Poniżej najbardziej rozbudowany artykuł dotyczący spalaczy tłuszczu jaki możecie znaleźć w internecie. Najczęściej zadawane przez was pytania brzmią: "Na rynku jest mnóstwo różnych spalaczy tłuszczu, tabletek na odchudzanie. Nie znam się, co mam wybrać aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?"


Odpowiadamy: Trizer.


Dlaczego? Producent podszedł kompleksowo do tematu odchudzania, uwzględnił najczęściej pojawiające się problemy. Dodatkowo, UWAGA, dodaje indywidualny plan żywieniowy, który w połączeniu ze spalaczem daje niesamowite rezultaty. Jest to produkt w 100% rekomendowany przez Fabrykę Siły.


SPIS TREŚCI:

1. Ranking spalaczy tłuszczu 2018 – lista

2. Co to są spalacze tłuszczu?

3. Czym się charakteryzuje dobry spalacz tłuszczu?

4. Jaki spalacz tłuszczu będzie dla ciebie najlepszy?

5. Najmocniejszy spalacz tłuszczu a skuteczny spalacz tłuszczu – jaka jest prawda?

6. Naturalny spalacz tłuszczu – efekty

7. Czy spalacze tłuszczu działają?

8. Opinie – co mówią ci, którzy spróbowali

9. Czy spalacz tłuszczu bez kofeiny będzie działał?

10. Czy warto stosować spalacz z efedryną?

11. Spalacze tłuszczu dla mężczyzn

12. Spalanie tłuszczu dla kobiet

13. Spalacze dla początkujących

14. Burnery dla zaawansowanych

15. Przeciwwskazania1. Ranking spalaczy tłuszczu 2018 – lista
W rankingu na najlepsze i najmocniejsze spalacze tłuszczu należałoby wyróżnić kilka kategorii, aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie: „Jaki spalacz tłuszczu polecacie?” O wielu z nich można przeczytać na naszym forum, a dobre spalacze tłuszczu to łatwiejsza droga w kierunku szybszego zbudowania ładnej sylwetki.


Bezwzględny wybór, absolutny numer 1! TRIZER


- Usuwa wodę podskórną,

- Przyśpiesza spalanie tłuszczu z brzucha,
- Przyśpiesza metabolizm,
- Maksymalnie szybko i trwale niszczy tkankę tłuszczową,
- Hamuje apetyt,
- Zwiększa poziom energii,

- W pełni bezpieczny i dokładnie przebadany.


W sieci krąży bardzo dużo prywatnych metamorfoz osób, które skorzystały z tego produktu.
Naprawdę warto
!


Odwiedź stronę producenta


Karolina: -5,5 kg (TRIZER)


Dzięki obecności selektywnie wybranych substancji roślinnych możesz być pewien gwarantowanego bezpieczeństwa i działania wynikającego z jego stosowania. Preparat jest przeznaczony przede wszystkim do usuwania tkanki tłuszczowej. Jest to świetne ułatwienie procesu odchudzania.

Skład Trizera stawia go na mocnej pozycji wśród innych spalaczy. Zaawansowane połączenie, aż 15 aktywnych składników powoduje niesamowite efekty.

Bez względu na to, czy potrzebujesz zrzucić 50 kg, czy ostatnie 5 kg – Trizer będzie wspomagał na najwyższym poziomie.


Kompleksowe trójfazowe działanie suplementu Trizer potwierdzają tysiące osób które schudły. 


Produkt oparty na kilkunastoletnim doświadczeniu i współtworzony przez farmaceutów, biotechnologów i dietetyków. Trizer z firmy Fitlabs to zestaw - do każdego układana jest przez dietetyków indywidualna, darmowa dieta na 30 dni.

  Odwiedź stronę producenta

 

Skutecznie eliminuje nadmiar wody z naszego organizmu, co z pewnością będzie pożądane przez większość osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie własnej sylwetki. Wspomaga walkę z tzw. obrzękami wodnymi.


* Synefryna to substancja pochodzenia roślinnego z grupy stymulantów. Pozyskiwana jest z owocni z pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium). Jest agonistą receptorów a-adrenergicznych, poprzez podobną budowę do fenylefryny wykazuje działanie do niej podobne.


Synefryna pobudza, dodaje energii, poprawia samopoczucie i wydolność oddechową. Przyspiesza krążenie. Zmniejsza apetyt i wspomaga przemianę materii. Pobudza receptory adrenaliny w niektórych tkankach, głównie tłuszczowych, wspomaga przemianę węglowodanów i spalanie tłuszczów, a także zapobiega ich wchłanianiu. Wzmaga spalanie kalorii, uruchamia termogenezę. Skutecznie redukuje cellulit i może być pomocna w kontroli masy ciała.


* Mniszek lekarski ma działanie moczopędne, przeciwzapalne, a co za tym idzie, oczyszczające organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Związki goryczowe zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, poprawiając trawienie. Działa żółciotwórczo i żółciopędnie. Uważa się również, że mniszek w niewielkim stopniu obniża poziom glukozy we krwi, stąd może być pomocny dla osób, które chcą kontrolować poziom cukrów.


*Guarana -nasiona guarany, wykorzystywane są, jako surowiec zielarski, zawierają ok. dwukrotnie większe stężenie kofeiny w porównaniu do ziaren kawowca (ok. 2-4,5% w guaranie w stosunku do 1-2% w ziarnach kawy). Kofeina zawarta w guaranie jest substancją psychoaktywną, pobudzającą ośrodkowy układ nerwowy. Ma podobną budowę chemiczną do adenozyny, łatwo łączy się z jej receptorami bez ich pobudzenia. Guaranina poprawia także procesy zapamiętywania i koncentracji, a także przyspiesza metabolizm organizmu. Zwiększa zużycie tlenu, przez co przyspiesza procesy kataboliczne. Pobudza procesy glikogenolizy i lipolizy w organizmie.Marta: -5 kg (TRIZER)


*Pokrzywa - w liściach pokrzywy obecne są duże ilości chlorofili, β-karotenu, ksantofili, witaminy C, garbników, glikokinin, a także duże ilości soli mineralnych (nawet do 19%), między innymi potas, wapń, żelazo, fosfor. Zwiększa diurezę, dzięki czemu ma zastosowanie w stanach zapalnych dróg moczowych czy w łagodnych stanach kamicy nerkowej. Zmniejsza zatrzymywanie wody w organizmie, przyspiesza eliminację z moczem chlorków, mocznika i zbędnych produktów przemiany materii, między innymi kwasu moczowego, dzięki czemu może zmniejszać dolegliwości u osób z dną moczanową. Dzięki wysokiej zawartości pierwiastków śladowych i witamin, korzystnie wpływa na metabolizm, podwyższa poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek, co pomaga w zapobieganiu i w początkowych stanach anemii oraz w stanach osłabienia organizmu.

