I znowu odchudzanie… No cóż, to słowo nie kojarzy nam się za dobrze. Nie wolno jeść dobrych rzeczy, a tylko trzeba zapychać się trawą… tj. sałatą i marchewkami. W dodatku trzeba się ruszać aż do utraty tchu. A waga jak na złość ani drgnie… To obraz , jaki mamy w swojej głowie, ale właściwie odchudzanie nie musi wyglądać aż tak źle.


Odchudzanie i jego wady

Jednak zanim przedstawimy pozytywy związane, wyładujmy z siebie całą złość na to cierpiętnicze odchudzanie. Pizza z kumpelami, piwo? Wszystko odpada. Okres trzeba znosić bez pomocy czekolady. Mały i większy głód to nasi stali towarzysze. Z kolei na widok świeżych warzyw nas już bierze na wymioty (no ile można pić smoothies z jarmużu?). Brak nam sił do działania, najchętniej całymi dniami byśmy spały… Chociaż i na głodzie czasem nawet zasnąć trudno.


Jednak te wszystkie cechy są związane tylko i wyłącznie z rygorystycznym oodchudzaniem, a czy my mówimy o takim? Owszem, zawsze trzeba się liczyć z pewnymi wyrzeczeniami (i odmówieniem sobie sporego opakowania chipsów), ale wcale nie mamy na myśli diet głodówkowych. Nawet odchudzanie polega na tym, by jeść – tylko jeść mniej… no i może jeszcze zrezygnować z kilku naprawdę niesprzyjających sylwetce produktów (w tym słodyczy).


odchudzanie


Odchudzanie i jego zalety

Naturalnie największą zaletą skutecznego odchudzania jest redukcja masy ciała, a tym samym uzyskanie pięknej sylwetki i dodatkowej pewności siebie. Jednak już sam proces odchudzania może nieść ze sobą wiele pozytywów. Pierwszym z nich jest nauka sumienności, cierpliwości i wytrwałości oraz testowanie własnej silnej woli. No cóż, nie tak łatwo całkowicie zrezygnować ze słodyczy, a zwłaszcza odmówić babci kolejnego kawałka pysznego ciasta – jednakże jeśli się uda, możemy być prawdziwie z siebie dumne. Ważniejszy od nieprzyjęcia dodatkowych kalorii jest fakt, że wygrałyśmy z własnymi pokusami. Uczymy się nie ulegać wpływom innych, nawet gdy bardzo namawiają na poczęstowanie się cukierkiem lub napiciem się piwa. Oczywiście każdy ma chwile słabości i one mogą nas znacznie zniechęcać. Ale walka z samą sobą to nie poddawanie się w całym trudzie odchudzania. Skoro raz uległam i zjadłam czekoladę, nie stwierdzam, że teraz to już mogę jej jeść, ile popadnie – bo i tak się nie udało. Zamiast tego postanawiam następnym razem być silniejsza. Podobnie jak w sporcie – nie ma sukcesu bez porażek. Nabyta dzięki odchudzaniu umiejętność tego, aby się nie zniechęcać, może się okazać bardzo przydatna w życiu.


Czy się odchudzać?

Jeżeli stawiasz sobie takie pytanie tylko dlatego, że inni o tym mówią czy tak robią – to z góry odpowiadamy „nie”. W takim przypadku bardzo szybko skończy ci się motywacja i tylko będziesz z siebie bardziej niezadowolona. Aby się odchudzać, faktycznie musisz mieć taką potrzebę – tzn. twoja waga i poziom tkanki tłuszczowej faktycznie nie są małe. Po drugie – musisz bardzo, ale to bardzo chcieć w sobie coś zmienić. Jeżeli faktycznie ty chcesz schudnąć – a nie żąda tego od ciebie inna osoba – to bierz się za odchudzanie!

Odchudzanie – zbędne wyrzeczenia czy szkoła wytrwałości? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(3)
  • ~Sandra
   21 marzec 2017

   odkąd pije soki świeżo wyciskane z wyciskarki Muke , chudnę w oczach, wystarczy dwa -trzy razy dziennie wypić sok wielowarzywny i wieloowocowy ,żeby dostarczyć odpowiednich witamin i mikroelementow

   • ~a co na efekt jojo
    25 kwiecień 2017

    Najgorsza nie jest dieta, a utrzymanie wagi. Próbowałam już wielu rzeczy, ale najczęściej wszystko wraca i to jeszcze z efektem jojo. Dziewczyny macie jakieś sposoby na utrzymanie wagi? help...

    • ~klasyk
     4 czerwiec 2017

     no u mnie niestety zawsze waga wracala po dietach ;/ zebym nie wiem jak sie starala i jak wolno wprowadzala normalne jedzenie - wskazowka wagi stopniowo szla do gory ;/ dlatego kompletnie zrezygnowalam z diety i za rada dietetyka zwyczajnie zmienilam nawyki zywieniowe. dowiedzialam sie ze w duzej mierze problem jest w nas ze wzgledu na slaba przemiane materii. dlatego dodatkowo co 3 msce robie sobie detoks za pomoca dicopeg 10g i w sumie chyba sie udalo bo po pół roku zrzucilam 7kg i utrzymuje wage :)