Podobno kobiety swoje przeświadczenie o idealnych mężczyznach biorą z komedii romantycznych, a mężczyźni o idealnych kobietach – z filmów pornograficznych. Może faktycznie komedie romantyczne przedstawiają wyidealizowaną wizję miłości, ale mimo to kobiety uwielbiają je oglądać. Czy to dlatego, że oglądając je, mogą odpłynąć w marzenia?


Dlaczego oglądamy komedie romantyczne?

Po komedie romantyczne sięgają zarówno rozmarzone nastolatki, jak i sceptycznie podchodzące do związków rozwódki. Tak kobiety śliczne, do których każdego dnia pisze czterdziestu facetów, jak i te brzydkie, które nawet nie pamiętają lub nie chcą pamiętać, że kiedykolwiek były w związku. Tak nieśmiałe, grzeczne i dyskretne niewiasty, jak i prawdziwe rozkapryszone zołzy. Jest kilka rzeczy, za które nad wszystko cenimy komedie romantyczne. Powiedzmy sobie o nich.


Poczucie humoru

No tak, to standardowa odpowiedź. Przecież jak sama nazwa mówi, te filmy to komedie. A to, że romantyczne – pal sześć. Ale co najważniejsze, zdarzają się w nich śmieszne momenty. I żeby wszyscy mężczyźni wiedzieli: my nie płaczemy przy tego typu filmach ze wzruszenia, ale najzwyczajniej w świecie one nas śmieszą! To łzy śmiechu. Niech tam nasi mężczyźni śmieją się z głupkowatych filmików na You Tube, my zdecydowanie stawiamy na humor w komediach romantycznych. ;)


komedie romantyczne


Przystojni aktorzy

Brad Pitt, Johny Depp i cała masa innych. Może też chcemy sobie „poobczajać” ciacha. A może choć na chwilę wczuć się w rolę niewiasty, którą podrywają? Gdyby przynajmniej jeden przystojny aktor nie grał w danej komedii romantycznej, to w ogóle nie byłoby sensu jej odpalać. A pójście na nią do kina byłoby istnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto...


Nieszczęśliwe aktorki

Reżyserzy już dobrze wiedzą, jak nas przyciągnąć. Bohaterka – życiowy nieudacznik (tak bardzo my!) i największe ciacho w mieście prosi ją rękę. I wtedy my myślimy sobie: „Może też mamy szansę?!” I w ten sposób wciągamy się w fabułę, utożsamiamy z bohaterką i za wszelką cenę chcemy zobaczyć kolejny odcinek, jeżeli takowy wyjdzie.


Idealni mężczyźni

Za wszelką cenę chciałybyśmy, żeby istnieli. Nawet mogłybyśmy przez tydzień nie tknąć żadnej pizzy ani czekolady... no dobra, nawet wina. A film pokazuje, że istnieją. Czuły, kochający mąż i ojciec, który nie wpadł w sidła cycatej kusicielki, a w imię obrony swojej młodej żony pobił całą bandę rozbójników. Która z nas by takiego nie chciała? No dobra, lubimy wierzyć, że tacy istnieją. Wierzyć lub marzyć – bez znaczenia. A komedie romantyczne podają nam tych idealnych mężczyzn na tacy! Wprawdzie tylko na dwie godziny filmu, ale dają.


Ekscytujące wydarzenia

W naszym życiu, pełnym rutyny, brakuje nam tego. U nas każdy dzień jest taki sam, a w filmie z minuty na minutę zmienia się akcja. Skoro same nie możemy przeżywać niesamowitych wydarzeń, chcemy chociaż na czas seansu wczuć się w bohaterów.

Dlaczego kobiety kochają komedie romantyczne? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1