*Witamina B6, zwana też pirydoksyną, jest związkiem przyczyniającym się do wyregulowania pracy układu nerwowego. Z kolei l-tyrozyna, będąca jednym z 20 podstawowych aminokwasów tworzących ludzki organizm, bierze udział w kontrolowaniu pracy hormonów tarczycy oraz wytwarzaniu takich hormonów jak noradrenalina czy dopamina. Związki te są niezbędne do wielu procesów życiowych takich jak napięcie mięśniowe czy reakcje emocjonalne.


Skład produktu wiąże się nie tylko ze znikomym ryzykiem objawów niepożądanych, ale warunkuje skuteczne i trwałe efekty.Venom Hyperdrive [EU]

- potężna redukcja tkanki tłuszczowej,

- zwiększa zdolności wysiłkowe,

- wzmaga koncentrację,

- hamuje wilczy apetyt.


Venom Hyperdrive  – to produkt przeznaczony do zwiększania zdolności wysiłkowych naszego organizmu oraz ułatwiania procesu redukcji tkanki tłuszczowej.


Opis poszczególnych składników produktu:

ALRCocamine 3.0+ to opatentowany ekstrakt kakao, standaryzowany

na 98% substancji aktywnych. Zawarte w nim związki to m.in.: kofeina, synefryna, fenyloalanina, tryptofan, magnez oraz antyoksydanty – silny skład, który pomoże nam w walce

z kilogramami. Zahamujemy nadmierny apetyt – tzw. „wilczy apetyt”.

Zwiększymy zapotrzebowanie organizmu na kalorie – organizm będzie czerpał energię z tkanki tłuszczowej. Zwiększona zostanie także wytrzymałość na treningu.


Opatentowany ekstrakt kakao, standaryzowany na 98% substancji aktywnych. Zawarte w nim związki to m.in.: kofeina, teobromina, tyramina, oktopamina, synefryna, fenylalanina, tryptofan, magnez oraz antyoksydanty, czyli praktycznie wszystko, czego można użyć do ułatwienia odchudzania.


Ekstrakt z guarany zawiera najbardziej znany na całym świecie związek

o charakterze termogenicznym – kofeinę. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczy w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczów na wolne kwasy tłuszczowe).


Ekstrakt czerwonej papryki – zawiera kapsaicynę, naturalny antyoksydant, wpływa na produkcje epinefryny i norepinefryny, związków ograniczających łaknienie, nasila termogenezę, przyspiesza metabolizm tłuszczów

i węglowodanów.


Etylowy ester tyrozyny – jest prekursorem dla adrenaliny, dopaminy

i noradrenaliny (niezbędnych do prawidłowej pracy układu nerwowego), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację. Dzięki poddaniu go procesowi estryfikacji większa ilość może zastać zaabsorbowana w żołądku bez ulegania wpływowi kwaśnego środowiska.


L-karnityna jest substancją witaminopochodną, syntetyzowaną przez ludzki organizm z aminokwasów: lizyny i metioniny, z witamin C, B3, B6, B12 oraz kwasu foliowego i żelaza. W naszym ciele odgrywa kilka ważnych funkcji: reguluje metabolizm komórkowy (jej obecność jest niezbędna do zajścia procesu utleniania kwasów tłuszczowych), podnosi wydolność, pomaga w ochronie układu sercowo-naczyniowego, działa antyoksydacyjnie.


Ekstrakt korzenia różańca górskiego – należy do grupy adaptogenów,

roślin pomagających organizmowi w przystosowaniu się do dużego obciążenia psychicznego i fizycznego. Znosi zmęczenie, poprawia koncentrację, polepsza nastrój.


Kwas alfa liponowy – reguluje metabolizm glukozy i wpływa na szybszą eliminację mleczanu (mięśnie wolniej się męczą i szybciej regenerują). Bierze udział w cyklu Krebsa, tym samym wpływa na poziom ATP (uniwersalny nośnik energii).


L-tryptofan – wykazuje działanie przeciwdepresyjne (poprzez udział w syntezie ważnego neurotransmitera – serotoniny), zwiększa ukrwienie mięśni szkieletowych oraz skóry, poprawia pracę jelita cienkiego.
VPX Sports RedLine [EU]

- działa przez drżeniową odpowiedź organizmu,

- przyspiesza niszczenie tkanki tłuszczowej,

- nasila procesy termogeniczne.


RedLine Ultra Hardcore – jest to jedyny produkt zaprojektowany w celu niszczenia tłuszczu poprzez drżeniową odpowiedź organizmu. Poprzez dreszcze organizm spala ogromne ilości energii magazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej, mając za główny cel utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury ciała.


Opis poszczególnych składników produktu:

Kofeina bezwodna – najbardziej znany na świecie związek o charakterze termogenicznym. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczów

w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczów na wolne kwasy tłuszczowe).


Resveratrol - związek występujący w dużych ilościach w czerwonym winie, pomaga w leczeniu przewlekłych chorób płuc, np. astmy czy obturacyjnej choroby płuc, a nawet schorzeń stawów. Jest to związane z silnym przeciwzapalnym działaniem tego związku. Z najnowszych badań wynika, że resveratrol hamuje rozwój procesów zapalnych w nabłonku oddechowym. Zdaniem autorów wyniki ich badań wskazują, że przeciwzapalne spektrum działania resveratrolu jest na tyle duże, iż może on być wykorzystywany w medycynie do leczenia różnorodnych schorzeń o podłożu zapalnym.


Mogą to być np. schorzenia dolnych dróg oddechowych takie jak astma, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, a także stany zapalne stawów.


E&Z – są to związki pozyskiwane z balsamowca mukul.

Od setek lat używane w tradycyjnej Indyjskiej medycynie ludowej. Ich główne działanie polega na wywieraniu wpływu na metabolizm tarczycy

– stymulują ją do zwiększenia wydzielania tyroksyny, hormonu odpowiedzialnego za kontrolę tempa przemiany materii oraz rozpad tkanki tłuszczowej. Dodatkowo gugglosterony pozytywnie wpływają na profil lipidowy (poziom cholesterolu), co bywa częstą przyczyną chorób

w późniejszym okresie życia.


cAMP – cykliczny adenozynomonofosforan jest wewnątrzkomórkowym przekaźnikiem w sygnalizacji hormonalnej, reguluje rozpad i syntezę glikogenu, przyspiesza proces rozbicia lipidów, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, aktywuje kinazy białkowe (odpowiedzialne za proces odpowiedzi komórkowej) oraz wpływa na glikogenezę wątrobową.


