Niby każdy wie, że je kochamy i konkretnie wie, za co: piątek zwiastuje weekend. A nawet go rozpoczyna. Ale żeby aż 10 powodów? Tak, ten dzień zasługuje na wyjątkową pochwałę. Już mówimy, za co...


W piątek bywamy mniej zestresowani niż zwykle

Nawet w pracy panuje zazwyczaj już luźniejsza atmosfera. Wszyscy uśmiechają się do siebie, żartują. Bo świadomość, że to tylko ostatnie godziny pracy i wolne, dodaje skrzydeł i energii do działania. Piątków można nie lubić tylko w przypadku konieczności pracowania w sobotę lub preferowania pracy od wolnego (to drugie zdarza się stosunkowo rzadko).


W piątek można sięgnąć po alkohol

Gdy nie trzeba wstawać w sobotę rano, zawsze będzie czas, by zwalczyć ewentualnego kaca. Często też piwkiem, winem czy też mocniejszymi trunkami odreagowuje się stresujący tydzień. No i bez obaw, że przez to zaśpi się do pracy. ;)


W piątek ludzie częściej się uśmiechają

Oczywiście nie jest to uśmiech sam z siebie, lecz jest on spowodowany nadchodzącym weekendem. W piątkowe popołudnie ludzie w tramwajach są jacyś inni, bardziej żywi... no i życzliwi. A jeśli jeszcze to zestawić z poniedziałkowym porankiem, różnica jest widoczna gołym okiem. W piątek zdecydowanie łatwiej znaleźć na ulicy uśmiechniętą osobę. Nie mówiąc już o tym, że w ogóle osób jest więcej, gdyż wypełzają ze swoich czterech ścian, by pooddychać imprezowym powietrzem.


piątek ze znajomymi


W piątek można wreszcie odpocząć

I to niezależnie od tego, czy planujecie wypoczynek przed telewizorem, relaks w SPA, czy może spędzanie czasu aktywnie w górach. Człowiek odpoczywa dzięki temu, że nie musi zaprzątać sobie głowy pracą (chyba że jest właścicielem firmy i nawet w weekend musi kontrolować jej działania).


Piątek to świetny dzień, by wyjechać w podróż

Czy to odwiedzić rodzinę, czy górskie schronisko, a może tani hotel w mieście, w którym jeszcze nie mieliśmy okazji gościć. Każdy pomysł jest dobry. Dwa dni wolnego to wystarczający czas na małą wycieczkę.


Piątek to dobry dzień na efektywny trening

Skoro mamy w tym dniu więcej energii, dlaczego nie miałybyśmy spożytkować jej w efektywny sposób? Porządny trening pozwoli nie tylko rozbudować nasze mięśnie, poprawić kondycję, ale i wytworzy w nas endorfiny, które działają jako najlepszy antydepresant!


W piątek jesteśmy bardziej otwarci na nowe znajomości

Wiąże się to z lepszym humorem i niższym poziomem stresu. Również to właśnie w piątki odwiedzamy najwięcej miejsc typu puby, kluby, gdzie łatwiej o poznanie kogoś. Także kiedy jak kiedy, ale akurat w piątek warto fajnie się ubrać. ;)


W piątek mamy zazwyczaj więcej pieniędzy na koncie niż w niedzielę

I to wystarczający powód, by kochać piątki. Chociaż z natury większą przyjemność daje nam wydawanie pieniędzy niż po prostu ich posiadanie. Ale piątek to dzień, w którym w końcu można zaszaleć i je wydać... nieważne, czy na zakupy odzieżowe, czy też na przepyszne trunki.


W piątek w miastach więcej się dzieje

Spektakle, premiery w kinach, domówki, imprezy klubowe, bankiety oraz wiele innych eventów. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, na pewno masz wiele możliwości, by zaszaleć w piątkowy wieczór. A nawet do mniejszych miast czy wiosek często właśnie w piątek przyjeżdżają znani artyści, którzy dają niezapomniane koncerty. I jak tu nie lubić piątków? ;)


Piątek oznacza: trzy, dwa, jeden…WEEKEND!

Dlatego budzi w nas ogromną ekscytację, radość… i 10 powodów, za które go uwielbiamy! ;)

10 powodów, dla których kochamy piątki Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1