Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku… kiedy docenia się kobiety. Matki, żony, dziewczyny, które pracują, wychowują dzieci, sprzątają, gotują i wnoszą do rodziny ten rodzaj ciepła, którego nie mógłby wnieść żaden facet. 8 marca – Dzień Kobiet to dzień, który mógłby powtarzać się codziennie. Nie ze względu na prezenty… ale na szacunek, jakim w tym dniu darzy się kobiety.


Kwiaty

Dzień Kobiet to dzień, w którym kobiety mogą spodziewać się kwiatów. Często są to tulipany, kojarzone z nadchodzącą wiosną. Kobieta jest właśnie taką wiosną w życiu mężczyzny. W przeciwieństwie do Walentynek w Dniu Kobiet obdarowuje się nie tylko własne kobiety, ale matki, córki, nauczycielki, szefowe, koleżanki i wszystkie znajome panie. Kwiaty są znakiem życia, a kobiety właśnie dają na świat nowe życie, za co m.in. należy im się szacunek.


dzień kobiet


Być kobietą nie jest łatwo

Każda z nas zapewne doskonale o tym wie. Począwszy od cierpienia fizycznego, które towarzyszy nam na każdym kroku – miesiączka, ciąża, poród... po cierpienie psychiczne, którego często doświadczamy przez swoją wrażliwość i emocjonalne podejście do życia. Dodatkowo kobiety często stają się ofiarą przemocy mężczyzn, a nawet powszechnie panujących plotek (seksownie ubierająca się dziewczyna może być nazywana prostytutką itd.). Dzień Kobiet nie zrekompensuje kobietom całego bólu istnienia, ale może chociaż pomóc dostrzec zalety bycia kobietą. Zalety? A jakie?


Zalety bycia kobietą

Po pierwsze jesteśmy płcią piękną. Mamy moc uwodzenia. Możemy wiele spraw załatwić po prostu przez swój urok osobisty. Jesteśmy również pierwszą osobą w życiu naszego dziecka, które w pierwszych miesiącach życia jest o wiele bardziej związane z matką niż z ojcem. Możemy się również cieszyć wieloma przywilejami, chociażby byciem przepuszczanymi jako pierwsze w drzwiach. Mamy większą gamę fryzur i ubrań, którymi dysponujemy, stąd nasze życie może być o wiele bardziej kreatywne niż płci męskiej. Poza tym nasza wrażliwość i uczuciowość, choć czasem rani, to również pozwala na bardziej ekspresyjne i silniejsze przeżywanie pozytywnych uczuć. Stąd możemy po prostu pełniej przeżyć życie. Zalet bycia kobietą znalazłoby się pewnie o wiele więcej.


Dzień kobiet codziennie?

8 marca pewnie zrobicie coś dla siebie. Udacie się do kina, SPA, kosmetyczki lub kawiarni na pyszną kawę. A dlaczego by nie obchodzić swojego święta bycia kobietą codziennie? Nie znaczy to, że codziennie musicie wydawać pieniądze na zabiegi kosmetyczne… Ale dobrze by było, gdybyście każdego dnia znalazły dla siebie czas, który będzie tylko i wyłącznie wasz – taki prezent za bycie kobietą. W tym czasie możecie poleżeć z maseczką na twarzy, posłuchać muzyki, poczytać dobrą książkę czy skosztować owocowej przekąski lub chociażby pomyśleć z wdzięcznością o tym, że jesteście kobietą – pełną radości, miłości, piękna i życiowej energii istotą.

Życzę wam, aby Dzień Kobiet trwał dla was zawsze, a mężczyźni traktowali was jak prawdziwą płeć piękną!

Dzień Kobiet – a gdyby świętować go codziennie? Ocena: 3/5 Ilość głosów: 2
Komentarze(1)
    • ~Dot
      9 marzec 2017

      "Możemy się również cieszyć wieloma przywilejami, chociażby byciem przepuszczanymi jako pierwsze w drzwiach." O ile ktoś nas w nich przepuści.