Czeka cię w najbliższym czasie podróż? Niezależnie od tego, czy weekendowa, czy dłuższa – powinnaś pamiętać o kilku istotnych rzeczach. A jeżeli nie lubisz podróżować, gdyż wydaje ci się, że zawsze o czymś zapomnisz, ten poradnik pokaże ci, że wcale to nie takie trudne.


Pozytywne nastawienie

Jeżeli będziesz spodziewać się złej pogody, kiepskich warunków w hotelu i nudy (być może tak tylko na wszelki wypadek, by uniknąć rozczarowań), to jest właśnie największa szansa, że to ci się przytrafi. Wiadomo, nie wyobrażaj sobie hotelu z basenem, sauną i spa, jeżeli nie masz pewności, że do takiego jedziesz – ale wyobrażanie sobie pozytywnych emocji towarzyszących podczas podróży nikomu nie zaszkodzi, a nawet może pomóc się pozytywnie nastroić.


Artykuły codziennego użytku

Majtki, skarpety, podkoszulki, szczoteczka do zębów, codziennie używane przez ciebie kosmetyki czy leki – spakuj to na pierwszym miejscu, po czym upewnij się, że wszystko masz. O ile bez serum do rzęs jakoś wytrzymasz, to bez majtek na zmianę może być trudno.


Ubrania na każdą pogodę

Wiadomo, że jeżeli jedziesz zimą w góry, to nie musisz brać kostiumu bikini. Ale chodzi o to, żebyś była przygotowana na każde warunki atmosferyczne. Coś na deszcz i odpowiednie buty to podstawa. Jeżeli jedziesz zimą, spakuj rzeczy na wypadek: mrozu, śniegu, wiatru, cieplejszych dni. Jeżeli latem – na wypadek upału i deszczu.podróż


Artykuły „wycieczkowe”

To takie, bez których mogłabyś się obejść, ale ułatwią i umilą ci podróżowanie. To aparat fotograficzny, dzięki któremu upamiętnisz podróż, mapa, jeżeli wolisz korzystać z papierowej zamiast na telefonie, może podręczna torba czy plecak i czego tam jeszcze twoja dusza podróżniczki zapragnie. ;)


Pieniądze lub karta kredytowa

Niektórzy zabierają mniej pieniędzy w obawie przed kradzieżą. Ale co zrobisz, gdy zostaniesz bez pieniędzy w obcym mieście czy kraju? Może okazać się, że planowane wydatki trochę cię przerosły. Lepiej wziąć więcej i trzymać w dyskretnym, bezpiecznym miejscu (dobrym pomysłem jest nerka), niż później musieć żebrać lub z przymusu wracać autostopem.


Dokumenty

Dowód osobisty może ci się przydać, nawet gdy jedziesz całkiem niedaleko. Prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka, a może również inne dokumenty będą niezbędne podczas podróży?


Zdrowy rozsądek

Fakt, że wyjeżdżasz w podróż, nie oznacza, że teraz możesz wyłączyć myślenie i odpowiedzialność i zacząć się bawić na maksa. To właśnie w obcych miejscach powinnaś zachować szczególną ostrożność. Jeżeli masz zamiar upić się na umór, lepiej zrób to w gronie sprawdzonych przyjaciół, a nie nowo poznanych turystów. Podróże sprzyjają robieniu szalonych rzeczy i przyznam, że czasem faktycznie trzeba zaszaleć. Ale szaleństwa ze zdrowym rozsądkiem zawsze bezpieczniejsze. ;)

Jak dobrze przygotować się do podróży? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1