Zakochać się na wiosnę w przypakowanym przystojniaku, który każdego ranka otwiera nam drzwi, nie jest trudno. O wiele gorzej jest pokochać samą siebie, łącznie z wadami, niedoskonałościami i świadomością bycia nieidealną. A jednak jest to o wiele ważniejsze dla naszego szczęścia niż zakochanie się w kimś. Najpierw musimy same siebie kochać, ażebyśmy mogły kogokolwiek obdarzyć prawdziwą miłością. Przed wami krótki kurs miłości własnej. Pokochaj siebie na wiosnę!


Uśmiechnij się

To nic, że znów ci jedno, drugie czy trzecie nie wyszło. Powód do uśmiechu zawsze się znajdzie. A kiedy już się uśmiechniesz, stań przed lustrem i zobacz, jak ci w uśmiechu do twarzy! Ale po co od razu patrzysz na brzuch, szukasz mankamentów? Odwracasz głowę od lustra, bo straszą cię pierwsze zmarszczki czy też pryszcze, które w twoich oczach urastają do wielkości arbuza. Skup się na samym uśmiechu. Doceń to. Naprawdę wyglądasz ślicznie, gdy się uśmiechasz!


Wyprostuj się

Dosyć już bycia zakompleksioną dziewczynką. Od dziś jesteś królową swojego życia. I ty w nim rządzisz. Jeżeli żądasz sukcesu – osiągniesz go. Chyba że żądasz porażki? Rozkaz królowej musi być spełniony. Wyprostuj się i idź do walki z własnym losem. To nic, że przegrasz kilka bitew, kiedy wygrasz całą wojnę. Nawiasem mówiąc, kiedy już jesteś wyprostowana i uśmiechnięta – zajrzyj do lustra. Ogromnie zyskałaś w przeciągu tych 2 minut, prawda?


Załóż ulubiony ciuch

Nieważne, czy to biała, elegancka bluzka, czy stary dres. Niech to będzie ciuch, w którym czujesz się najbardziej sobą – atrakcyjną i piękną kobietą. Ubranie, w którym się lubisz. I w którym uwielbiasz się przeglądać w lustrze. No, to teraz przejrzyj się po raz trzeci. I co, lepiej?


pokochaj siebie


Wypisz swoje mocne strony

Nie pomyśl. Wypisz. Słowo pisane ma większą moc. Zresztą pomyśleć możesz byle co, a nad pisaniem musisz się już porządnie zastanowić. Jesteś odważna, kreatywna, ambitna, może zabawna lub bezkompromisowa? Pisz wszystko, co przyjdzie ci do głowy. Byle szczerze. I nie bój się, że jest tego za dużo. Dopóki jest mniej wyrazów niż w Słowniku Języka Polskiego, to naprawdę nie przesadzasz! ;)


Wypisz, za co siebie lubisz

Podobne do poprzedniego punktu, ale to nie to samo. Bo twoją mocna stroną może być ambicja, ale możliwe, że nie znosisz jej w sobie. A może z kolei lubisz siebie za to, że nie przejmujesz się specjalnie życiem? Spójrz na siebie tak, jakbyś była swoją najlepszą przyjaciółką. Pokochaj siebie za to, jaka jesteś.


Zobacz w sobie wyjątkową kobietę

Teraz czas na to, abyś znów stanęła przed lustrem. Uśmiechnięta, wyprostowana, w swoim ulubionym ubraniu, pewna swoich mocnych stron i tego, za co da się ciebie lubić. Dostrzeż w sobie kobietę wyjątkową, ale i wspaniałą, z którą spędzasz całe swoje życie i dla której chcesz jak najlepiej. Pokochaj siebie za to. Która czasem irytuje cię i popełnia błędy (za to też pokochaj siebie), ale więcej razy ci pomaga i działa na twoją korzyść. Zobacz w sobie nie tyle fizycznie atrakcyjną kobietę, co osobę pełną wartości, zainteresowań, talentów i pasji. I pokochaj siebie! Bo nikt nie da ci takiej miłości, jaką możesz dać sobie sama!

Pokochaj siebie na wiosnę, czyli rzecz o samoakceptacji Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1