Jak to jest być kobietą idealną? Co powinnyśmy robić, żeby poradzić sobie ze wszystkimi rolami społecznymi, które przypadają nam w udziale? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, zwłaszcza tych w bardzo młodym wieku. Nie ma jednej recepty, która pokazałaby nam krok po kroku, jak postępować. Każda z nas jest inna i każda ma swoją własną drogę. Najlepszą radą dla kobiet jest to, żeby nikogo nie udawać, być autentyczną i akceptować siebie.


Kobieta idealna – czy to możliwe?

Ideały nie istnieją, chyba że przyjmiemy, że każda z nas jest ideałem. Każda z nas ma swoją osobowość, swój temperament, swoje niepowtarzalne doświadczenia życiowe. Każda z nas również stale się zmienia. Nie ma uniwersalnych ideałów, za to możemy się stać najlepszymi wersjami samych siebie. Do tego jest nam jednak potrzebna akceptacja. To, że akceptujemy same siebie, nie oznacza stagnacji. Żeby móc się zmienić, musimy jednak zaakceptować to, kim w danym momencie jesteśmy, musimy zaakceptować nasze słabości i problemy.


Proces naszej zmiany powinien być indywidualny. Błędem jest porównywanie się z innymi. Musimy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie dorównać wszystkim. Zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, czy inteligentniejszy od nas. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. My powinnyśmy oceniać siebie jedynie własną miarą. Jeżeli uczymy się nowych rzeczy, naszym punktem odniesienia jesteśmy my same, a nie inni ludzie. Cieszymy się tym, że jesteśmy lepsze niż wczoraj i nie zwracajmy uwagi na wyniki innych. Jest to klucz do wysokiego poczucia własnej wartości.


Nie mamy potrzeby, żeby z kimś rywalizować, ponieważ każda z nas może stać się ideałem na własną miarę. Nie powinnyśmy odbierać sukcesów innych jako zagrożenia dla siebie. Powinny być dla nas inspiracją, jednak nie mającą wpływu na naszą samoocenę. Powinnyśmy być przede wszystkim sobą. Niezależnie o jakie dziedziny życia chodzi.


Kobieta idealna w związku partnerskim jest sobą. Nie udaje nikogo, ani nie stara się robić rzeczy, które są jej narzucane przez rodzinę czy społeczeństwo. Żeby być "idealną" partnerką, trzeba najpierw nauczyć się kochać i akceptować samą siebie. Jedynie taka umiejętność pozwoli nam kochać i akceptować naszego partnera. Jeżeli mamy problemy z samoakceptacją, powinnyśmy dwa razy zastanowić się, zanim wejdziemy w nowy związek. Zastanówmy się, czy osoba partnera nie jest nam potrzebna jedynie do rekompensowania nam naszych słabości, czy w pełni akceptujemy osobę, z którą chcemy się związać.


kobieta idealna


Kobieta idealna na własną miarę

Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że to, kim jesteśmy teraz, a także to, w jakim momencie życia się w tej chwili znajdujemy, jest nam potrzebne. Wszystkie nasze doświadczenia nam służą i są dla nas nauką. Dzięki nim możemy stawać się coraz lepsze, jeżeli tylko zdamy sobie sprawę, że mamy możliwość czerpać korzyści z wszystkiego, co nas spotyka. Unikajmy z słuchania rad ludzi, którzy twierdzą, że powinnyśmy być takie, a nie inne, robić to, co wszyscy. Nie jest to dobra droga. Wszelkie próby stania się kimś innym są dla nas wielką stratą czasu.

Kobieta idealna, czyli ideał na własną miarę Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1