Syntetyczna, skoncentrowana postać tego alkaloidu zdolna jest stymulować układ nerwowy w znacznie większym stopniu, co przekłada się

na gwałtowny, stały przypływ energii i poprawę samopoczucia. Stosowanie PEA obniża łaknienie powodując, jednoczesne zwiększenie mobilizacji

do treningów czy wszelkich innych czynności dnia codziennego. Oprócz wpływu na funkcje układu nerwowego wykazuje także potężne właściwości termogenne. Podobnie jak adrenalina i noradrenalina stymuluje ona procesy rozbijania tłuszczu zapasowego, a następnie ich utylizacji jako preferowanego źródła energii.


W normalnych warunkach jest jednak szybko dezaktywowana przez enzym MAO. Różne wersje PEA zawarte w suplemencie są o wiele bardziej odporne na działanie tego enzymu, przez co znacznie dłużej zachowuje on swoją aktywność biologiczną. Jednocześnie niweluje to możliwość wystąpienia nagłego załamania energii i spadkowi sił, gdyż kinetyka zróżnicowanego PEA jest o wiele dłużej odczuwalna.


Olive leaf extract – to sposób na uzupełnienie codziennej diety w składniki odżywcze pochodzenia naturalnego, a przede wszystkim w polifenole, które wykazują działanie antyoksydacyjne i wzmacniają ogólną odporność organizmu. Drzewka oliwne są niezwykle wytrzymałe, odporne na choroby oraz szkodniki. Osiągają wiek nawet 3000 lat. Tę odporność zawdzięczają oleuropeinie, gorzkiej substancji znajdującej się głównie w ich liściach. Jest to najsilniejszy składnik aktywny w liściu oliwnym.


MAN Scorch [EU]

Opis poszczególnych składników produktu:

Ekstrakt zielonej herbaty – eliminuje wolne rodniki, zapobiega nowotworom, zawiera katecholaminę EGCG, która hamuje procesy dezaktywacji

i usuwania z organizmu adrenaliny. Dzięki temu działa synergistycznie zarówno z naturalną adrenaliną, jak i związkami naśladującymi jej działanie.


Kofeina – najbardziej znany na świecie związek o charakterze termogenicznym. Działa pobudzająco, obniża poziom adenozyny, hamuje rozpad cAMP – tym samym wzmacnia zachodzące w organizmie procesy termogeniczne (wydzielanie energii powstałej podczas spalania tłuszczów

w postaci ciepła) i lipolityczne (rozkład tłuszczów na wolne kwasy tłuszczowe).


Ketony maliny – związki swoją budową przypominające kapsaicynę

i synefrynę. Hamują apetyt, wzmagają lipolizę (uwalnianie kwasów tłuszczowych zgromadzonych w tkance tłuszczowej) oraz termogenezę (wykorzystanie kwasów tłuszczowych w procesach energotwórczych), łagodzą stany depresyjne oraz pozytywnie wpływają na koncentrację

i procesy myślowe.


Korzeń imbiru – wspiera proces trawienia, obniża ciśnienie oraz poziom cholesterolu, ogranicza produkcję kwasów żołądkowych, działa lekko moczopędnie (pozwala usunąć nadmiar wody z organizmu).


Synefryna – podobnie jak forskolina swoją budową i działaniem przypomina adrenalinę. Hamuje łaknienie, stymuluje alfa i beta adrenoreceptory, tym samym nasila procesy lipolityczne oraz podnosi poziom cAMP.


Bioperyna – wyciąg z pieprzu czarnego. Wzmaga diurezę, polepsza ukrwienie tkanek, pobudza zakończenia nerwowe w przewodzie pokarmowym, wzmacniając wydzielanie soków trawiennych, tym samym wpływa na lepsze wykorzystanie przyjmowanych z nią substancji.


SAN Tight [EU]

- w naturalny i bezpieczny sposób przyspiesza metabolizm,

- pomaga wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii,

- zapobiega katabolizmowi,

- zmniejsza apetyt,

- podnosi poziom energii,

- wzmaga termogenezę.


Tight International w każdej porcji dostarcza nam najpotężniejszych mieszanek termogenicznych znanych współczesnej nauce. Niezależnie od tego, czy planujemy szybko pozbyć się resztek tkanki tłuszczowej przed zawodami, czy mamy w planach dłuższą redukcję, Tight Hardcore z pewnością nie zawiedzie naszych oczekiwań. Poprzeczka wśród suplementów spalających tłuszcz właśnie została podniesiona bardzo wysoko!


Skład Tight International czyni go niekwestionowanym liderem wśród spalaczy tłuszczu. Należy sobie jednak uświadomić, że samo połączenie

ze sobą odpowiednich mieszanek składników nie daje gwarancji skuteczności. Wszystkie składniki zawarte w Tight International mają poziom czystości większy niż 96%. Oznacza to, że są starannie wyselekcjonowane z naturalnych źródeł. Jest to fakt dotychczas niespotykany wśród suplementów diety.


Dymatize viper [EU]

Zawiera kombinacje oraz mieszanki składników skutecznie spalających tłuszcz – viper pozwala uwalniać energię skutecznie przez cały dzień. 

Viper jest farmaceutycznym suplementem diety w postaci tabletek

o zróżnicowanym stopniu wchłanialności zaprojektowanym, w celu natychmiastowego oraz systematycznego uwalniania energii dla lepszego spalania tłuszczu. Viper składa się z dwóch technologii, które naprawdę działają: technologii opartej na natychmiastowej wchłanialności produktu i technologii farmaceutycznej. Obie dadzą nam rezultaty, jakich oczekujemy.


Dorian Yates Black Bombs [EU]

Black Bombs – powstał we współpracy naukowej ze specjalistami farmakologii, biochemii i ekspertami do spraw żywienia. Dorian Yates Nutrition wypuścił na rynek czarne bomby – hardcorowy spalacz tłuszczu. Black Bombs jest na tle konkurencji jednym z najbardziej zaawansowanych spalaczy tłuszczu, przeznaczony dla zawodników, którzy zrobią wszystko, aby osiągnąć jak najlepszą definicję i rzeźbę mięśni! W rzeczywistości związki znajdujące się w Black Bombs okazały się niszczyć ogólną zawartość tłuszczu w organizmie o 15% lepiej w porównaniu do grupy placebo!


Dymatize Dyma Burn Xtreme [EU]

Znany od lat. Polecany na całym świecie. Skuteczność i dobra cena.

