Marzysz o zgrabnej, wysportowanej sylwetce? Nie przepadasz za siłownią, jogą ani tradycyjnym fitnessem? A co powiesz na pole dance, czyli taniec na rurze? Dzięki wyjątkowym ćwiczeniom, pożegnasz zwiotczałe mięśnie, nadprogramowe kilogramy, a zyskasz wysportowaną figurę.


Bliskie spotkanie z pole dance

Taniec na rurze zaszufladkowano jako taniec erotyczny rozpowszechniony w klubach ze striptizem. W sieci znajdziecie także informacje, że taniec ten ma na celu wywołanie podniecenia seksualnego. Jest jednak pewien warunek: kobieta wykonująca akrobacje na rurze powinna być prawie naga. Jeśli zasugerujesz się takimi i podobnymi opisami, dorzucisz kilka scen z filmów, pomysł na aktywne spędzanie czasu szybko trafi do kosza, a marzenia o atrakcyjnym ciele rozpłyną się niczym mgła. Ale przecież nie dajesz wiary plotkom?


Pole dance to poprawna nazwa tańca na rurze, który nie ma nic wspólnego z klubem nocnym. Warto podkreślić, że na sali treningowej obowiązuje strój sportowy. Pasjonatek nowej dyscypliny sportowej przybywa z roku na rok. Ba! Z miesiąca na miesiąc! Do treningów na rurce przyznają się także gwiazdy m.in. Madonna, Demi Moore, Paris Hilton i Jessica Alba. Artystyczny taniec na rurze zyskał nie tylko spore grono fanek, ale i doczekał się mistrzostw w swej dziedzinie. Jury ocenia technikę zawodniczek, oryginalność, elastyczność oraz płynność przejść.


Instruktorzy pole dance zapewniają, że naukę mogą rozpocząć wszystkie kobiety, nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. Panie nie muszą mieć figury modelki ani wysportowanego ciała, bowiem to właśnie za sprawą treningu znikają wszelkie fałdki.

 

Co daje taniec na rurze?

Pole dance jest jednym z lepszych i skuteczniejszych sposobów na uzyskanie szczupłej, wysportowanej sylwetki. Taniec na rurze pomaga budować silne, ale kobiece ciało. Podczas treningów pracują wszystkie mięśnie. Nie musisz wykonywać wielu ćwiczeń, aby wzmocnić uda, poprawić jędrność pośladków czy biustu. Pole dance stymuluje do wysiłku każdy skrawek twojego ciała, począwszy od nadgarstków, na stopach kończąc. Co więcej, taniec na rurze korzystnie wpływa na kręgosłup. Podczas wykonywania figur pożądane są kocie ruchy, a te jak wiadomo wzmacniają mięśnie kręgosłupa, sprawiając, że ciało staje się bardziej giętkie i elastyczne.


Taniec na rurze polecany jest nie tylko na odchudzanie, ale także w formie terapii poprawiającej samoocenę. Seksowne ruchy wspomagają lepsze poznanie własnego ciała, odkrywanie jego piękna oraz akceptację. Z pomocą pole dance błyskawicznie rozprawisz się z kompleksami i odzyskasz pewność siebie.


pole dance


Pole dance od kuchni

Trening zwykle dostosowany jest do umiejętności kobiet, jednak panie które ważą ok. 80 kg, mogą mieć trudności z dotrzymaniem kroku filigranowym koleżankom. Nie należy jednak popadać w zniechęcenie Nie chodzi przecież o rywalizację lecz o poprawę wyglądu i kondycji. Na tym polu każda tancerka jest zwycięzcą.


Pierwsze zajęcia przeznaczone są na opanowanie prostych ćwiczeń rozciągających ciało i wzmacniających mięśnie, a także naukę podstawowych chwytów i nieskomplikowanych figur. Ten etap pozwala uczestniczkom nieco bliżej poznać możliwości swojego ciała oraz przekraczać granice. Nie jest łatwo, lecz jeśli się nie poddasz, nie przejmiesz siniakami ani otarciami, będziesz pod wrażeniem efektów ciężkiej pracy. I twój partner także!


Na kolejnych zajęciach dziewczyny poznają coraz trudniejsze figury i uczą się płynnego tworzenia atrakcyjnych układów. A ponieważ stopniowo nabierają pewności siebie, ruchy ciała stają się mniej sztywne i kanciaste, a bardziej kocie i zmysłowe. Gdy opanowane zostaną podstawy, pasjonatki tańca na rurze przechodzą na wyższy poziom. Instruktorka wprowadza adeptki pole dance w zaawansowane układy choreograficzne wraz z elementami akrobatyki. Na tym etapie ćwiczenia odbywają się przy rurce obrotowej.


Gotowa na bliskie spotkanie z nowoczesnym miksem fitness? Przygotuj zatem wygodne szorty, bluzeczkę opinająca ciało bądź top, ręcznik i wodę. Przed treningiem nie nakładaj balsamu ani olejku. Taniec na rurze poprawia nastrój, samoakceptację i sprawia, że czujesz się równie atrakcyjnie jak wyglądasz. Regularne ćwiczenia to gwarancja pięknej, wysportowanej figury. Chudość z zanikiem mięśni od dawna nie jest hot.

Pole dance - taniec na rurze dla (nie)śmiałych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1