Przyjęło się uważać, że gej jak nikt zrozumie kobietę i jej we wszystkim doradzi. Niestety często bywa, iż kobiety zwyczajnie się w nich zakochują, a uczucie nie może zostać odwzajemnione. Czy przyjaźń z gejem popłaca? O tym w poniższym artykule.


Wiele korzyści, jedno niebezpieczeństwo

Nie mam tutaj zamiaru nikogo obrażać, jednak często się zdarza, że gej to mężczyzna, który wyjątkowo zna się na sprawach kobiecych takich jak kosmetyki, ubrania, fryzury itd. Dla każdej kobiety skarbem jest przyjaciółka orientująca się w tych sprawach, ale jeszcze większym skarbem – przyjaciel! Bo z nim nie pokłócisz się o sukienkę, kiedy na wyprzedaży zostanie ostatnia sztuka, która obojgu wam się podoba. Bo nie odbije ci faceta (chociaż z tym by można dyskutować ;)). Niestety wszystkie dobrze wiemy, jak z tą przyjaźnią damsko-męską bywa. Gdy albo jedna, albo druga strona się zakocha (co jest niestety bardzo częste), przyjaźń się sypie. W najlepszym wypadku, obie strony się zakochują i przyjaźń zamienia się w związek. W przypadku przyjaźni z gejem nie grozi nam ani związek, ani to, że on się w nas zakocha – co utrudniłoby lub nawet uniemożliwiłoby utrzymanie przyjaźni. Jedyne zagrożenie polega na tym, że to my się możemy w nim zakochać. Fakt, że jest gejem, może nas trochę zniechęcać, ale wszystkie wiemy, jaka jest miłość i że potrafi dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli więc postanawiasz zawiązać przyjaźń z gejem, powinnaś zdawać sobie sprawę z tego maleńkiego ryzyka.


Jak oni postępują?

Czy geje chętnie wchodzą w przyjaźnie z kobietami? Tutaj nie ma reguły. Zależy od człowieka. Możesz natknąć się na ekstrawertyka, z którym szybko się zaprzyjaźnisz – bądź też na introwertyka, który będzie stronił od towarzystwa, zwłaszcza kobiet. Jeżeli zależy ci na nawiązaniu takiej przyjaźni, nie możesz w żaden sposób próbować flirtować z gejem, by nie zniechęcić go do siebie. A czy warto starać się o taką przyjaźń? Tutaj też wszystko zależy od człowieka. Z jednym będziesz dogadywać się rewelacyjnie, a z drugim cały czas popadać w konflikty.


Zazdrosny partner?

Czy może się zdarzyć, że chłopak twojego przyjaciela będzie zazdrosny o spotkania z tobą? Wszystko się może zdarzyć… ale w rzeczywistości to trochę tak, jakby twój chłopak był zazdrosny o spotkania z przyjaciółką. A w drugą stronę? No tak, oczywiście, że twój partner może być zazdrosny, że spędzasz czas z innym mężczyzną i może nawet początkowo nie wierzyć w to, że jest gejem – ale kiedy go pozna, powinien się przekonać.


Co na taką przyjaźń rodzice? Nie masz już chyba czternastu lat, żeby tak bardzo się tym przejmować, jednakże starsze pokolenie może sceptycznie podchodzić do twojego zadawania się z homoseksualistami (jakby coś ci miało grozić z tego powodu ;)). Musisz sama zadecydować, czy wasza przyjaźń jest na tyle bliska, że warto poinformować rodziców, że twój kolega jest gejem (żeby nie planowali wam ślubu ;)) – czy też zostaniesz przy wersji, że spotykasz się z kolegą, bo nie muszą przecież wszystkiego o nim wiedzieć.


Ku pamięci

Na koniec pamiętajmy o tym, że pomimo iż gej może zrozumieć kobietę bardziej niż heteroseksualny facet, a przy tym być mniej zawistny niż koleżanka – to nie jest regułą, że każdy gej będzie najlepszym przyjacielem dla każdej kobiety. Nie ma sensu, abyś na ulicy czy portalach specjalnie wypatrywała homoseksualistów w celu zawarcia przyjaźni. Ale jeżeli już takiego przyjaciela masz, tylko się cieszyć. Nie ma to jak facet – doradca w zakupach. I w końcu możesz spokojnie żalić się na koleżankę – bez obaw, że to, co o niej powiesz, rozniesie się po całym mieście.

Gej – najlepszy przyjaciel kobiety? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1