Dymatize Dyma Burn Xtreme jest produktem, którego skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania przeszły już do legendy. Nowa formuła cechuje się jeszcze lepszym i szybszym działaniem. Sięgając po Dyma Burn Xtreme, powinniśmy podejść do tematu odchudzania na poważnie – zacznij od połowy porcji, aby sprawdzić, jak reagujemy na środek. Dopiero po tym zacznijmy stosować pełną dawkę. Substancje zawarte w preparacie są w dużej mierze pochodzenia naturalnego.


MuscleTech Hydroxycut Elite [EU]

- utrata masy ciała,

- przebadane naukowo kluczowe składniki,

- kompleksowa utrata wagi poparta badaniami klinicznymi.


Muscletech Hydroxycut Hardcore Elite to nowa postać najchętniej kupowanego suplementu diety w USA, który pozwoli nam spalić nadmiar tkanki tłuszczowej w bardzo krótkim czasie. Firma MuscleTech USA ciągle prowadzi badania naukowe – wiedząc, że jest to jedyny sposób

na stworzenie suplementów na rynku nie mających sobie równych.


Hydroxycut Hardcore Elite jest potężną formułą termogeniczną opartą

na silnych i sprawdzonych substancjach aktywnych. Hydroxycut Hardcore Elite zawiera kombinację najwyższej jakości składników, zaprojektowanych

w taki sposób, by pomóc spalać tłuszcz w organizmie szybko

i efektywnie. Wszystkie składniki zawarte w Hydroxycut Elite były badane

i testowane od wielu lat. Dzięki temu mamy pewność, że każdy składnik działa w 100%. Hydroxycut Hardcore Elite to wyjątkowo silny i skuteczny termogeniczny spalacz tkanki tłuszczowej, a zarazem booster energetyczny, który efektywnie pobudzi organizm do każdej aktywności i przyspieszy metabolizm.


Wszystkie składniki zawarte w Hydroxycut Hardcore Elite mają na celu wspieranie procesu szybkiego i trwałego zrzucenia zbędnych kilogramów

– podnoszą termogenezę, „podkręcają” metabolizm, przyspieszają

i usprawniają procesy metaboliczne tłuszczów, wykorzystanie węglowodanów i pobudzenie energii. Ponadto Hydroxycut Hardcore Elite zapewnia poprawę nastroju, skupienia oraz funkcji poznawczych (pamięć, koncentracja, logiczne myślenie), co czyni go jednym z najlepszych suplementów na rynku.


Hydroxycut Hardcore Elite to produkt dla wszystkich sportowców dążących do szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym zabezpieczeniu tkanki mięśniowej.


Cutting Edge [EU]

- kompleksowe działanie spalające tkankę tłuszczową,

- łagodne oddziaływanie na organizm,

- diureticoyll-sl© – delikatne właściwości diuretyczne,

- nie podnosi ciśnienia ani temperatury ciała,

- dobre właściwości pobudzające.


Cutting Edge – spalacz tłuszczu odpowiedni dla kobiet to niezwykle starannie opracowany suplement. Nie pobudza, nie rozdrażnia, nie podnosi ciśnienia ani temperatury ciała. Skutki uboczne nie występują. Najnowsza wersja Cutting Edge© jest wyprodukowana na bazie niezwykle przydatnej technologii. Otóż kapsułki, jakie znajdują się w opakowaniu są naprawdę minimalnych rozmiarów, zatem nie stanowią najmniejszego problemu podczas połykania. Ponadto skoncentrowana forma suplementu zapewnia lepsze działanie składników aktywnych na nasz organizm.


Cutting Edge© jest kombinacją aminokwasów, naturalnych substancji diuretycznych oraz odpowiednich substancji lipo-synergistycznych, które

nawzajem potęgują swoje działanie (L-karnityna, cholina, inozytol, lecytyna, L-metionina, kwas linolenowy). Produkt działa w bardzo naturalny dla naszego organizmu sposób. Nie ingeruje w termogenezę ani w pobudzenie układu nerwowego, a w zamian wpasowuje się w naturalne szlaki metaboliczne, usprawniając ich działanie. Ułatwia konwersję zlokalizowanej pod skórą tkanki tłuszczowej w użyteczną podczas treningu energię.


Ponadto kombinacja naturalnych ekstraktów roślinnych tworzących kompleks diureticoyll-sl© ułatwia pozbycie się wody podskórnej, która jest częstym problemem w kuracjach odchudzających osób.

Cutting Edge© jest w 100% naturalnym suplementem, nie zawiera cukru, soli, konserwantów ani sztucznych dodatków w postaci aromatów czy kolorów.


Na koniec ciekawostka. Otóż pojawia się coraz więcej informacji na temat tego, że białko, hmb oraz BCAA bardzo dobrze wspomagają i uzupełniają całość procesu treningowo-dietetycznego.


2. Co to są spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu to grupa suplementów, których przeznaczeniem jest pomoc w redukcji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Zwane potocznie „fat burnerami”, charakteryzują się odpowiednią mieszanką składników,

która podkręca szybkość przemiany materii oraz zwiększa temperaturę ciała. Efekt ten jest uzyskiwany zarówno podczas spoczynku, jak i w trakcie wysiłku fizycznego.


Preparaty te najczęściej są przyjmowane na czczo lub przed głównym posiłkiem. Celem jest nasilenie termogenezy i usprawnienie procesu trawienia poprzez stymulację metabolizmu. Bardzo często spalacze tłuszczu są spożywane bezpośrednio przed treningiem, aby zintensyfikować

go i umożliwić użytkownikowi „wypocenie” niechcianych kilogramów.


3. Czym się charakteryzuje dobry spalacz tłuszczu?

Jak poznać, że jakiś produkt jest wart naszego zainteresowania

i pieniędzy? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na skład danego preparatu. Większość fat burnerów bazuje na tych samych związkach,

które są umieszczane w różnych proporcjach. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, że różnica w cenie jest bardzo duża, a zawartość jest porównywalna. Warto więc zaoszczędzić pieniądze i zakupić spalacz mniej znanej firmy, skoro jego działanie będzie bardzo podobne.


Kolejną determinantą jest oczywiście sam mechanizm działania. Wiadomo, że każdy człowiek różni się od innych pomimo tej samej budowy anatomicznej. Metabolizm jest bardzo szerokim zbiorem biochemicznych przemian – to, co działa na jedną grupę osób, wcale nie musi oddziaływać na drugą. W celu uniknięcia rozczarowań opłaca się spróbować kilku próbek danego preparatu, zanim zaopatrzymy się w większe opakowanie. Nic nie daje takiej pewności jak praktyczne przetestowanie suplementu. Być może to, co zdaniem sprzedawcy miało nam pomóc, może okazać się dla nas nieużyteczne, a nawet szkodliwe.


