Rozbudowa masy mięśniowej to bardzo trudne zadanie, praktycznie niemożliwe do osiągnięcia bez profesjonalnego wsparcia. Sama dieta i trening – mimo że konieczne – mogą nie wystarczyć. Zwłaszcza w przypadku osób o zbyt szybkim metabolizmie, konieczne jest sięgnięcie po sprawdzone suplementy diety na masę. Odpowiadają one za odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych w trakcie treningu oraz skracają czas regeneracji. Dostarczają mięśniom wszystkiego, co potrzebne, aby możliwe było budowanie atrakcyjnej muskulatury.


Poznaj więc 3 najlepsze suplementy dedykowane tym wszystkim, którzy pragną nabrać masy mięśniowej. W naszej klasyfikacji znalazły się jedynie produkty przebadane klinicznie. Podstawę ich składu stanowią pełnowartościowe białka, węglowodany, a także całkowicie naturalne produkty roślinne. Wszystkie te składniki oddziałują na siebie wzajemnie, pozwalając dostarczyć do organizmu cennych związków wpływających nie tylko na rozwój tkanki mięśniowej, lecz także wzrost wydolności treningowej i siły oraz poprawę zdrowia. Suplementy te są także wolne od chemicznych dodatków w postaci konserwantów czy zapychaczy zakłócających funkcjonowanie układu trawiennego. 


Miejsca w rankingu:
Miejsce 1. Mass ATTACK
Miejsce 2. Post JYM Active Matrix
Miejsce 3. Myoplex Protein Blend


SPIS TREŚCI:
Mass Attack – najsilniejszy suplement na masę
Post JYM Actice Maxtrix – czas regeneracji skrócony do minimum
Myoplex Protein Blend – kompleks białek o przedłużonym wchłanianiu
Czym są suplementy na masę i jak działają?
Czym kierować się przy wyborze?
Czy suplementy na masę są bezpieczne?
Jak osiągnąć szybkie i trwałe rezultaty?Mass Attack – najsilniejszy suplement na masę

Obecnie na rynku nie ma drugiego tak silnego i skutecznego suplementu na masę jak właśnie Mass Attack. Jest to produkt ułatwiający szybkie nabranie masy mięśniowej, jednocześnie pozwalając uniknąć efektu odkładania się tłuszczu pod skórą. Preparat Mass Attack umożliwia skrócenie czasu regeneracji, a także dostarcza mięśniom niezbędnej energii w celu podejmowania aktywności treningowej. Dzięki zawartości produktów pochodzenia roślinnego pozwala ponadto zwiększyć wydolność organizmu oraz zmniejszyć ryzyko urazów w trakcie zbyt intensywnego treningu.

Rozbudowa masy mięśniowej w trakcie suplementacji produktem Mass Attack to głównie zasługa zestawu aminokwasów egzogennych, kreatyny, a także węglowodanów – dobranych tak, aby stały się idealną pożywką dla mięśni. Szczególne znaczenie odgrywa zwłaszcza białko o nazwie l-leucyna, kluczowe w celu rozbudowy muskulatury. To właśnie dzięki niej proces anabolizmu mięśniowego następuje tak sprawnie. Zarazem l-leucyna reguluje mechanizm wydzielania insuliny w organizmie, a także wpływa pozytywnie na przebieg procesów metabolicznych. Ponadto wspierające działanie wykazują pozostałe aminokwasy zawarte w Mass Attack – l-walina oraz l-izoleucyna. Wszystkie one tworzą kompleks BCAA.


Jednocześnie w preparacie tym zawarto naturalne fitosterole roślinne, hydrolizowany kolagen, a także kompleks witamin – na czele z witaminą B6, niacyną, witaminą E, B1 oraz B2.

