Nic ci się nie chce lub właśnie dopadło cię zwątpienie? Jedyne, o czym marzysz, to odpoczynek. Wszyscy dookoła mówią: zrób to, zrób tamto, a ty masz powyżej uszu niepraktycznych porad, miałabyś ochotę rzucić wszystko i wyciągnąć się na kanapie? To zrób to. Jeżeli będziesz robić na siłę coś tylko dlatego, że inni ci karzą, to tylko jeszcze bardziej się zniechęcisz. 

 

Na przekór normom

Niekoniecznie codziennie, ale raz na jakiś czas wychodzi na zdrowie zrobienie czegoś inaczej niż oczekiwaliby tego od ciebie inni ludzie. Każdy dorosły od czasu do czasu lubi się poczuć jak rozkapryszone dziecko bądź leniwa nastolatka. Zespoły grające buntowniczą muzykę cieszą się popularnością nie tylko wśród młodzieży. Człowiek w każdym wieku lubi czasem poczuć ciarki na plecach, robiąc coś nielegalnego albo przynajmniej przeciwstawiając się komuś czy ogólnie przyjętym normom.


odpoczynek


Prawo do odpoczynku

Zdaj sobie sprawę z tego, że nie musisz harować 24 godziny na dobę - odpoczynek ci się należy. Masz prawo od czasu do czasu odetchnąć, poleniuchować czy nie robić kompletnie nic. Nawet tzw. marnowanie czasu, jeżeli nie odbywa się zbyt często, może działać prozdrowotnie. To podobnie jak zjedzenie przysłowiowego cheat mealu na diecie. Od czasu do czasu – byle nie za często. Taki odpoczynek nie tylko nie zaszkodzi, ale i pozytywnie wpłynie na twoją psychikę, nastawienie do życia.


Wypłakać się lub ponarzekać

Nie codziennie jesteśmy całe w skowronkach i potrafimy działać z podwójnym entuzjazmem. Czasem zdarzają się nam gorsze dni, czy to pod wpływem nieprzyjemnych wydarzeń, czy też tak po prostu. Mówi się, żeby nie skupiać się na negatywnych wydarzeniach, ale ciągle iść do przodu. No cóż, dobrze by było, gdyby się tak zawsze udawało. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i czasem potrzebujemy się wypłakać, wyzłościć czy wynarzekać, by dalej żyć. Nie jest prawdą, że nie możemy tego robić. Ważne tylko, żeby dać sobie jakieś granice zarówno na smutek, złość, jak i samo nicnierobienie. To znaczy dajemy sobie dwie godziny, dzień lub tydzień na odpoczynek, zachowywanie się jak kapryśne czy leniwe dziecko, ale po tym czasie wracamy do życia pełnego obowiązków z odpowiedzialnością. Takie coś nie może nam zaszkodzić, a jedynie pomóc. Z pewnością warto być w życiu aktywnym człowiekiem, ale czasem trzeba zapewnić sobie też czas na regenerację i odpoczynek.

A gdyby tak... poddać się lenistwu? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1