Inną ważną cechą dobrego spalacza jest moc jego działania. To już kwestia wielce indywidualna, jednak trudno nie zgodzić się, że zbyt silny preparat okaże się dodatkowym utrudnieniem. Nie warto inwestować w suplementy, których działanie będzie doprowadzało nasz organizm do stanu skrajnego wycieńczenia. Trening i całe odchudzanie mają być rzeczami przyjemnymi, a nie torturą. Zbyt forsowny trening, który jest spotęgowany działaniem fat burnera, może doprowadzić do obniżenia motywacji, a co za tym idzie, do pogorszenia efektywności.


Działanie dobrego spalacza tłuszczu jest potwierdzone badaniami, które zostały przeprowadzone przed wprowadzeniem go na rynek. Ważne jest, aby produkująca go firma miała niezbędne uprawnienia i certyfikaty jakości. Opakowanie takiego produktu powinno być dobrze zaprojektowane, aby chronić go przed kontaktem z promieniami słonecznymi.


4. Jaki spalacz tłuszczu będzie dla ciebie najlepszy?

Przy przeglądzie licznych ofert z proponowanymi suplementami należy wziąć pod uwagę cel naszej kuracji. Warto wcześniej przyjąć jakieś założenia, które będą pomocne w doborze suplementu. W moim odczuciu warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

- jak długo ma trwać okres stosowania preparatu?

- ile kilogramów chcemy zrzucić / jaką wagę chcemy uzyskać?

- jak często ćwiczymy i jak intensywny jest nasz wysiłek fizyczny?


Inną kwestią jest stan zdrowia. Niektóre odżywki posiadają bardzo silne związki pobudzające, które mogą być niekorzystne w stosowaniu. Mowa

tu o osobach mających problemy z układem hormonalnym, krążeniowym

i nerwowym. Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów warto poświęcić trochę czasu na zgłębienie wiedzy na temat ich zawartości i wpływu na nasz organizm. W momencie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą, którzy pomogą nam podjąć decyzję.


5. Najmocniejszy a najskuteczniejszy spalacz tłuszczu – jaka jest prawda?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Odpowiedzi trzeba szukać tak naprawdę w samym sobie. Jak wspomniałem we wcześniejszym rozdziale, pomimo wielu podobieństw każdy człowiek jest inny.

Tak naprawdę o skuteczności danego preparatu decyduje jego działanie

w naszym konkretnym przypadku.


Moc nie zawsze jest podstawowym wyznacznikiem skutecznej redukcji. Załóżmy, że preparat ma bardzo silne działanie, intensywnie mobilizuje nasz organizm oraz nasila potliwość. Z drugiej strony wywołuje to nadmierne zmęczenie, utrudnia nam skupienie w czasie treningu, a co gorsza obniża nasz nastrój. Czy warto stosować taki preparat? W moim odczuciu nie. Redukcja jest trudnym i pełnym wyrzeczeń okresem i nie widzę sensu dodatkowego dobijania się suplementacją, za którą sami płacimy. Rekomendowałbym, aby stosować preparaty proporcjonalnie do swoich celów i możliwości.


6. Naturalny spalacz tłuszczu – efekty

Termogeniki to nie tylko syntetyczne suplementy w formie kapsułek, proszku lub tabletek. Niektóre naturalnie występujące produkty spożywcze cechują proredukcyjne właściwości. Niejednokrotnie są też składnikami rozmaitych preparatów na odchudzanie.


W moich wcześniejszych tekstach wiele razy przedstawiałem naturalne suplementy, które z powodzeniem mogą zostać włączone do diety. Ich działanie bardzo często prowadzi do stymulacji metabolizmu, podwyższenia temperatury ciała bądź usprawnienia trawienia. Przykładów jest naprawdę wiele, a najbardziej popularne to:


- zielona herbata,

- zielona kawa,

- kwas rumenowy (CLA),

- owoce cytrusowe (gorzka pomarańcza, grejpfruty),

- resweratrol,

- keton malinowy,

- przyprawy (cynamon, imbir, papryka chilli, pieprz),

- czosnek,

- warzywa strączkowe.


7. Czy spalacze tłuszczu działają?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Logika podpowiada, że skoro jakiś produkt został wprowadzony do obiegu jako termogenik, to tak też powinno być. Wydanie preparatu na rynek suplementacyjny wiąże się z przeprowadzeniem szeregu testów. Każde doświadczenie ma na celu sprawdzenie zarówno skuteczności jego działania, jak i występowania niepożądanych symptomów.


Z drugiej strony należy pamiętać, że suplementacja jest jedynie dodatkiem. To dieta i aktywność fizyczna stanowią fundament naszego odchudzania. Przyjęcie założenia, że samodzielne stosowanie preparatów na odchudzanie przyniesie korzyści, może okazać się bardzo zgubne. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, w której konsumenci narzekają na brak efektów – co, jak się okazuje, jest podyktowane

np. niezmienionymi nawykami żywieniowymi, niewłaściwym bilansem energetycznym bądź zbyt małą ilością ruchu.


Dobry i działający spalacz będzie zawierał w swoim składzie właściwie dobrane proporcje działających substancji termogenicznych. Ważne,

aby ich działanie było rzeczywiście odczuwalne jako proredukcyjne

- niektóre suplementy zawierają ekstrakty z takich roślin jak mącznica lekarska lub pokrzywa. Związki te są skuteczne jednak nie w eliminacji tkanki tłuszczowej, a podskórnej wody.


8. Opinie – co mówią ci, którzy spróbowali

Zdania na temat suplementacji termogenikami są podzielone. Część osób uważa je za bardzo skuteczne i nie wyobraża sobie odchudzania bez ich użycia. Ich entuzjazm może być uzasadniony nie tylko przez samodzielnie uzyskane efekty, ale liczne badania naukowe. Istnieje szereg empirycznych dowodów potwierdzających termogeniczne lub proredukcyjny charakter składników suplementów odchudzających. Co więcej, większa część z nich jest stosowana od wielu lat w wielu krajach, co jest dobrą rekomendacją i wyznacznikiem ich skuteczności.


Z drugiej strony pojawia się grupa niezadowolonych, rozczarowanych bądź po prostu sceptycznie nastawionych osób. Swoje stanowisko argumentują zupełnie innymi efektami w stosunku do oczekiwań, wysoką ceną za mało atrakcyjny skład bądź, jak to najczęściej bywa, słabym działaniem preparatów.


Pomimo tego wyraźnego podziału ciężko jest przyznać komukolwiek rację. Jeżeli sami nie przetestujemy danej substancji to, w moim odczuciu, nie będziemy mieć o niej rzetelnego zdania. Opinie innych mogą być pomocne w doborze preparatu bądź zorientowaniu się, które są popularne. Do opinii na temat działania radziłbym podchodzić z dystansem.


