Jaki jest związek odchudzania z technologią? Wydawać by się mogło, że jedyną rzeczą związaną z technologią, która ma coś wspólnego z odchudzaniem, jest waga. Tak naprawdę, technologia może skutecznie przyśpieszyć i wspomóc odchudzanie.


Liczenie kalorii

Liczenie kalorii na kartce i przy pomocy klasycznego kalkulatora to już przeżytek! Wszystkie kalorie trzeba najpierw sprawdzić w odpowiednich tabelach, następnie zważyć swój posiłek, wyliczyć wartość kaloryczną i dopiero wtedy wiadomo, jak dużo kalorii się zjadło. Kalkulatory kalorii, dostępne jako aplikacje na telefony typu smartfon, są doskonałym rozwiązaniem ułatwiającym odchudzanie! Wszystko, co trzeba zrobić, to wybrać produkt z listy i wpisać, ile gram się spożyło. Od razu obliczana jest wartość danego posiłku. W takich aplikacjach można także obliczyć kaloryczność całego garnka zupy, żeby sprawdzić, ile porcji powinno wyjść. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie. Z aplikacji można korzystać w każdym momencie, wystarczy tylko na nią wejść i od razu można sprawdzić, ile kalorii ma ciastko w kawiarni, a ile obiad w restauracji.


odchudzanie


Motywacja do biegania

Skuteczne odchudzanie wymaga treningów. Zmotywowanie się do biegania oraz do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jest dosyć ciężkie. Nie każdy ma w sobie aż tyle siły do walki, żeby samodzielnie wyjść na zewnątrz i zacząć ćwiczyć. Aplikacje w telefonie są bardzo różne i mogą być także doskonałym motywującym przypominaczem. Wiele aplikacji udostępnia możliwość zobaczenia trasy twojego biegu, czasu, a także ilości spalonych kalorii. Tymi danymi możesz się motywować i porównywać swoje wyniki, ale możesz także udostępniać je rodzinie i znajomym, co będzie dodatkową motywacją. Co więcej, niektóre z aplikacji udostępniają możliwość tworzenia grup znajomych, więc w jednym miejscu możecie sprawdzać i porównywać wasze wyniki. Chyba każdy wie, że nie ma lepszej motywacji niż konkurowanie z kimś innym. Taka zdrowa dawka konkurencji na pewno się przyda każdemu i będzie doskonałym sposobem na trening! Niektóre aplikacje dosłownie łączą pożyteczny sport z zabawą. Przenoszą one w świat gry, w której bieganie w realnym świecie pozwala na zdobywanie większej ilości punktów oraz pozwala przechodzić na wyższe poziomy. Gracz, który chce mieć lepsze wyniki, musi starać się każdego dnia pokonywać swoje słabości i biegać coraz dłużej oraz coraz szybciej!


Ćwiczenia w każdym momencie

Chcesz ćwiczyć w domu, ale nigdy nie wiesz, jakie ćwiczenia wybrać? Na szczęście stworzono aplikacje na telefony, które pozwalają szybko dobrać ćwiczenia. Różnorodne ćwiczenia fizyczne są pokazane w formie grafik lub krótkich filmików, a plan treningowy wskazuje, ile powtórzeń należy wykonać. Taki interaktywny plan ćwiczeń jest najlepszą alternatywą dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania lub często podróżują, ale mimo to chcą mieć możliwość regularnego wykonywania ćwiczeń fizycznych.


Wykorzystanie technologii w ćwiczeniach to doskonały pomysł dla osób, które nie wyobrażają sobie, żeby rozstać się ze swoim telefonem. W ten sposób telefon może być wykorzystany w bardzo pozytywny sposób. W końcu ćwiczenia, sport i odchudzanie to najlepsze sposoby na zachowanie zdrowia przez wiele lat.

Odchudzanie a telefon, czyli jak technologia pomaga schudnąć Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1