Każda z nas chciałaby na dyskotece czy w klubie poczuć się seksowna i pewna siebie w trakcie tańca. Niestety, często ruchy, które uważamy za kobiece, w rzeczywistości są albo wyzywające, albo niekoniecznie zmysłowe. Jeśli więc zależy nam na nauce seksownego tańca, a jednocześnie chcemy nieco poprawić swoją kondycję i zażywać aktywności – sexy dance wydaje się być idealnym rozwiązaniem! 


Nie każdą z nas interesuje fitness – czasami ćwiczenia wydają się nam zbyt monotonne albo mają małe zastosowanie w praktyce. Z drugiej strony zumba może okazać się zbyt energiczna, dlatego też każda kobieta powinna znaleźć sobie taką formę aktywności, która jest dla niej ciekawa, zachęcająca oraz gwarantuje satysfakcję podczas jej uprawiania. I tutaj na arenę wchodzi sexy dance.


Początki sexy dance

Sexy dance zrodził się na przełomie XX i XXI wieku w Stanach Zjednoczonych na fali znanego filmu "Zatańczyć w Błękitnej Iguanie", opowiadającego o losach trzech tancerek z klubu nocnego. Jedna z aktorek grających w filmie założyła potem klub przeznaczony dla kobiet, w którym prowadziła zajęcia z dziedziny sportowej stanowiącej połączenie ćwiczeń aerobowych i elementów tańców latynoamerykańskich oraz striptizu. Dziś raczej zajęcia z sexy dance skupiają się przede wszystkim na nauczeniu kobiet kocich ruchów w połączeniu z podstawowymi krokami tanecznymi samby, cza-czy bądź rumby. Nie brak w ich trakcie rozgrzewki w postaci stretchingu czy podstaw… tańca brzucha! Wszystko to służy nie tylko wydobyciu z nas kobiecego akcentu naszej osobowości, ale i zwiększeniu pewności siebie, seksapilu czy… zrzuceniu zbędnych kilogramów!


Bądź seksowna i strać kilogramy!

Sexy dance w dużej mierze bazuje na wszelkich ćwiczeniach, które przypominają przeplatanie się aerobowej dynamiki ruchów oraz sensualności pilatesu czy jogi. Ćwiczenia wpływają na cały organizm, dlatego możesz być pewna, że poczujesz po nich nie tylko ból mięśni, ale również z czasem zyskasz lepsze samopoczucie czy stracisz zbędne kilogramy. Podstawową zaletą ćwiczeń z kursu sexy dance jest możliwość ukształtowania sylwetki, co jest ważne przede wszystkim dla tych z nas, które nie cierpią na typową nadwagę, ale nie są pewne siebie z uwagi na nieregularną budowę ciała. Jeśli więc chcesz, aby talia się wyszczupliła, zaś pośladki podniosły się i uwidoczniły – sexy dance zdecydowanie jest dla ciebie!


sexy dance


Idź z koleżanką

Bardzo dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą na zajęcia z sexy dance dobrej koleżanki. Z jednej strony będziecie się wzajemnie motywować. Z drugiej, nie ma niczego, co bardziej zbliża do siebie przyjaciółki niż wspólna aktywność! Ale najważniejsze jest to, że na zajęciach sexy dance możecie nauczyć się niewielkich, krótkich układów do różnej muzyki, a potem zaprezentować swoje umiejętności na imprezie. Jeśli jednak nie masz z kim się wybrać na zajęcia, to nic straconego. Sexy dance doskonale uczy pewności siebie i wydobywania seksowności z każdego ruchu. Z tego powodu nauczysz się poruszać bardziej zmysłowo, wyćwiczysz równowagę ciała i gesty oraz mimikę, które zawrócą niejednemu mężczyźnie w głowie.


Sexy dance to doskonała alternatywa fitnessu dla tych kobiet, które znudzone są powtarzalnością ćwiczeń i ich monotonią. To również świetny sposób na to, aby wyciągnąć swoją kobiecość na światło dzienne oraz zadbać o prawidłową postawę ciała, wzmocnienie mięśni, zrzucenie zbędnych kilogramów oraz ukształtowanie smukłej sylwetki.

Kocia odmiana fitnessu, czyli sexy dance Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1