Pomału, pomaleńku sezon zimowy dobiega końca. Otwierając okno, można poczuć ten wiosenny wiatr, pełen nadziei i optymizmu. Wprawdzie na zapach świeżo skoszonej trawy trzeba będzie jeszcze poczekać, ale pierwsze promienie słońca już do nas docierają. A wraz z nimi nadzieja, że w końcu pożegnamy się z jesienno-zimową depresją... i coraz bardziej będzie nam się chciało podejmować różnego rodzaju aktywności, zamiast spędzać czas biernie w domu. Idzie wiosna!


Wiosna - za co ją kochamy?

Nadejście wiosny oznacza dla nas więcej energii, entuzjazmu i radości z życia. A także mniej czasu spędzanego w domu, a więcej aktywnie – na dworze. Promienie słoneczne zachęcają do pieszych czy rowerowych wycieczek. Również wiosna sprzyja traceniu zbędnych kilogramów dzięki temu, że wtedy rzadziej niż w zimie sięgamy po słodkie i tłuste jedzenie, za to częściej podejmujemy aktywność typu jogging i rower. Wiosną mamy również większy dostęp do świeżych warzyw i owoców, co wiąże się z tym, że chętniej eksperymentujemy w kuchni. Nic nie równa się smakom wiosennych sałatek. Również łatwiej przychodzi nam przyrządzanie zdrowych posiłków.


Tak więc wiosna sprzyja polepszeniu samopoczucia, odchudzaniu i uzyskaniu lepszej kondycji – ale to nie wszystko. Również wtedy jesteśmy bardziej otwarte na nowe znajomości. Gdybyśmy robili listę ludzi poznanych zimą i wiosną – ta druga pewnie będzie zdecydowanie dłuższa. Dzieje się tak dlatego, że wiosną robimy się bardziej otwarci wobec innych, energiczni i chętni do zawierania znajomości. Mówi się nawet, że początek wiosny sprzyja nowej miłości. A jeśli nie nowej – to ożywieniu tej starej. Coś w tym jest, bo kiedy jak nie wiosną odczuwa się te słynne motyle w brzuchu...?


wiosna


Jak skorzystać z wiosny?

Jeżeli już faktycznie poczujecie optymistyczny zapach wiosny, nie zmarnujcie tego! Ten zapach bowiem może dodać wam wiele energii do działania. Może właśnie wiosną czas na bardziej efektywną pracę? A może spróbujecie czegoś nowego, o czym zawsze marzyłyście? Również to doskonały czas, by z pasją podjąć aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. O ile w zimie były pewne utrudnienia (brak świeżych warzyw, zimno na zewnątrz), to wiosną i latem można stracić kilka kilogramów nabranych w trakcie zimy. Wiosenny deszcz, pierwsze mocniejsze promienie słońca, wiatr, a wnet już pierwsze kwiaty – korzystajcie z tego! Wiosna to według wielu ludzi najpiękniejsza pora roku, w dodatku najlepszy czas do tego, by zacząć cieszyć się życiem!

Optymistyczny zapach wiosny, czyli żegnaj zimo! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1