Na temat skutecznego odchudzania powstało wiele mitów, do których wiele kobiet wciąż się stosuje. Jesteś na diecie i nie widzisz rezultatów? Być może popełniasz popularne błędy, które się do tego przyczyniają. Odchudzanie wymaga rozważnego podejścia. Sprawdź, jak się nie odchudzać i o jakich mitach należy zapomnieć.


Odchudzanie – wytrwałość wystarczy?

Diety niskokaloryczne czy eliminacyjne stosowane zbyt długo skutecznie spowalniają metabolizm. Organizm wciąż jest oszczędzany, a jadłospis przeważnie zbyt monotonny. Jeśli rezultaty takiej diety są widoczne, oczywiście nie trzeba z niej rezygnować. Jeżeli jednak wciąż nie zauważyłaś wyraźnego spadku wagi ani poprawy wyglądu ciała, coś jest nie tak. Brak efektów może skutecznie zniechęcić do dalszej diety. W takim przypadku należy na tydzień odstawić dietę. Staraj się jeść to, na co masz ochotę – oczywiście w umiarkowanych ilościach, nie przejadaj się. To pomoże przyspieszyć metabolizm. Po tygodniu trzeba wrócić do diety – tym razem efekty będą już zauważalne.


Ćwiczenia na odchudzanie – codziennie i intensywnie?

Trenujesz codziennie i to dość intensywnie, nie tylko w domu, ale i na siłowni? To błąd. Ćwiczenia są oczywiście bardzo pomocne przy walce ze zbędnymi kilogramami, ale nie należy przesadzać. Szybkie odchudzanie nie polega na przemęczaniu się. Z pewnością po kilku dniach tak intensywnych ćwiczeń po prostu sobie odpuścisz, bo nie będziesz miała siły – ani ty, ani twoje mięśnie. Aby schudnąć, należy być cierpliwym, nie da się tego przyspieszyć. W klubie czy na siłowni ćwicz do 3 razy w tygodniu. Najlepszy będzie aerobik lub zumba. W pozostałe dni ćwicz w domu, ale skupiaj się na innych częściach ciała. Jeśli czujesz, że nie masz sił np. w nogach, zajmij się ćwiczeniami na ramiona. Jeśli czasem nie masz ochoty na ćwiczenia – nie zmuszaj się. Odpocznij, a do treningów wrócisz na drugi dzień.


odchudzanie


Tabletki na odchudzanie – tylko tyle?

Skuteczne tabletki na odchudzanie to coś, o czym marzy większość kobiet na diecie. Niestety, same tabletki nie pomogą. To może być jedynie dodatek do naszej walki o szczupłą sylwetkę. Nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie pomogą, jeśli nie będziesz trzymać się odpowiedniej diety. Tabletki mogą pomóc przyspieszać spalanie tłuszczu czy eliminować uczucie głodu, ale trzeba pamiętać o aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie. Tylko takie połączenie da właściwe efekty. Często sięgając po tabletki na odchudzanie, oczekujemy spektakularnych efektów od razu. To niestety tak nie działa, szczupłej sylwetki nie osiągniemy w kilka dni.


Ocet jabłkowy na odchudzanie

Ocet jabłkowy stał się bardzo popularnym sposobem na odchudzanie się. Ma on eliminować uczucie głodu i poprawiać wygląd skóry. Dietetycy są jednak innego zdania. Ocet jabłkowy nie ma w sobie mineralnych składników ani błonnika, które dawałyby takie efekty. Pijąc rozcieńczony wodą ocet jabłkowy codziennie, można podrażnić błonę śluzową żołądka, a nawet doprowadzić do choroby wrzodowej. Oczywiście możemy korzystać z octu jabłkowego, dodając go np. do sałatek. Nie należy go jednak pić przed posiłkami licząc, że pomoże nam pozbyć się nadwagi.


Zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa, tak samo jak tabletki na odchudzanie, nie zadziała sama. Zielona kawa zawiera kwas chlorogenowy, który ma właściwości detoksykujące, chroni wątrobę i rozszerza ściany naczyń krwionośnych. Warto ją pić, jednak wiara, że zielona kawa wystarczy, jest nieuzasadniona. Nic nie zastąpi zdrowej, zbilansowanej diety i ćwiczeń. 


Dieta na odchudzanie – a może głodówka?

Głodówka to chyba najgorszy pomysł na odchudzanie. Utrata wagi w czasie głodówki nie jest długotrwała – organizm pozbywa się głównie wody. Spowalnia się też przemiana materii. Organizm potrzebuje energii m.in. do oddychania, a długotrwała głodówka może doprowadzić nawet do śmierci.


Dieta przyniesie oczekiwane efekty pod warunkiem, że będziesz cierpliwa i wytrwała w swoich działaniach.

Pamiętaj! Czasami jedynym rozwiązaniem będą spalacze tłuszczu - nie zwlekaj zbyt długo - we wszelkich rankingach góruje Berrator - jeżeli nie możesz schudnąć nie czekaj i pomóż sobie skutecznym rozwiązaniem. Uważaj na rynku są już podróbki tego produktu, dlatego kupuj tylko u sprawdzonych sprzedawców.

Odchudzanie – 6 najpopularniejszych błędów Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1