Tempo metabolizmu to krótko mówiąc czas, jaki organizm potrzebuje na spalenie i przetworzenie dostarczonych mu kalorii. Wraz z wiekiem tempo metabolizmu zwalnia, a tym samym tyjemy coraz bardziej. Wiele kobiet ma wolny metabolizm i jest to wynik stosowania nieodpowiednich diet, a także hormonów.


Metabolizm nie zwalnia sam z siebie

Wiele osób myśli, że metabolizm zwalnia i jest to prawda, ale powinno się to wydarzyć tylko wówczas, kiedy się starzejemy. Młode osoby szybko rosną i szybko się rozwijają, a ich metabolizm musi działać skutecznie i szybko, dzięki temu cały organizm dostaje odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych. Jednak zwalnianie metabolizmu z wiekiem to nie jedyny powód. Często zwalnia on w wyniku źle prowadzonej diety, która prowadzi do jego zachwiania. Jak rozpoznać, że jest to wynik diety? Przede wszystkim dzieje się to nagle i w relatywnie młodym wieku.


Tabletki na metabolizm

Na rynku dostępne są różnorodne tabletki przyśpieszające metabolizm. Tak naprawdę, to pod tym terminem mogą kryć się różne specyfiki. Niektóre z nich powodują, że nasze trawienie jest bardziej aktywne, a tym samym szybciej spalamy kalorie i szybciej wydalamy resztki jedzenia. Taki sposób na przyśpieszenie chudnięcia nie jest dobry, bo doprowadza do tego, że nasz układ trawienny staje się leniwy. Po zaprzestaniu przyjmowania tabletek często okazuje się, że zaczynamy szybko tyć i nie potrafimy sobie bez nich poradzić. Wiele kobiet myśli, że takie działanie wykazują jedynie sztuczne suplementy, ale nie jest to prawda, gdyż takie skutki uboczne może mieć każdy produkt, który w sztuczny sposób wywołuje szybszą pracę naszego układu trawiennego.


podkręcony metabolizm


Błonnik – naturalny i bezpieczny

Bezpiecznym i naturalnym sposobem na przyśpieszenie metabolizmu jest błonnik. Włókna błonnika pęcznieją pod wpływem wody i zaczynają przesuwać się po jelitach. Dzięki temu "zamiatają" za sobą wszelkie resztki, które zalegają w jelitach. Błonnik pobudza jelita do pracy, jest przy tym zupełnie bezpieczny. Błonnik występuje w większości pokarmów, które zjadamy na co dzień. Znaleźć go można w pieczywie, warzywach i owocach. Podczas przyjmowania błonnika ważne jest, żeby pić dużo i często. Bez wystarczającej ilości wody błonnik po prostu nie zadziała i może powodować blokowanie się jelit.


Jogurt naturalny na metabolizm

Naturalny, niesłodzony jogurt ma mało kalorii i jest doskonałą przekąską, ale także sposobem na naturalne przyśpieszenie metabolizmu. Bogaty jest w naturalne probiotyki, które powodują lepszą pracę naszego układu trawiennego. Osoby, które chcą zjadać jogurty w tym celu, powinny wybierać najwyższej jakości produkty, które nie zawierają konserwantów. Co ważne - bogaty w probiotyki jest tylko i wyłącznie jogurt naturalny. Jogurty z dodatkiem owoców często są słodzone i barwione barwnikami, stosuje się w ich przypadku także pasteryzację, która przedłuża datę przydatności do spożycia. Zamiast wybierać gotowe jogurty owocowe, lepiej samodzielnie dodaj do jogurtu naturalnego ulubione dodatki.

Przyśpieszanie i podkręcanie metabolizmu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1