9. Czy spalacz tłuszczu bez kofeiny będzie działał?

W obecnej suplementacji kofeina jest jednym z głównych składników spalaczy tłuszczu. Spowodowane jest to jej mobilizującym i pobudzającym działaniem. Ożywiony organizm wytwarza więcej energii, a co za tym idzie zwiększa swoją temperaturę. Można więc z czystym sumieniem powiedzieć, że kofeina stanowi podstawową substancję w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.


Z drugiej strony istnieje grono preparatów bazujących na innych składnikach, wśród których nie znajdziemy kofeiny. Produkty te są przeznaczone przede wszystkim dla osób z problemami krążeniowymi. Stanowią idealne rozwiązanie dla tych konsumentów, u których mobilizujące działanie alkaloidu może przynieść więcej szkód niż korzyści. W preparatach tych stymulant zostaje zazwyczaj zastąpiony innymi związkami, których działanie będzie zbliżone.


Podstawę takowych produktów stanowią wcześniej wymienione naturalne termogeniki – kapsaicyna, zielona herbata, kwas chlorogenowy lub ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. To, co będzie wyróżniało te preparaty, to na pewno mniej pobudzające, a bardziej termogeniczne działanie. W większości przypadków suplementy na bazie naturalnych składników sprzyjają wzmożeniu potliwości naszego organizmu, a nie mobilizacji przemiany materii. Nie oznacza to jednak, że są nieskuteczne. Redukcja z wykorzystaniem bezkofeinowych produktów na pewno będzie trwała dłużej, jednak jest o wiele bezpieczniejsza dla systemu krążeniowego

i ciśnienia.


Z drugiej strony pojawiają się bardziej zaawansowane preparaty, w kontekście których kofeina jest związkiem o słabym działaniu. Mowa tu o suplementach, których skład opiera się na takich substancjach jak efedryna, johimbina lub geranium. W ich przypadku skuteczność działania zależy jedynie od własnej, osobniczej wrażliwości na te czynniki.


10. Czy warto stosować spalacz z efedryną?

Nie, nie warto! Powodują poważne komplikacje zdrowotne.


11. Spalacze tłuszczu dla mężczyzn

Dokonując przeglądu preparatu na rynku, można zauważyć, że większość środków przeznaczonych do suplementacji dla mężczyzn bazuje

na składnikach naturalnych i syntetycznych. Ze względu na większą intensywność treningów oraz dłuższy czas ich trwania spalacze tłuszczu powinny pełnić nie tylko funkcję redukcyjną, lecz i mobilizującą. Mężczyźni częściej wybierają tabletki jako spalacz, kobiety stawiają na substancje

w płynie.


Ważne, aby w trakcie treningu nie opaść z sił i nie doprowadzić

do nasilenia procesów katabolicznych. W związku z tym zaleca się stosowanie preparatów wykorzystujących silniejsze czynniki, jak wspomniana efedryna, geranamina czy johimbina.


12. Spalanie tłuszczu dla kobiet

Odchudzanie u płci pięknej jest oparte na tym samym schemacie,

co u mężczyzn. Podstawą redukcji powinny być ruch oraz dieta,

a suplementacja jedynie dodatkiem do nowego stylu życia. Niemniej jednak sprawdzając preparaty termogeniczne dla kobiet, można zauważyć pewne różnice w ich składzie.


Większość produktów bazuje na naturalnych składnikach, takich jak zielona kawa, kwas rumenowy czy L-karnityna. Wiąże się to przede wszystkim

z mniejszym obciążeniem treningowym, a większym wysiłkiem wytrzymałościowym. Kobiety powinny wybierać głównie te preparaty, które zwiększają temperaturę ciała, a pobudzenie stanowi efekt dodatkowy.


Z drugiej strony zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn najważniejszy jest sam odbiorca. Dokonując wyboru suplementu, należy zwrócić uwagę na swój obecny stan zdrowia, obecną wagę i wzrost, plan treningowy, aktualny plan dietetyczny oraz cel, jaki chce się osiągnąć. Będąc świadomym drogi, jaką chce się pokonać do uzyskania wymarzonego efektu, łatwiej będzie znaleźć satysfakcjonujący preparat.


13. Spalacze dla początkujących

Osoby początkujące i rozpoczynające swoją przygodę z suplementacją powinny podejść z wielką rozwagą do doboru preparatu. Organizm, który nie jest przyzwyczajony do intensywnego wysiłku fizycznego oraz „wymuszonego” zaangażowania, może źle zareagować na tę niecodzienną sytuację.


Bazując na literaturze oraz własnych doświadczeniach, na samym początku lepiej zainwestować w preparaty o stabilnym i niezbyt mocnym działaniu.

Z powodzeniem można wykorzystać suplementy bazujące tylko na naturalnych składnikach, a kofeinę przyjmować w postaci filiżanki mocnej kawy przed treningiem. Zwiększy to świadomość o samym działaniu substancji termogenicznych oraz potwierdzi to, czy zawarte w nim substancje przynoszą efekty. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie kilku treningów na próbkach danego preparatu, aby nie być rozczarowanym lub (co gorsza) negatywnie zaskoczonym.


Spalacz tłuszczu a kreatyna? Początkujące osoby powinny raczej zainwestować w jeden produkt, choć i zastosowanie obu nie będzie miało żadnych przeciwwskazań. Należy pamiętać o tym, że dieta i odżywianie będą stanowiły kluczową rolę w całym procesie. Jeżeli chcemy łączyć dobry spalacz tłuszczu i kreatynę, to należy wybrać jabłczan kreatyny, gdyż retencja wody będzie zachodziła w znacznie mniejszym stopniu.


14. Burnery dla zaawansowanych

W przypadku osób, których staż treningowy jest już dłuższy, należy stosować zupełnie inne preparaty. Bardzo często zaawansowani zawodnicy w okresie redukcji zwiększają nie tylko intensywność samego treningu, ale i czas jego trwania. W tym momencie sama termogeneza może okazać się niezbyt wystarczająca. Im większe pobudzenie, tym lepsza efektywność podczas długotrwałego i intensywnego wysiłku fizycznego.


Obserwując obecne trendy oraz liczne fora dyskusyjne, można zauważyć,

że dużym powodzeniem cieszą się spalacze łączące w sobie formułę odżywek przedtreningowych. Oczywiście wiąże się to z większym obciążeniem i zaangażowaniem organizmu. Z drugiej strony świadomość doświadczonych sportowców jest na tyle czujna, że nie pozwolą, aby doszło do sytuacji, w których ich stan zdrowia mógłby się pogorszyć.


