Jukari Fit to Fly to świetny sposób na zmianę myślenia o ćwiczeniach – wcale nie muszą być nudne i męczące. Na czym polega trening Jukari?Jukari to sposób na czerpanie z ćwiczeń prawdziwej radości. To nowe spojrzenie na trening, które pomoże skutecznie schudnąć i zadbać o swoje ciało.


Na czym polega Jukari Fit to Fly?

Trening Jukari to połączenie kilku elementów: tańca, akrobatyki, jogi i gimnastyki. Wykorzystuje się tu także elementy znane z treningu cardio i siłowego oraz ćwiczenia wymagające utrzymania równowagi. Jukari to tak naprawdę wybór pomiędzy dwoma wariantami:


Jukari Fit to Fly – na zajęciach wykorzystuje się specjalną konstrukcję, która zamontowana jest na suficie sali, w której odbywają się ćwiczenia;


Jukari Fit to Flex – wykorzystując do ćwiczeń specjalne taśmy Jukari Band, dzięki którym można wzmocnić kręgosłup i zwiększyć ruchomość stawów.


Czego można się spodziewać na zajęciach Jukari Fit to Fly?

W zajęciach Jukari Fit to Fly bierze udział maksymalnie 12 osób. Na początku wykonuje się odpowiednią rozgrzewkę i rozciąganie. Ćwiczenia początkowe skupiają się na górnej części ciała – ramionach, plecach oraz brzuchu. To trener określa tempo ćwiczeń. Wykonuje się przede wszystkim obroty w powietrzu na specjalnym sprzęcie, nazywanym FlySet – to liny i drążek przymocowane do sufitu, znajdujące się na wysokości klatki piersiowej osoby ćwiczącej. Przypomina on trapez artystyczny, wykorzystywany przy akrobatycznych pokazach. Po rozgrzaniu górnej części ciała, zaczyna się trening akrobatyczny. Drążek umieszcza się na dowolnej wysokości liny, tworząc z niego przyrząd, dzięki któremu możemy wykonywać w powietrzu np. brzuszki. Takie ćwiczenia sprawiają wrażenie, że osoby ćwiczące mogą latać.


Zalety treningu Jukari Fit to Fly

Ten innowacyjny sposób ćwiczeń to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią tradycyjnych treningów. Nie każda z nas może też intensywnie ćwiczyć. W treningu Jukari mogą brać udział wszystkie kobiety, bez względu na kondycję i poziom sprawności. Połączenie tańca, akrobatyki, gimnastyki i jogi doskonale wzmacnia ciało, wysmukla sylwetkę, a ćwiczenia siłowe zwiększają równowagę i wzmacniają mięśnie, zwłaszcza brzucha i pleców. Jukari to przede wszystkim dobra zabawa i sposób na urozmaicenie swoich dotychczasowych treningów.


Co uzyskamy dzięki takiemu treningowi?

Ćwiczenia Jukari z pewnością wzmocnią całe ciało, ale przede wszystkim zwiększą wydolność organizmu i znacznie poprawią ogólną kondycję. Doskonała zabawa podczas ćwiczeń zapewni dobry humor na resztę dnia. Osoby zniechęcone dotychczasową formą swoich treningów mogą znaleźć dodatkową motywację i zapał do dalszych ćwiczeń. Mięśnie staną się mocniejsze, silniejsze i bardziej elastyczne, sylwetka wyrzeźbi się i znikną zbędne kilogramy. Trening Jukari to sposób na spełnienie dziecięcych marzeń o zostaniu akrobatką lub gimnastyczką.


Jukari Fit to Flex

Jukari Fit to Flex to trening łączący elementy gimnastyki i tańca. Do ćwiczeń wykorzystuje się specjalne taśmy FlexBand, które są elastyczne i lekkie. Dzięki taśmom możliwe jest płynne wykonywanie ruchów, a trening staje się wydajniejszy i daje lepsze efekty. Jukari Fit to Flex również przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, bez względu na poziom sprawności. To dobre rozwiązanie dla osób znudzonych tradycyjnym aerobikiem.


Ćwiczenia na zajęciach opierają się na zasadach dynamicznego stretchingu, czyli rozciągania. Kolorowe taśmy i towarzysząca treningom energetyczna muzyka zapewniają dobrą zabawę połączoną z dość intensywnym treningiem. Taśmy gwarantują płynne przejście z jednego ćwiczenia do drugiego.

Jukari Fit to Fly i Fit to Flex są na pewno innowacyjnym, ale i ciekawym pomysłem na urozmaicenie treningów. Treningi Jukari pokazują, że ćwiczenia wcale nie muszą być nieprzyjemne.

Jukari Fit to Fly – trening w powietrzu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1