Pilates to system ćwiczeń opracowany jeszcze na początku XX wieku, który ma na celu rozciągnąć wszystkie mięśnie i poprawić ich elastyczność. Pilates zyskał ogromną popularność na całym świecie, także w Polsce. Od niedawna coraz większym zainteresowaniem cieszy się trening łączący pilates z boksem i tańcem, czyli piloxing.


Na czym polega piloxing?

Autorką tego treningu jest Viveca Jansen - szwedzka instruktorka fitness, trenerka boksu i tancerka. Piloxing to intensywny trening interwałowy, który najpierw zmusza organizm to ciężkiej pracy, a na koniec pozwala na wyciszenie, co prowadzi do przyśpieszenia metabolizmu i szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Trening rozpoczyna się od ciosów bokserskich, po których następuje faza pilatesu połączonego z tańcem. Godzinny trening pozwala na spalenie od 500 do 900 kalorii. Ważną rolę odgrywa prawidłowy oddech, który sprawia, że trening staje się bardziej efektywny. W trakcie ćwiczeń warto mieć na sobie specjalne rękawice, które poprawiają krążenie oraz modelują ramiona.


Piloxing – ćwiczenia

Zaleca się wykonywanie ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu, zawsze przez 30 minut. W trakcie treningu najlepiej być boso, ponieważ mamy wówczas zapewnioną większą stabilność, a nogi muszą wykonywać cięższą pracę. W trakcie rozgrzewki najlepiej biegać przez kilka minut w miejscu. Możliwe jest także skakanie na skakance albo wykonywanie popularnych pajacyków.


piloxing


Efekty piloxingu

Piloxing uważa się za połączenie boksu i pilatesu, lecz zawiera on także elementy tańca. Z tego względu efekty takiego treningu są bardzo szerokie. Przede wszystkim piloxing pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej, dlatego jest polecany osobom dążącym do pozbycia się nadmiernych kilogramów. Drugim bardzo ważny skutkiem takich ćwiczeń jest wyrzeźbienie sportowej sylwetki. Oprócz tego, piloxing poprawia kondycję i uelastycznia mięśnie oraz wzmacnia kręgosłup. Wspomaga walkę z cellulitem, tak więc jest zalecany przy problemach z pomarańczową skórką. Trening relaksuje, dlatego jest doskonały dla osób żyjących w stresie. Dzięki elementom tańca można popracować także nad sposobem poruszania.


Opinie na temat piloxingu

Piloxing zyskał ogromną popularność w wielu krajach. Korzyści związane z takim treningiem doceniają nawet gwiazdy filmowe, takie jak Kirsten Dunst, Hilary Duff czy Vanessa Hudgens. Trenujący zwracają uwagę przede wszystkim na pozytywny wpływ na sylwetkę i kondycję, a także na lepsze samopoczucie psychiczne. Także w Polsce popularność piloxingu nieustannie wzrasta. W 2014 roku przeprowadzono nawet pierwsze kursy instruktorskie, dlatego w kraju nie brakuje certyfikowanych trenerów piloxingu. Mieszkańcy większych miast nie powinni mieć problemu ze znalezieniem klubu fitness, w którym możliwe jest uczestnictwo w zajęciach z piloxingu.


Piloxing to propozycja, która bez wątpienia zasługuje na uwagę. Wiele osób twierdzi, że pilates to monotonne, nudne ćwiczenia. Wprowadzenie elementów boksu i tańca sprawia, że trening staje się ciekawszy, co zwiększa motywację do wykonywania ćwiczeń i czerpania związanych z tym korzyści.

Piloxing – pilates, boks i taniec w jednym Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2