Zima to czas, w którym choć fizycznie nie zapadamy w sezonowy sen, to nasze życie zwalnia obroty i nierzadko też przestajemy się cieszyć z wielu rzeczy, które cieszyły nas w lecie. Sam fakt, że jest zimno, nie jest szczególnie radosny – do tego dochodzi jeszcze krótki dzień oraz długie zimowe wieczory, podczas których nie chce się nigdzie ruszyć. Niżej zaproponuję, jak możecie sobie umilić spędzanie tego zimowego czasu, żebyście też mogły czerpać z niego przyjemność.


Sposoby na umilenie czasu zimą

Książka. To podstawowy atrybut dla zmęczonych kobiet. Można przy niej odpocząć, odpłynąć w krainę ulubionych bohaterów, ale i zaczerpnąć sporą dawkę wiedzy.


Film. Łatwiejsza forma książki. Można położyć się, odpalić dobry film i w pełni rozmarzyć. W dodatku można oglądać go w towarzystwie chłopaka, przyjaciółki, popcornu lub coli.


Muzyka. Pełen relaks. Zwłaszcza gdy zamykamy oczy i wsłuchujemy się w ulubione utwory od najlepszych wykonawców, próbując wychwycić z nich to, co najlepsze. Aktywne słuchanie muzyki bardzo rozwija słuch.


Malowanie. Oczywiście nie każdy ma ochotę i zdolności, ale jeżeli masz tylko odrobinę chęci by coś potworzyć, trudno o lepszy czas na to niż zimowe wieczory.


Pisanie. A może padający śnieg obudzi w tobie duszę poety? Zawsze możesz popróbować, przecież nikt nie karze ci ujawniać światu tego, co napisałaś. A może akurat się nada i sama zechcesz?


Gotowanie. Czy też pieczenie. To świetny pomysł, bo zimą chce nam się szczególnie jeść, więc na twojej kulinarnej pasji skorzystają wszyscy współlokatorzy.


Ćwiczenia. Bo jak już o jedzeniu była mowa, należy wspomnieć i o nich. Odpalasz filmik z fitness gwiazdą, a może po prostu tylko energiczną muzykę i rozpoczynasz walkę o płaski brzuch i jędrne pośladki.


Gra na instrumencie. Jeżeli takowy masz w domu, nie ma nic do gadania. Być może zima przyszła właśnie po to, byś mogła się poświęcić temu, co nieco zaniedbałaś przez letnie wypady.


Spacer. Co z tego, że zimno, ale mózg i ciało zawsze potrzebują przewietrzenia. Ubierz się ciepło i wyrusz na 30–40 minut spaceru żwawym tempem. Wybierz sobie do tego w miarę dobrą okolicę. Oczywiście możesz zaprosić na spacer współtowarzyszy. Taki spacer nie tylko wpłynie dobrze na twoje samopoczucie, ale i poprawi całą sylwetkę.


zima


Wypad na siłownię. Czy też tańce lub zajęcia fitness. Szczególnie zimą przyda ci się dodatkowa dawka ruchu. W dodatku miło spędzisz czas, nie będziesz się nudzić, ciało się wyrzeźbi, a poziom hormonów szczęścia wzrośnie.


Spotkania z przyjaciółmi. I tych nie zaniedbaj zimą. Nie musicie przesiadywać na ławce w parku i marznąć. Zawsze możecie spotkać się u kogoś w domu lub w jednej z wielu knajp. Rozmowy w towarzystwie zawsze poprawiają humor. I nawet zima nie będzie w stanie wam go odebrać.


Przytulasy. Jeżeli masz chłopaka, czas spędzany wspólnie na przytulaniu jest bezcenny – zwłaszcza zimą. Raz – poprawia humor, a dwa – dodatkowo ogrzewa. Poza tym udowodniono naukowo, że osoby, które przytulają się minimum 7 razy dziennie, są o wiele mniej podatne na depresję!

Jak umilić czas zimą? Pomysły na kreatywne spędzanie czasu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1