Kiedy słyszymy takie pytanie (nawet w swojej głowie), na usta nasuwa się odpowiedź: „schudnąć”. A jednak to zbyt abstrakcyjna odpowiedź dla pytającej osoby. Na pewno nie jest łatwo ani przyjemnie być grubą. Stąd nie musimy takim ludziom (lub sobie samym) dokładać cierpienia. Jak wyglądać szczuplej? Co zrobić? Małymi kroczkami doprowadzić ich (lub siebie) do celu. 


Jak wyglądać szczuplej w 6 prostych do realizacji krokach?


Krok 1. Doraźna pomoc

Nie schudniesz w sekundę, ale zawsze możesz ubierać się w luźniejsze ubrania, które zamaskują twoje niedoskonałości. W dodatku czarny kolor działa wyszczuplająco, więc czarne, luźne bluzki i tuniki mogą ci poprawiać samopoczucie, dopóki nie schudniesz.


Krok 2. Nastawienie

Tymczasem kiedy chodzisz w tych czarnych ciuszkach, nastaw się już pozytywnie, że ci się uda, że schudniesz, wypiękniejesz. Pozytywna myśl to grunt do osiągnięcia celu.


Krok 3. Zmiany, zmiany, zmiany!

No i pomalutku czas na zmianę nawyków żywieniowych. Regularne spożywanie posiłków, picie dużej ilości wody. Wyeliminowanie słodyczy, produktów przetworzonych, tłuszczów nasyconych, białego pieczywa, niezdrowych przekąsek. Potem może przyjść czas na liczenie ilości spożywanych kalorii i coraz większe ograniczanie ich.


jak wyglądać szczuplej


Krok 4. Aktywność fizyczna

Czas na nią. Ruszaj się! Może zaczniesz od choćby spaceru, później gimnastyka, fitness lub siłownia? Ruch tylko może pomóc twojej sylwetce.


Krok 5. Obserwacja

Notuj postępy i dokumentuj je choćby przez fotografie. To podziała jako dodatkowa motywacja. Kiedy zapiszesz, że tego czy tego dnia zrzuciłaś tyle a tyle kilo, o wiele łatwiej będzie ci to sobie przypomnieć, niż gdy „zanotujesz” to wyłącznie w swojej głowie.


Krok 6. Przyzwyczaj się do błędów

Nie wszystko zawsze nam super wychodzi. Jesteśmy tylko ludźmi, a ludzie popełniają błędy. Pamiętaj o tym, ile razy się potkniesz, zjesz o jedną czekoladkę za dużo czy opuścisz trening. Nie rezygnuj ze swojego odchudzania przez jeden, dwa czy nawet dziesięć błędów.


Wiara w siebie

Pewnie często słyszałaś: „Nie przejmuj się!” i pewnie nigdy nie wierzysz, że ludzie to wypowiadają szczerze. Spróbuj czasem uwierzyć w te słowa. Jednak nadwaga nie jest najgorszym, co mogło cię z życiu spotkać. Spróbuj też dostrzec jego pozytywy, to, co spotyka cię dobrego. Uświadom też sobie, że fakt, iż masz kilka kilogramów za dużo, nie czyni cię gorszą czy mniej wartościową. Ale jeżeli jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, możesz to zmienić!

"Wyglądam grubo" - co z tym zrobić? Ocena: 2.3/5 Ilość głosów: 3