Elegancja zdaje się zupełnym przeciwieństwem wygody. Kojarzy się nam bowiem z krótką, obcisłą spódnicą, białą, przylegają bluzeczką i wysokimi szpilkami. I jak tu mówić o wygodzie, skoro w takim stroju ani biec na autobus, ani nawet swobodnie zjeść spaghetti w obawie przed poplamieniem stroju? Na szczęście obecnie coraz popularniejsza staje się tzw. sportowa elegancja, czyli styl, który ma w sobie coś z elegancji, ale równocześnie jest wygodny i komfortowy na co dzień. 


Co będzie lepsze - elegancja czy wygoda?

Elegancja jest formalnym stylem ubioru charakteryzującym osoby wyższych klas. To pewien szyk, polegający na stawianiu reprezentatywnego wyglądu ponad własną wygodę. Elegancko ubrane osoby budzą w społeczeństwie zachwyt i poważanie, a nawet posiadają więcej przywilejów, bywają traktowane lepiej. Elegancja to coś, na co pozwolić sobie może każda kobieta, ale nie każda jest zdolna do takich poświęceń. Największym dyskomfortem w eleganckim ubiorze bywają buty na wysokim obcasie. Na szczęście styl zwany sportową elegancją, pozbywa się ich, na ich miejsce wprowadzając ładne obuwie sportowe. Połączenie tego typu butów ze spódnicą czy elegancką bluzką również może wyglądać ciekawie. Tym bardziej, że nawet sportowe obuwie może być efektowne.


elegancja


Kiedy sprawdzi się sportowa elegancja?

Inaczej ubieramy się na różne okazje – na wesele czy bankiet, do pracy, na siłownię i na zakupy. Sportowa elegancja jest czymś, co spisze się w wielu wypadkach, ale również nie za każdym razem. Podczas ważnych uroczystości, bankietów czy innych imprez zdecydowanie lepiej jest jednak pozostać przy klasycznej elegancji – tym bardziej, że kilka godzin w niewygodnym stroju jesteśmy w stanie znieść. Sportowa elegancja nie jest często akceptowana przez ludzi starszych, którzy nie znają takiego stylu i uważają go za pewien nietakt. Z kolei podczas imprezy wśród wyluzowanych rówieśników można odpuścić sobie podniosłość ubioru.


Wiele osób ubiera się elegancko do pracy. Jednak tutaj spędzamy całe dnie i ciężko męczyć się przez ten czas w niewygodnych butach czy doglądać, czy nie podwinęła się nam spódnica. Sportowa elegancja jest tutaj świetnym rozwiązaniem. Reprezentatywna koszula, bluzka czy żakiet, do tego wygodne spodnie i buty. W ten sposób możemy iść na pewien kompromis z ubiorem i prezentować się w miarę elegancko, a jednocześnie czuć się wygodnie.


Gusta kobiet są przeróżne i tak jedne kobiety nigdy nie odważyłyby się połączyć stylu wygodnego z eleganckim, a inne ten styl wprost pokochały. Istnieją kobiety, dla których codzienne noszenie szpilek nie stanowi problemu. Jednak jeżeli do takiego grona nie należysz, nie wahaj się spróbować modowych eksperymentów i założenia tego, co naprawdę lubisz, dodając do tego kilka eleganckich elementów.

Elegancja czy wygoda? A może by to połączyć? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2