W przypadku bardziej intensywnych produktów termogenicznych warto zaopatrzyć się w dodatkową suplementację regeneracyjną. Bardzo często podaje się, że silne spalacze tłuszczu powinny być łączone z boosterami testosteronu (którego stężenie spada przy nadmiernym wysiłku), zwiększoną podażą białka oraz aminokwasów. Zapewnienie organizmowi prawidłowej odnowy będzie chronić przed ewentualnymi, niechcianymi efektami silnie angażujących treningów.16. Przeciwwskazania

Suplementy ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej pomimo potwierdzonego bezpieczeństwa ze stosowania nie mogą być używane przez wszystkie osoby. Substancje czynne zawarte w składzie tych produktach najczęściej powodują takie efekty jak wzrost ciśnienia, podwyższenie temperatury ciała czy wzmożenie pracy serca. Ten mobilizujący charakter termogeników niestety nie będzie dobrze tolerowany w poniższych przypadkach:


- ciąża i laktacja – to niezmiernie ważny okres w życiu każdej kobiety w związku z czym, ostrożność w czasie nadchodzącego macierzyństwa powinna być szczególnie wzmożona. Rozwijający się płód jak i ogrom zmian hormonalnych mogą stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia w przypadku zastosowania preparatu o charakterze termogenicznym,


- cukrzyca – część składników wchodzących w skład spalaczy tłuszczu może oddziaływać na gospodarkę glukozową i insulinową ustroju skutkując przedwczesną hipoglikemią. Niejednokrotnie zażywane przez diabetyków leki mogą wchodzić w niepożądane interakcje z suplementami termogenicznymi, a to z kolei może prowadzić do zaburzeń pracy metabolizmu. Osoby mające problemy z cukrzycą powinny niezwłocznie skontaktować się z dietetykiem lub lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji tego typu odżywkami,


- choroby układu krążenia – niektóre składniki mobilizujące jak kofeina, guarana czy synferyna powodują zwiększenie ilości katecholamin, które z kolei prowadzą do wzrostu ciśnienia tętniczego krwi. Nadmierne ciśnienie skutkuje szybszą pracą mięśnia sercowego, a to z kolei bardzo niebezpieczna sytuacja dla osób z zaburzeniami rytmu serca bądź po przebytym udarze lub zawale. Dodatkowy wzrost przepływu krwi czy podwyższona temperatura może nasilić objawy u osób z nadciśnieniem tętniczym.


- choroby i zaburzenia neurologiczne – nietrudno domyślić się, że suplementy diety oddziałują również na centralną część naszego ciała, czyli układ nerwowy. W przypadku zdrowych osób, składniki fat burnerów powodują obniżenie progu zmęczenia co pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi. Oprócz tego prowadzą do zmniejszenia apetytu i pobudzenia ruchowego. W przypadku obecności chorób bądź ubytków o podłożu neurologicznym mogą doprowadzić do pojawienia się stanów splątania, zaburzeń koncentracji i uwagi, zawrotów głowy, obniżenia nastroju oraz zwiększenia agresji.


Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.

Najlepsze spalacze tłuszczu – ranking 2018 Ocena: 3.3/5 Ilość głosów: 3
Komentarze(49)
  • ~Magda
   7 kwiecień 2016

   Jadłam Trizera - w sumie w 3 tygodnie 4 kg - całkiem dobry wynik

   • ~Karolina
    7 kwiecień 2016

    w 3 tygodnie? super!
    jadłam juz 3 inne spalacze i jakos nie chudałam tak duzo

    • ~Magda
     7 kwiecień 2016

     nom w 3 tygodnie - moze dlatego ze jadlam normalnie i nic nie cwiczylam...
     wezme drugie opakowanie i bede teraz trzymac diete:)

     jak schudne 6 kg w kolejne 3 tygodnie to powiem ze jest to cudenko)

     • ~kooleczka
      9 kwiecień 2016

      widze, ze piszecie o trizerze ja jestem już po miesięcznej kuracji
      -5kg i -5cm w brzuszku, wczoraj zamowilam jeszcze 2 opakowania i to jest to!

      • ~Dorota
       4 sierpień 2016

       Gdzie i jak można zamówić?

      • ~Rzu Rzu Kakao
       7 kwiecień 2016

       Scorch nie zrobil na mnie wrazenia oprocz tego, że biegalam jak po 30 kawach. Efekt niepokoju, problemy ze snem. Dla mnie Lipodrene jest nr1. W miesiac zgubilam 5 kilo przyjmujac okolo 1400 kalorii dziennie ale robiac sobie lekki "odpust" w sobote lub niedziele na mniej zdrowe jedzenie i picie (pizza, slodycze i alko czasami). Kiedy pilam alkohol nigdy nie bralam spalacza w ten sam dzien. Pierwsze dni chodzi sie nakreconym ale pozniej organizm sie przyzwyczaja i mozna normlanie funkcojonowac. Zalecane jest branie 2-3 tabletek dziennie ale 1 rano wystarczy. Teraz biore 1 rano i 1 w porze obiadowej. Swietna sprawa, ze nie trzeba brac ich na czczo i nie ma efektu "zjazdu" jak po innych spalaczach jakie bralam. Polecam rowniez poczytac jak dziala efedryna i jaka diete stosowac do niej. Czyli jak zwykle- jak robisz cos, rob to z głową.

       • ~trener
        8 kwiecień 2016

        Dla początkujących można zacząć od CLA z zieloną herbatą - łagodny preparat a przynosi efekty jak się ciężko ćwiczy i zdrowo odżywia. Jak chcesz mocniejszego efektu od razu, to Thermo Speed albo Thermo Fat Burner - ale daje kopa na początek i organizm musi się przyzwyczaić.
        Natomiast BCAA to nie spalacz, tylko aminokwasy, które zapobiegają katabolizmowi (rozpadzie mięśni) - polecane dla osób, które ciężko trenują a mają dietę redukcyjną, by nie stracić mięśni oraz przy robieniu cardio na czczo.
        Z kolei L-karnityna raczej przereklamowana - jedynie zauważyć można większą potliwość i większą wytrzymałość (brak zmęczenia) w trakcie treningów.
        Pozdrawiam.

       • ~Karolina
        7 kwiecień 2016

        A co polecicie na początek co jest dostępne w sklepach i można kupić. ?Czy np preparat Power system L -carnitine czy też np. BCAA

        • ~Jolka
         8 kwiecień 2016

         ja stosuję Trizera od wczoraj, a koleżanka od 3 tygodni i jest baaaaaaaaaardzo zadowolona

        • ~fitnessanka
         9 kwiecień 2016

         bardzo dobry artykul - dzięki!

         • ~maja31
          13 kwiecień 2016

          Czy Trizer zawiera efygryne?

          • ~maja31
           13 kwiecień 2016

           czy Trizer zawiera efedryne?

