Po raz kolejny planujesz zrzucenie kilku kilogramów i poprawę sylwetki – pełna zapału obiecujesz sobie, że tym razem na pewno uda ci się osiągnąć wymarzony efekt. Jednak motywacja ta wypala się równie szybko, co nadchodzi. Dzień pierwszy, drugi, może trzeci – upływają one pod znakiem konsekwentności, jednak im więcej czasu mija, tym bardziej dajesz skusić się okazjom, które tylko wydają się czekać na twoją chwilę słabości. Zagrożenie tym większe, im większym miłośnikiem fast foodów i kalorycznych przekąsek jest partner, z którym mieszkasz. Po kilku tygodniach po twoim zapale właściwie nie ma już ani śladu. Połącz więc siły z drugą połówką i przystąpcie do diety razem i rozpocznijcie odchudzanie we dwoje – łatwiej będzie wam motywować się nawzajem i kontrolować postępy. Na czym polega dieta dla dwojga?


Odchudzanie we dwoje - dlaczego warto?

Odchudzanie we dwoje ma przede wszystkim tą zaletę, iż zdecydowanie łatwiej kontrolować to, co ląduje w lodówce i na talerzu, zaś drobne grzeszki natychmiast zauważane i piętnowane są przed drugą osobę. Poza tym jeśli twój partner podejmie wysiłek razem z tobą, łatwiej będzie mu docenić twoje zaangażowanie, a wzajemna motywacja doda sił obojgu. Główną zasadą diety dla dwojga jest spożywanie tych samych posiłków – jednak w odpowiednich proporcjach. Przygotowanie danie dzielimy w stosunku 1/3 posiłku dla pani, 2/3 dla pana. Jednocześnie codzienna dawka kalorii nie powinna przekraczać 1400 kcal w przypadku pani, a 1800 w przypadku pana. W ciągu dnia spożywać powinno się trzy posiłki główne, pomiędzy którymi dozwolone są dwa mniejsze, stanowiące bardziej przekąskę niż pełnowartościowy posiłek. Należy jednak kategorycznie wyeliminować słodkie i słone przekąski. Przerwy pomiędzy daniami zaś nie powinny być dłuższe niż 3, góra 4 godziny. Należy także pamiętać o spożywaniu dużych ilości płynów – powinny być to przynajmniej 2 litry wody niegazowanej dziennie, ale także herbata czerwona i zielona. Najważniejszym punktem diety powinna być przede wszystkim wspólnie wyrażona chęć do jej przystąpienia – tylko to bowiem gwarantuje powodzenie.


Demotywacje

Jeśli wraz z partnerem zdecydujecie się na wspólną walkę ze zbędnymi kilogramami, pamiętaj o tym, by nie zniechęcać się zbyt szybko tym, że twój partner schudnie szybciej niż ty. Mężczyźni bowiem łatwiej i skuteczniej niż kobiety zrzucają zapasy tłuszczyku, na dłużej także udaje się utrzymać im nową wagę. Dzieje się tak jednak z kilku prostych powodów. Pierwszym z nich jest to, iż im więcej kilogramów do stracenia, tym prędzej w początkowej fazie udaje się ich zrzucić – mężczyźni ważą przecież więcej niż my. Druga kwestia to hormony rządzące organizmem kobiety, które utrudniają walkę z nadprogramowymi kilogramami. Mężczyźni mają także lepiej rozbudowaną tkankę mięśniową niż kobiety – dlatego też mają szybszą przemianę materii, ponadto rzadko „zajadają” stres, co kobiety często czynią nawet podświadomie.


odchudzanie we dwoje


Odchudzanie we dwoje - zasady

Naczelną zasadą diety we dwoje powinny być wspólne zakupy i przyrządzanie tylko takich posiłków, które oboje zjecie ze smakiem. Nie można się do niczego zmuszać, bowiem nie tylko nie uzyskamy zamierzonego efektu, lecz proces odchudzania będzie przykrym obowiązkiem. Układajcie jadłospis razem – postarajcie się przy tym, by danie o największej zawartości kalorii spożywane było w porze obiadowej. Zawartość tłuszczu w posiłkach powinna być mocno ograniczona – wybierajcie chude mięsa i ryby. Nie mniej ważne jest urozmaicanie diety – monotonia na talerzu to główny zabójca motywacji. Im bardziej kolorowo i różnorodnie będzie, tym większe szanse na to, że nie tylko dotrwacie do końca w postanowieniu, ale także polubicie zdrowy tryb życia i kontynuowanie zdrowej diety będzie świadomą decyzją i wejdzie w nawyk. Niezastąpione będą kolorowe i zdrowe sałatki. Nie zapominaj także o regularnych ćwiczeniach. Dobierać jednak należy je z uwagą, ponieważ to, co dla panów będzie łatwe, paniom może sprawiać trudność. Stawiajcie więc na ćwiczenia uniwersalne – takie jak jogging czy jazda na rowerze.

Odchudzanie w parze, czyli dieta dla pani i pana Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~lora
      7 marzec 2016

      jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.