Usiąść wygodnie, wyciągnąć świeżo zrobiony popcorn, patrzeć, słuchać i przeżywać mnóstwo emocji razem z głównym bohaterem. Pomimo że kino jest miejscem, w którym teoretycznie nie podejmujemy żadnej aktywności, to przeżywamy w nim miliony przygód. To świetna opcja na bezpieczne przygody i przeżycie wszystkiego, co tylko da się przeżyć, począwszy od romantycznych spotkań, przez strzelanki, a skończywszy na podróżach w kosmos.


Kino to miejsce, w którym możesz oderwać się od swoich własnych problemów

Bo życie czyimś życiem zawsze wydaje się ciekawsze. I nieważne, czy filmowy bohater jest człowiekiem szczęśliwszym, czy mniej szczęśliwym od nas. Ważne, że możemy wyobrazić sobie, że to właśnie my. Nie lubimy naszej życiowej rutyny, zaś w życiu filmowych bohaterów zawsze coś się dzieje. Dzięki temu, że możemy w filmie przeżywać ich przygody, możemy też ograniczyć ryzykowne zachowania w naszym własnym życiu.


Kino uczy

Oczywiście nie wszystkie filmy, ale wiele z nich pokazuje nam rzeczywisty świat. To często z filmów czerpiemy wiedzę na temat innych krajów, ich geografii, zwyczajów w nich panujących. Możemy też z filmów czerpać pewne inspiracje, np. na randki, spotkania, kolacje, podróże… W dodatku wiele filmów zmusza nas do myślenia i rozwija w nas zdolności analityczne, logicznego rozumowania i myślenia przyczynowo-skutkowego.


kino


Kino relaksuje

Jest to powiązane z punktem pierwszym, ale jednocześnie nieco szersze. Istotne jest tutaj tzw. doświadczenie katharsis, które pojawia się po wielu filmach. Poczucie pewnej ulgi wynikające czy to z pozytywnego zakończenia, czy z faktu, że to nie my jesteśmy bohaterami – jest ogromnie cenne. Oczywiście istnieje też wiele filmów, które sprawiają, że albo wychodzimy z kina zbulwersowani, albo wręcz smutni. Jednak z założenia dobry film rozrywkowy (nie mówimy tu o dokumentalnych czy historycznych) powinien sprawić, że po jego obejrzeniu poczujemy się dobrze.


Kino jest miejscem do spotkań towarzyskich

Bo jak śpiewała Katarzyna Groniec: „Samotni nie chodzą do kina”. I pomimo że nie jest to miejsce dobre to rozmów towarzyskich, to sama możliwość obejrzenia wspólnie z kimś filmu, wymiany spojrzeń, uśmiechów czy złapania się za ręce sprawia, że wielu ludzi na spotkania towarzyskie (w tym randki) umawia się właśnie w kinie.


Kino daje nam możliwość zanurzenia się w zupełnie innym od naszego świecie. I właśnie za to je kochamy. A może macie jeszcze jakieś dodatkowe powody, dla których darzycie miłością dobre filmy?

Na filmowym ekranie, czyli za co kochamy kino? Ocena: 3.3/5 Ilość głosów: 6