko prawdziwy

Podstawą diety owocowo jogurtowej jest wprowadzenie do jadłospisu dużej dawki jogurtu naturalnego opartego na żywych kulturach bakterii. I tu musisz bardzo uważać. Nie każdy jogurt, który znajdziesz na półce jest ich źródłem. Dokładnie czytaj etykiety i nie wybieraj produktów, które mają podejrzanie niską cenę. Za dobry produkt zapłacisz nieco więcej. Ale też pamiętaj, że będzie on gwarantem skutecznego i zdrowego odchudzania. Jogurt dołączaj do każdego posiłku. Ustal sobie stałą ilość zjadaną dziennie, na przykład, że będzie to 500 ml i podziel je na posiłki według własnego uznania.


Białko, którego potrzebujesz

Składnikiem odżywczym, który gwarantuje, że dieta bogata w jogurt nie będzie szkodliwa dla twojego organizmu, jest białko. To zawarte właśnie w jogurtach jest lekkostrawne. Jest też odpowiedzialne za wytwarzanie wielu enzymów i hormonów. Poza tym jogurt naturalny jest również bogactwem wapnia oraz witamin A, B1, B12 oraz niacyny. Takie połączenie gwarantuje, że regularnie spożywając jogurt, nie tylko spalisz tkankę tłuszczową, ale też wzmocnisz swoje kości i zęby, poprawisz naturalną odporność, wzmocnisz swój układ nerwowy.


dieta owocowo-jogurtowa


Do tego dodaj owoce

Podczas gdy jogurt dostarczy ci wapnia i białka, owoce zadbają o dobór pełnego wachlarza witamin. Łącząc te składniki, będziesz mieć pewność, że po diecie twój organizm nie będzie osłabiony. Z łatwością więc po zakończeniu diety przestawi się na bardziej aktywny metabolizm i uchroni cię przed efektem jo jo. Owoce włącz do śniadania i podwieczorku bądź jako przekąski. Przy obiedzie i kolacji pamiętaj natomiast o porcji świeżych warzyw.


Pozostałe produkty spożywcze

Decydując się na dietę owocowo jogurtową, nie jesteś skazana na jedzenie wyłącznie jogurtów i owoców. W twojej diecie bardzo ważne miejsce zajmować będą również chude mięsa (w tym chude ryby). Musisz jednocześnie zrezygnować z ich smażenia czy pieczenia. Tylko mięso gotowane na parze lub duszone jest dietetyczne, a zarazem zachowuje swoje naturalne bogactwo witamin i minerałów. Jeśli chodzi o produkty zbożowe, tych również nie może zabraknąć w twojej diecie. Pamiętaj tylko, aby zwykłe pszenne pieczywo zamienić na razowe lub pełnoziarniste. Do śniadania możesz włączyć też płatki owsiane czy musli. Dzięki zawartym w nich cukrom złożonym, przez wiele godzin będziesz miała energię i nie będzie kusiło cię, aby podjadać słodycze.


Chudnij, dbając o zdrowie

Z wielu diet, jakie przez lata zostały opracowane, część budzi zastrzeżenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla zdrowia. Tymczasem dieta owocowa i jogurtowa jest dla niego w pełni bezpieczna. Skutecznie wspiera organizm w tolerancji i przyswajalności składników mleka. Poprawia pracę układu pokarmowego i pomaga odbudować jego naturalną florę bakteryjną. Wspiera też przemianę materii i pomaga organizmowi oczyszczać się z zalegających toksyn. Już po kilku dniach poczujesz się znacznie lżejsza, pełna energii i bardziej radosna.

Jogurt + owoce - petarda w spalaniu tłuszczu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1