           • ~al chemik
            16 kwiecień 2016

            nie

           • ~Karla
            16 kwiecień 2016

            haha - a właśnie miałam pytać na forum, czy słyszałyście o trizerze - bo widziałam zdjęcia metamorfoz i dziewczyny zrobiły ekstra formę:D

            • ~Iza
             16 kwiecień 2016

             ja brałam 2 - kiedyś Nutrex Lipo-6 Black - 3 kg w miesiąc, i teraz 3 tygodnie Trizera i już mam -3,5kg, w sumie dietę od nich trzymam i to też pewnie pomaga, ale rezultaty widać dość mocne i motywuje się tym jeszcze bardziej

            • ~Dzięki
             17 kwiecień 2016

             oj dziewczyny długo się zastanawiałam czy kupić trizera czy man scorch, znajomy trener polecił mi trizera i faktycznie - po miesiącu schudałm 5 kg! takie coś to ja rozumiem:)

             • ~Sylwia
              18 kwiecień 2016

              Gdzie moge kupic Trizera?

              • ~ojojojoj
               19 kwiecień 2016

               na stronie -> www.trizer.pl

              • ~Maniana
               9 maj 2016

               Ludzie.. co to za bzdury? Idźcie do lasu pobiegać. Spalanie tłuszczu za darmo a do tego kondycja bombowa.

               • ~Ada
                13 maj 2016

                Jeżdżę na rowerze, biegam, nie obżeram się, Nie jem super zdrowo, ale źle tez nie, mam jakieś 15 kg nadwagi i nie mogę się tego pozbyć.

               • ~Leniwcy
                9 maj 2016

                Bez spalacza w 5 dni zrzuciłem 3kg :D W tamtym roku 10kg w miecha, One są dobre na miecha gdy chce się wyrzeźbić, bo potem jak się odstawi to nie chce się ćwiczyć :D

                • ~ljhkjh
                 24 listopad 2016

                 ljlkj

                • ~Pro
                 9 maj 2016

                 Odstawcie:
                 - Pieczywo
                 - Wszystko co zawiera cukier
                 - Trzymajcie dietę białkową + węglowodany z ryżu
                 - Śmigajcie na siłkę lub biegajcie z rana naczczo
                 I cieszcie się tym, że schodzi wam 1 - 2 kg w ciągu 2 - 4 dni max

                 • ~gosia
                  11 maj 2016

                  a moim zdaniem jak chce sie schudnąć co wiem po sobie to wystarczy duzo ruchu i odstawienie pewnych produktów bez żadnych spalaczy tłuszczu. w ciągu 3 miesięcy schudłam 7 kg tylko dzięki ruchowi i dzięki zdrowemu odżywianiu

                 • ~Gosia
                  23 maj 2016

                  ja mam Trizera, o wynikach narazie nie będę pisać, bo jakieś 2 tygodnie używam, ale diety za to nie dostałam do teraz...

                  • ~e jak elka
                   24 maj 2016

                   ja ankietę odruchowo wykasowałam i też się wkurzałam, napisałam wiadomość na stronie producenta i po chwili dostałam ankietę i potem dietę

                   • ~Gosia
                    24 maj 2016

                    ale ja wypełniłam ankietę zaraz po kupnie tabletek i nic..

                   • ~Majka
                    26 maj 2016

                    Dzięki, fajny ranking: gazeta

                    • ~Aga
                     1 czerwiec 2016

                     W 3 tygodnie schudlam 10 kg jedząc same warzywa i pijąc 3litry wody dziennie bez żadnych spalaczy i b ardzo polecam bo efekty są piorunujące

                     • ~Ewka
                      2 czerwiec 2016

                      Powodzenia jak zaczniesz znowu jeść wszystko. Można jeść wszystko ale z umiarem bo po takiej diecie to grozi efekt jojo

                     • ~asss32456677
                      13 czerwiec 2016

                      Próbował ktoś?

                      • ~zosia
                       16 czerwiec 2016

                       Ja schudłam 25 kg w trzy miesiące bez zadnych tabletek.. po prostu dieta i 3 razy w tygodniu fitnes po godzinie ,, idz do dietetyka i zdrowo schudniesz ..

                       • ~Laura
                        15 sierpień 2016

                        jakaś bzdura,,,ja od stycznia chodze na intensywny fitness codziennie (oprócz niedziel ) na 2-3 godziny i schudłam 12 kg beż żadnych burnerów.

                       • ~karolna28
                        3 lipiec 2016

                        jaka cena tego preparatu i gdzie to mozna kupic?

                        • ~chmiel
                         9 lipiec 2016

                         Co to jest: "schunąć"?

                         • ~Ivi
                          16 lipiec 2016

                          imbir i cytryna - zalać gorącą wodą, pozostawić na noc - najlepiej w lodówce.!!! Tanio, smacznie, skutecznie...poza tym zmiana nawyków żywienia i ruch. Efekt gwarantowany.!!!

                          • ~beata
                           21 lipiec 2016

                           oki wszystko pięknie a gdzie można zamowic i jaki jest koszt?

                           • ~Chopper7678
                            9 sierpień 2016

                            Super produkt
                            B A J E R E K
                            Polecam

                            • ~Inka
                             10 sierpień 2016

                             Najlepsza na spalenie kalorii jest dieta Smacznie Dopasowana!

                             • ~ankowska2
                              10 wrzesień 2016

                              biorę Metformin bo mam początki cukrzycy cy mogę brać Trier?

                               • ~Odchudzony
                                22 wrzesień 2016

                                Chcecie schudnąć oto recepta. (1) 8 godz. snu. (2) poranne truchtanie po 30 minut. (3) nie jemy cukierków, ciastek, słodyczy, cukru (oj ciężko) (4) jemy tyle co wielkość żołądka (jak pięść) (4) i tylko gdy jesteśmy głodni (z co 3,5 godz.) - organizm sam zawoła. (6) poprzedzamy każdy posiłek szklanką wody. (7) max o 17.30 (na kolację) zjadamy warzywo z nabiałem (8) nie jemy po 18 (9) wieczorem 30min skłonów, skakanki, (10) Gwarantuję 8kg w miesiąc. (11) Później odpuszczamy trochę jedzenie, ale ćwiczymy przynajmniej rano.

                                  • ~1234
                                   12 listopad 2016

                                   mam pytanko czy to prawda że to działa ! ale szczeże?

                                   • ~niedowiary
                                    25 listopad 2016

                                    www.trizer.pl i zobacz te kiladziesiąt metamorfoz i sobie sama odpowiedz

                                   • ~Megx
                                    14 styczeń 2017

                                    Czy przy karmieniu piersia mozna je stosowac?