Tak skuteczne działanie suplementu to także obecność steroli roślinnych. Uczestniczą one w procesie wytwarzania testosteronu przez organizm – a warto mieć na uwadze, że ten właśnie hormon ma zasadnicze znaczenie w budowie masy, siły i wytrzymałości mięśniowej. Fitosterole pozwalają także usprawnić funkcjonowanie układu krążenia, wzmacniając serce oraz umożliwiając sprawny przepływ krwi. Ponadto dzięki nim możliwe jest znaczne skrócenie czasu regeneracji potreningowej.

Niezwykle cenny składnik preparatu stanowi również hydrolizowany kolagen – którego należyte wykorzystanie przez organizm jest zasługą towarzyszącej mu witaminy C. Dzięki kolagenowi przyjmowanemu wraz z preparatem wzrasta elastyczność skóry oraz jej wytrzymałość na uszkodzenia. Poza tym pozwala on zachować w dobrej kondycji naczynia krwionośne.


Tak unikalna formuła sprawia, że Mass Attack może być śmiało określany jako najsilniejszy suplement na masę. Nie bez przyczyny polecają go znani sportowcy, kulturyści, dietetycy oraz trenerzy personalni. Można do nich zaliczyć chociażby wielokrotnego mistrza świata w trójboju siłowym – Jarosława Olecha, a także innych utytułowanych zawodników – najlepszych trójboistów i kulturystów w Europie.


Program dietetyczny bez dodatkowych kosztów

Producenci suplementu Mass Attack wiedzą doskonale, że szybkie i trwałe rezultaty w postaci rozbudowanej masy mięśniowej są możliwe tylko przy jednoczesnej realizacji programu treningowego, a także przestrzeganiu zaleceń dietetycznych. Sama suplementacja powinna być traktowana jako jeden z trzech elementów drogi po piękną muskulaturę. Nie chodzi jednak o to, aby stosować się jedynie do uniwersalnych porad, które reklamuje się jako dobre dla wszystkich. Konieczne jest uwzględnienie indywidualnych potrzeb każdego organizmu, stanu zdrowia, a także preferencji osoby pracującej nad masą. Mając to na uwadze, do każdego zestawu z suplementem Mass Attack dołączany jest spersonalizowany plan dietetyczny – z propozycją jadłospisu na cały tydzień. Zakup suplementu uprawnia także do korzystania z profesjonalnych wskazówek dietetycznych.


Post JYM Actice Maxtrix – czas regeneracji skrócony do minimum

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu uplasował się suplement diety Post JYM Active Matrix. Jest to nowatorska kompozycja wielu składników dobranych w ten sposób, aby możliwa była błyskawiczna odbudowa uszkodzonych włókien mięśniowych po wysiłku na siłowni. Skrócony do minimum czas regeneracji to zasługa kompleksu węglowodanów, kreatyny, beta-alaniny, tauryny oraz glutaminy. Dzięki tym wszystkich składowym po zażyciu preparatu następuje również wzrost kondycji organizmu oraz wytrzymałości mięśni. Dzięki temu trening staje się bardziej wydajny i przynosi spektakularne rezultaty. Jednocześnie ma miejsce wsparcie procesu spalania tłuszczu, produkcji testosteronu, a także przepływu krwi. Podobnie jak Mass Attack jest to produkt przebadany w wielu badaniach klinicznych i polecany przez specjalistów.


Myoplex Protein Blend – kompleks białek o przedłużonym wchłanianiu

Myoplex Protein Blend to suplement na masę polecany m.in. przez Stevena Lopeza – dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Jego zadaniem jest przede wszystkim zoptymalizowanie procesu wykorzystania białka przez organizm w celu budowy tkanki mięśniowej. W suplemencie tym znajdują się białka zarówno o szybkim, jak i przedłużonym uwalnianiu. Jego bazę stanowią pełnowartościowa serwatka, leucyna oraz kazeina – aminokwasy niezbędne w celu szybkiej rozbudowy masy mięśniowej. Budowę siły wspomaga również kreatyna, natomiast glutamina wspiera system immunologiczny oraz pozwala przyśpieszyć czas regeneracji.


