Odchudzanie wymaga samodyscypliny. Wiele diet opiera się przede wszystkim na posiłkach niskokalorycznych, spożywanych regularnie i dopełnionych ćwiczeniami. Zupełnie inna jest dieta rozdzielna dra Haya, która pozwala zjadać posiłki w dowolnych ilościach. Ważna jest nie ilość, ale rodzaj jedzenia. Zamiast liczyć kalorie, wystarczy oddzielić produkty białkowe od węglowodanowych i… skutecznie chudnąć.


Ważna jakość, nie ilość

Dieta dra Haya opiera się przede wszystkim na spożywaniu produktów z określonej grupy, z ewentualnym dodatkiem produktów neutralnych. Najważniejsze jest to, by unikać łączenia węglowodanów i białek – jest to przysłowiowa bomba kaloryczna, która odkłada się przede wszystkim w okolicach bioder i brzucha.
Ważne jest także przygotowanie posiłku – poszczególne potrawy można smażyć wyłącznie na oliwie z oliwek, dusić lub gotować na parze. Osoby, które chcą jeść smacznie, zdrowo i bez ograniczeń, powinny skorzystać z alternatywy, jaką jest dieta rozdzielna. Przepisy, które m.in. można znaleźć w Internecie, to propozycje lekkostrawnych i smacznych i posiłków.


Co ważniejsze, stosując dietę dra Haya, dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość wartości odżywczych, niwelując przy tym ilość tkanki tłuszczowej. W praktyce oznacza to, że możemy jeść do woli i chudnąć.


Niezbędna okazuje się jednak siła woli oraz umiejętność dążenia do celu – stosując dietę rozdzielną, należy przestrzegać określonych zasad łączenia produktów. Wiedząc, czego nie można ze sobą łączyć, w prosty i szybki sposób skomponujesz idealny jadłospis zarówno dla siebie, jak i dla rodziny.


Węglowodany kontra białka

Zarówno węglowodany, jaki i białka, to wartości odżywcze niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Konieczne jest więc spożywanie i jednego, i drugiego, należy jednak pamiętać, że produktów z obydwu grup nie należy ze sobą łączyć.


Białka to przede wszystkim mięso, ryby i owoce morza, soja oraz szeroko rozumiany nabiał. W grupie węglowodanów znajdują się natomiast pieczywo, makarony, kasze, ziemniaki, rodzynki oraz owoce. Łączenie produktów z obu grup jest całkowicie zabronione – należy spożywać wyłącznie produkty z jednej grupy.


dieta rozdzielna


Wiadomo jednak, że każdy posiłek wymaga odpowiedniego przygotowania, czyli różnych dodatków. W tej kwestii bardzo pomocne są produkty neutralne, do których należy zaliczyć oleje roślinne, warzywa, zioła, kwaśne mleko, ukwaszoną śmietanę, kefir, maślankę, czosnek, grzyby oraz kiełki. Można je łączyć zarówno z produktami białkowymi, jak i węglowodanami.


Należy jednak pamiętać, że istnieje lista produktów zakazanych, których jadać nie wolno nawet okazjonalnie. Są to m.in. cukry, fast foody, białe pieczywo, wędliny, czerwone mięso, słodkie napoje, zwłaszcza gazowane, alkohol oraz mocna kawa i herbata.


Dieta rozdzielna – zalety diety dra Haya

Dieta dra Haya posiada wiele zalet. Fakt ten potwierdzają opinie osób, które zdecydowały się skorzystać z tej alternatywy i dzięki niej cieszą się zdrowiem i idealną figurą.


Osoby, które zmagają się z chorobami nerek, układu krążenia, układu pokarmowego lub nerwowego, zdecydowanie powinny skorzystać z możliwości, jakie gwarantuje dieta rozdzielna. Jadłospis można układać indywidualnie, wybierając dowolne produkty z konkretnej grupy.


Jeśli chcesz oczyścić organizm i zoptymalizować przemianę materii – idealną alternatywą jest dieta rozdzielna. Efekty zdrowego odżywiania można zauważyć już po kilku tygodniach, w większości przypadków są one imponujące.


Dieta rozdzielna to najbardziej elastyczna propozycja dla osób odchudzających się, prowadzących zdrowy tryb życia oraz dbających o linię. Ważne jest jednak to, by nie podjadać pomiędzy posiłkami, czyli całkowicie zrezygnować z przekąsek.

Skuteczna i efektywna dieta rozdzielna Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2