Organizm człowieka może prawidłowo funkcjonować wyłącznie wtedy, gdy ma zapewnioną odpowiednią dawkę wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych. Ich głównym źródłem powinno być zdrowe pożywienie, ale w razie potrzeby można sięgnąć po preparaty, które zapobiegną szkodliwym niedoborom. Zanim sięgniemy po suplementy diety, powinnyśmy sprawdzić, jakie rodzaje preparatów są dla nas najlepsze.


Suplementy na odchudzanie

Na początku należy zaznaczyć, że nie istnieją żadne cudowne środki na odchudzanie, które umożliwią redukcję wagi bez odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Dostępne są jednak preparaty, które mogą wspomóc walką z nadmiernymi kilogramami. Suplementy diety na odchudzanie to szeroka oferta. Obejmuje produkty ograniczające łaknienie, regulujące metabolizm oraz wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Co bardzo ważne, wiele z tych preparatów to naturalne suplementy diety, zawierające na przykład wyciąg z zielonej herbaty, błonnik albo CLA. Obniżenie łaknienia ułatwia wytrwanie na diecie, natomiast usprawnienie metabolizmu i przyśpieszenie spalania tłuszczu sprawiają, że efekty odchudzania można dostrzec trochę szybciej.


Suplementy dla aktywnych

Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, mają większe zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze. Suplementację poleca się zarówno zawodowym sportowcom, jak i tym, którzy uprawiają sport hobbystycznie. W sprzedaży dostępne są preparaty przeznaczone dla pasjonatów konkretnych dyscyplin, na przykład suplementy dla biegaczy albo kulturystów. W ofercie dla sportowców znajdują się między innymi preparaty wspomagające regenerację, która ułatwiają powrót do formy po intensywnym treningu, a także węglowodany, których poziom warto uzupełnić po wysiłku.


suplementy diety naprawdę mogą nas wspomóc


Suplementy na włosy, skórę i paznokcie

Na uwagę zasługują także suplementy dostarczające składników odżywczych, które mają wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. Wypadające i pozbawione blasku włosy, łamliwe i rozdwajające się paznokcie oraz sucha skóra bardzo często są objawami niedoborów składników odżywczych. Warto o tym pomyśleć, zanim zdecydujemy się na serię nierzadko kosztownych zabiegów w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim. Oczywiście należy rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych, ale w uzupełnieniu niedoborów pomogą suplementy zawierające takie składniki jak witaminy A, C i E, cynk, selen albo wyciąg ze skrzypu polnego.


Jakie suplementy mogą przyjmować kobiety?

Kobietom można polecić preparaty, które zostały opracowane specjalnie dla nich. Płeć ma pewien wpływ na zapotrzebowanie na składniki odżywcze, dlatego coraz częściej można trafić na produkty przeznaczone dla kobiet albo dla mężczyzn. Preparaty dla kobiet zawierają duże dawki witamin z grupy B, żelazo, składniki wspomagające metabolizm oraz poprawiające kondycję włosów, skóry i paznokci. W sprzedaży dostępne są także produkty przeznaczone dla kobiet, które mają szczególne potrzeby, na przykład suplementy dla ciężarnych albo dla kobiet w wieku menopauzalnym.


Stosowanie suplementów diety nie jest konieczne, ale może przynieść duże korzyści. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że niedobory składników odżywczych bywają przyczyną wielu schorzeń, pogorszenia samopoczucia oraz wyglądu zewnętrznego.

Suplementy diety dla naszych potrzeb Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1