Nie od dziś wiadomo, ze sport daje wiele korzyści, zarówno na płaszczyźnie stricte fizycznej, jak i psychicznej. Regularne ćwiczenia zapewniają zgrabną, ładną sylwetkę, a także szeroko rozumiane zdrowie. Jest to także doskonały sposób, by poprawić samopoczucie i odreagować stres. Doskonałym rozwiązaniem na tej płaszczyźnie jest pilates – ćwiczenia, które modelują ciało, rozciągają i uelastyczniają mięśnie, a także poprawiają naszą kondycję i redukują stres. 


Efektywne i zdrowe ćwiczenia pilates

Każda kobieta marzy o zgrabnej figurze i wysportowanej sylwetce. Optymalnym rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać określone cele, jest pilates. Efekty można zauważyć już po kilku zajęciach, zakładając jednocześnie, że są to intensywne i rzetelnie prowadzone treningi.


Ćwiczenia pilates opierają się przede wszystkim na maksymalnym rozciągnięciu mięśni oraz poprawie ich elastyczności. Treningi pilates pozwalają także na optymalne odprężenie oraz regenerację sił psychofizycznych. W efekcie człowiek staje się zrelaksowany, odprężony, nabiera dystansu do wielu spraw, a przy okazji spala nadmiar tłuszczu, wzmacniając jednocześnie mięśnie.


Pilates w klubie i w domu

W ofercie wielu klubów sportowych można znaleźć pilates. Treningi te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i w rzeczy samej trudno się temu dziwić. Zajęcia są ciekawe, atrakcyjne i kreatywne, umożliwiają rozwój zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej.


Warto jednak podkreślić, że w domu także można wykonywać pilates. W internecie znajdziemy propozycje pilates zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Intensywność oraz długość treningów powinna być dostosowana do indywidualnych możliwości danej osoby.


Ważnym elementem pilatesu jest prawidłowe oddychanie. Wiele osób nie zwraca uwagi na długość i głębokość wdechów oraz wydechów, a tym samym nie wykorzystuje optymalnie możliwości własnych płuc. Decydując się na pilates, można nauczyć się prawidłowego oddychania, które jest niezbędne podczas wykonywania wielu ćwiczeń. Warto dodać, że pilates skutecznie niweluje bóle kręgosłupa, kontuzje i urazy.


pilates to samo zdrowie


Pilates nie tylko dla sportowców

Nazwa pilates pochodzi od nazwiska twórcy ćwiczeń – Josepha Pilatesa. Są to ćwiczenia rozciągająco-uelastyczniające, obejmujące wszystkie partie ciała.


Pierwotnie ćwiczenia zostały stworzone przede wszystkim z myślą o sportowcach i tancerzach, dla których tego typu treningi stanowiły doskonałą rozgrzewkę tudzież rodzaj rehabilitacji w przypadku urazów i kontuzji. Efektywność ćwiczeń sprawiła jednak, że w krótkim czasie trafiły one do klubów fitness, choć w nieco zmodyfikowanej formie.


Pilates to połączenie elementów jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych, polegających przede wszystkim na optymalnym napinaniu mięśni.


Jakie korzyści daje pilates?

Pilates to idealne ćwiczenia dla kobiet, które chcą poprawić sylwetkę i zoptymalizować mięśnie. Ćwiczenia rozciągają i wzmacniają mięśnie całego ciała, jednakże nadmiernie ich nie rozbudowują, dzięki czemu można zachować dotychczasową figurę.


Trening w szczególny sposób dotyczy mięśni brzucha, lędźwiowej części pleców, bioder i pośladków. Ćwiczenia pozwalają wysmuklić sylwetkę, uelastycznić ciało i nadać gracji wykonywanym ruchom.
Pilates w dużej mierze odciąża kręgosłup, pomaga rozluźnić ramiona, plecy i kark, poprawić koordynację ruchową oraz utrzymywać prawidłową postawę.


Jest to także doskonała alternatywa w przypadku rehabilitacji kontuzjowanych stawów. Przyda się także w walce ze stresem. Podczas treningu w organizmie człowieka wytwarzają się endorfiny, czyli odpowiedzialne za dobre samopoczucie hormony szczęścia.

Pilates – więcej niż ćwiczenia. Dlaczego? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1