Czym są suplementy na masę i jak działają?

Suplementy tego typu mają za zadanie wspomagać osoby podejmujące treningi fizyczne oraz stosujące dietę na masę. Ich zadaniem jest zwłaszcza podkręcenie anabolizmu mięśniowego i doprowadzanie do błyskawicznej regeneracji uszkodzonych włókien. Suplementy na masę sprzyjają także produkcji testosteronu, zwiększaniu siły oraz wytrzymałości. Wspierają ponadto odporność organizmu, a także pozwalają osiągnąć wysoką witalność.


Czym kierować się przy wyborze?

Zanim dokonasz wyboru konkretnego suplementu, dobierz go wcześniej z uwzględnieniem potrzeb swojego organizmu. Zupełnie innego preparatu na masę będzie potrzebować osoba dopiero rozpoczynająca treningi, a innego zaawansowany sportowiec wyczynowy. Wybór produktu powinien zostać także uzależniony od płci, stanu zdrowia, a także założonych efektów końcowych. Suplementy dla kobiet zwykle cechują się nieco słabszym działaniem oraz dużą ilością dodatkowych składników roślinnych oraz witamin. Preparaty przeznaczone dla mężczyzn mają natomiast wysoką zawartość składników odpowiedzialnych za wzrost siły – w tym kreatynę. Warto przed zakupem skonsultować się z trenerem personalnym lub dietetykiem.


Czy suplementy na masę są bezpieczne?

Jesteś zainteresowany rozpoczęciem suplementacji, ale odczuwasz wątpliwości odnośnie do bezpieczeństwa produktów z tej kategorii? Musisz więc wiedzieć, że braku skutków ubocznych możesz być pewien jedynie w przypadku, gdy suplement został wcześniej przebadany klinicznie. Najlepsze preparaty opracowano przy udziale farmaceutów z renomowanych instytutów, a także sportowców wyczynowych oraz dietetyków.


W bezpiecznym suplemencie na masę nie mogą znajdować się żadne sztuczne składniki. Wystrzegaj się zatem produktów bogatych w zapychacze, konserwanty oraz związki mające wpłynąć na ulepszenie smaku. Dzięki temu nie narazisz się na uporczywe działanie niepożądane ze strony układu pokarmowego. A przecież nie chcesz, aby dokuczała ci niestrawność żołądka, zgaga, refluks czy bóle żołądka.


Jak osiągnąć szybkie i trwałe rezultaty?

Suplement uplasowany na pierwszym miejscu w powyżej przedstawionym rankingu (Mass Attack) umożliwia przybranie na masie mięśniowej aż 6 kilogramów po miesiącu. Aby jednak osiągnąć tak świetny wynik, należy nie tylko przyjmować systematycznie preparat, lecz także pamiętać o regularnych cyklach treningowych oraz przestrzeganiu zaleceń żywieniowych. Trzeba również mieć na uwadze to, aby nawet w przypadku przerw w ćwiczeniach nie przerywać suplementacji. Suplementy na masę powinny być przyjmowane regularnie każdego dnia.


W jaki sposób dokonać zakupu?

Maksymalne rezultaty w krótkim czasie zdołasz osiągnąć jedynie pod warunkiem, że zaopatrzysz się w oryginalny suplement. A kwestia ta wcale nie jest tak oczywista. W wielu sklepach z produktami na masę, a nawet w aptekach znajdują się tańsze zamienniki. Dokonując ich wyboru, nie zapewniasz sobie jednak gwarantowanej przez producenta skuteczności oraz bezpieczeństwa. Właśnie dlatego jedynym optymalnym rozwiązaniem jest zakup poprzez oficjalną stronę internetowa dedykowaną produktowi. Zamówienie złożysz drogą online, co stanowi gwarancję anonimowości.


Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.

Poznaj 3 najskuteczniejsze suplementy na masę. Dowiedz się, jak je stosować i dlaczego warto Ocena: 2/5 Ilość głosów: 4