Żyjemy same ze sobą już dobre kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Jednak pomimo tego wciąż istnieją prawdy o nas samych, których nie znamy. Wiele z nich będzie nam dane poznać dopiero w krytycznych momentach życia. Jednak gdybyście chciały zastanowić się nad nimi już teraz, podpowiadamy, co to za prawdy. 


Posiadamy wielką siłę

I to nie chodzi o tylko tę wewnętrzną, z której słyną kobiety, ale i o fizyczną moc. Większość z nas o tym nie wie, bo w przeciwieństwie do mężczyzn nie bijemy się z innymi i nie podnosimy ciężarów. Jednak kiedy zaszłaby taka konieczność, większość z nas nie padłaby od razu jak piórko strącone przez wiatr, ale walczyłaby. W dodatku mamy „wspomagacze” pod postacią ostrych, długich paznokci, szpilek i torebek. ;) Stereotypowo mówi się, że kobieta powinna być krucha i delikatna. Ale siła to przecież tylko i wyłącznie zaleta, pod warunkiem że wykorzystamy ją w mądry sposób.


Umiemy ponosić ofiary za bliskie osoby

Być może wiele z nas oddałoby życie za swoje dzieci lub męża. Ale nie wiemy tego nigdy do końca, dopóki nie dojdzie do sytuacji, kiedy faktycznie mogłybyśmy to zrobić. Jednak spora część z nas jest w stanie ponosić wielkie ofiary za życie i zdrowie najbliższych. To właśnie to wykorzystują porywacze żądający okupu. Oczywiście kiedy nie zmusiła nas do tego sytuacja – nie wiemy, jak wiele byłybyśmy w stanie poświęcić dla danej osoby. Ale fakt, że cokolwiek byłybyśmy w stanie oddać, jest niemal pewny.


prawdy o nas samych


Strach potrafi sprawić, że poznajemy swoją kolejną twarz

To dlatego w obliczu nagłego pożaru często dotychczasowi cwaniacy z największym strachem uciekają. Nie znamy siebie, dopóki nie staniemy w obliczu traumatycznej, kryzysowej w sytuacji, w której tracimy panowanie nad własnym strachem. Oczywiście nie możemy siebie winić za to, że ze strachu zachowamy się nierozsądnie, ponieważ wtedy rozsądek jest całkowicie wyłączony, a kierują nami wyłącznie instynkty. Czy pokieruje nami instynkt samozachowawczy, czy chęć obrony bliskiej osoby – to właśnie ta nasza nieznana twarz.


Jesteśmy zdolne cierpieć więcej, niż nam się wydaje

Ile to razy któraś z nas po bolesnym rozstaniu mówi: „już nigdy się nie zakocham!”. A potem nie tylko znów się zakochuje, ale także ponownie składa swoje złamane serce… i tak na okrągło. Podobnie podczas fizycznego bólu często mówimy: „już nie zniosę tego dłużej”… ale znosimy i to nawet silniejszy ból, gdyż nasza tolerancja na niego się zwiększa. Jako kobiety cierpimy w życiu wiele… zarówno fizycznie (miesiączki, porody), jak i psychicznie, jako wrażliwe istoty podatne na zranienia. Jednak – o dziwo – to większość mężczyzn zapada na choroby psychiczne, nie mogąc znieść swoich cierpień. My, kobiety, jesteśmy naprawdę wytrzymałe na ból i skłonne bardzo dużo wytrzymać.


W głębi serca pragniemy kochać i być kochane

Być może wiele z nas już zna tę prawdę. Jednak jeszcze sporo kobiet zapiera się i broni na wszystkie sposoby przed miłością. Ale jak uciekać przed czymś, do czego zostałyśmy stworzone? To odwieczna prawna, że chcemy zarówno kochać, jak i być kochane. A jeżeli już totalnie nie wierzymy w miłość damsko-męską, to jeszcze zostaje ta macierzyńska. I która z nas się nie uśmiecha na widok maleństwa?

5 prawd, których nie wiemy o nas samych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1