Jedne kobiety szukają go w swoich domach, inne w kościołach, jeszcze inne w korporacjach, stowarzyszeniach, teatrach i szkołach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdzie można znaleźć spełnienie, bo dla każdego człowieka ukrywa się ono w innym miejscu.


Spełnienie dla każdego

W życiu każdej z nas pojawia się czas, kiedy czujemy, że naprawdę spełniamy się w życiu – ale i taki, który niesie ze sobą totalną pustkę, wypalenie i przekonanie o tym, że wszystko, co robimy, jest bez sensu. Oczywiście możemy walczyć, aby tych pierwszych momentów było jak najwięcej, zaś drugich jak najmniej.


Spełnienie jest związane z powołaniem, które mamy. Jedne z nas doskonale spełniają się w roli matki, oddanej dzieciom, mężowi i domowym obowiązkom, inne w roli matki i karierowiczki zarazem, a jeszcze inne stawiając na wyłącznie rozwój intelektualny czy też duchowy. Już w dzieciństwie pojawiają się w nas pierwsze marzenia odnośnie do tego, kim będziemy w przyszłości. Życie weryfikuje nasze plany, jednak nie powinnyśmy się całkiem pozbywać naszych marzeń, jeżeli czujemy, że ich realizacja dałaby nam prawdziwe spełnienie.


spełnienie


A owe spełnienie, o którym tyle piszemy, nie jest niczym innym jak wykorzystywaniem swoich talentów i zainteresowań w życiu. Dobrze wiemy, że bardzo podnosi na duchu, kiedy widzimy, że swoim talentem możemy komuś pomóc, kogoś uszczęśliwić. I o to właśnie w życiu chodzi.


Często spotyka się kobiety, którym brakuje spełnienia w zawodzie. Albo dlatego, że już w młodości wybrały ścieżkę zawodową nie związaną ze swoimi zainteresowaniami – albo też dlatego, że ze względu na pieniądze podjęły się pracy, która ani trochę ich nie cieszy. Po wielu latach każdej pracy może też przyjść tzw. wypalenie zawodowe, spowodowane przewidywalnością czynności i tym, że nie dostarczają już one żadnych nowych bodźców i wrażeń. W tych wszystkich przypadkach nie ma innej pomocy jak tylko zmiany. Zmiany na lepsze. Pomimo że znalezienie nowej pracy wymaga wiele odwagi, to w imię spełnienia jednak warto.


Ale spełnienie może być nie tylko zawodowe. Może przyjść również w życiu prywatnym. Szczęśliwy dom, rodzina – to marzenie chyba każdej kobiety. Kochający mąż, zdrowe dzieci sprawiają, że aż chce się spełniać społeczną rolę matki, odczuwając wiele satysfakcji. Zdecydowanie gorzej, kiedy mąż okazuje się toksycznym egoistą, a i z dziećmi pojawiają się problemy. Wtedy satysfakcja z własnej rodziny spada, a wraz z nią poczucie spełnienia. Tutaj radą są także zmiany – jednak nie da się tak ogólnie określić, jakie, gdyż zależy to od poszczególnych przypadków.


Aby być szczęśliwymi, musimy dążyć do tego spełnienia. Tylko ono może sprawić, że poczujemy satysfakcję z naszego życia. Jednak aby dążyć do spełnienia, musimy się odważyć czasem podążać za głosem serca i intuicji, a nie tylko rozumu. Oto dlaczego najbardziej nas cieszą rzeczy szalone.
No, to spełniajcie się w swoim życiu, realizując własne marzenia! :)

Prawdziwe spełnienie – gdzie je znaleźć? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1