Proces budowania szczupłej sylwetki zdecydowanie należy rozpocząć od pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej. Niestety nie jest to łatwe zadanie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by pobudzić organizm i rozpocząć skuteczne spalanie tłuszczu.


Zalegający tłuszcz

Spalanie tłuszczu to proces niezwykle skomplikowany. To szereg reakcji zachodzących w naszym organizmie. Nie musisz rozumieć ich z puntu widzenia nauki. Wystarczy, jeśli zrozumiesz ich istotę i zaczniesz stosować pewne zasady. Zasady, które pobudzą twój metabolizm, czyli między innymi zdolność do przemiany materii. Musisz uświadomić sobie, że tempo twojego metabolizmu aż w 50% uzależnione jest od twoich zachowań. Tak, ty sama masz ogromny wpływ na to, czy będzie to szybki, czy wolny metabolizm.


Zacznij od picia wody

Zapewne nieraz słyszałaś, że twój organizm potrzebuje przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. A czy wiedziałaś, że picie jej w zbyt małych ilościach rozleniwia twój metabolizm? Tak właśnie jest. I nawet jeśli będziesz się głodzić i wykonywać regularnie ćwiczenia na spalanie tłuszczu, ale nie dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości wody, wymarzonego efektu możesz się nie doczekać. Woda jest niezbędna, by twój organizm mógł wykonywać wszystkie swoje funkcje. Jeśli zabraknie mu płynów, ty utracisz zdolność spalania kalorii. Pamiętaj przy tym, że najlepsza jest zimna woda. Organizm musi bowiem podgrzać ją do temperatury twojego ciała i wówczas wykonuje dodatkową pracę.


5 posiłków dziennie

Nie trzy czy dwa bardzo obfite, ale właśnie pięć mniejszych gwarantuje lepsze efekty. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że niwelujesz uczucie głodu w ciągu dnia. Kiedy czujesz się głodna, twój organizm zaczyna odkładać tak zwane rezerwy w postaci tłuszczu. Nie ma też czasu, aby je wykorzystać, bo przecież i tak przynajmniej dwa razy dziennie najadasz się do syta. Poza tym wraz z uczuciem głodu w twoim organizmie zaczyna się produkcja kortyzolu. Ten niepozorny hormon niestety hamuje metabolizm i rozleniwia jeszcze bardziej przemianę materii.


spalanie tłuszczu


Budowa mięśni

Jeśli chcesz mieć pewność, że skutecznie spalisz tłuszcz i unikniesz efektu jo-jo, pracuj na budowę mięśni. Nie bój się ich, odtłuszczone mięśnie nie powodują, że wygląda się grubo. Wręcz przeciwnie, podkreślają kobiecą urodę. Aby skutecznie zacząć budować mięśnie, musisz zrezygnować z samego biegania czy spacerowania. Twój trening powinien mieć też charakter siłowy. Wykonując na przykład ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha, koncentruj się także na budowie mięśni. W odróżnieniu od zalegającego tłuszczu mięśnie są tkanką, do utrzymania której organizm potrzebuje więcej energii. A im więcej jej potrzebuje, tym szybciej musi pracować twój metabolizm, by jej dostarczyć.


Białko i kofeina

Jeśli chodzi o białko, to jest ono kluczowym składnikiem, jaki powinna zawierać każda dieta na spalanie tłuszczu. Strawienie białka wymaga od organizmu cięższej pracy niż przy spalaniu innych składników odżywczych. A im więcej i ciężej organizm pracuje, tym szybciej spala tkankę tłuszczową. A jeśli chodzi o kawę – wbrew powszechnie panującej opinii – wcale nie musisz z niej rezygnować. Kofeina nie jest twoim wrogiem, lecz sprzymierzeńcem. Filiżanka parzonej kawy na godzinę przed treningiem pobudza organizm, dodaje mu energii i zwiększa jego wytrzymałość. Jeśli więc planujesz naprawdę ostry trening i wyciśnięcie z siebie siódmych potów, napij się kawy.


Odstresuj się

Ciągłe uczucie stresu, napięcia nerwowego czy niepewności powoduje uwalnianie ogromnych ilości kortyzolu. To ten sam hormon, który jest produkowany, gdy czujesz głód. Niestety jego zdolność do magazynowania tłuszczów jest ogromna. Jeśli więc chcesz skutecznie pokonać tłuszcz, zacznij dbać o swoją kondycję psychiczną.


Dieta, ćwiczenia i sprawny metabolizm – to trzy czynniki, które gwarantują doskonałe efekty odchudzania. Pamiętaj o każdym z nich, a szybko przekonasz się, jak cudownie możesz czuć się w swoim ciele.

Pokonaj oporny tłuszcz i zacznij chudnąć! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1