Sukienki różnią się między sobą, ponieważ różne są okazje, na które je ubieramy. Sukienki wieczorowe to te, które wkładamy na siebie, idąc do opery, filharmonii, na oficjalną kolację, czy bankiet. Nie są tak ozdobne jak suknie balowe, ale wymagają specjalnej oprawy: buty, mała torebka, biżuteria czy fryzura. Charakterystyczne są dla nich klasyczne kolory – często wybierane są czerń i granat, eleganckie kroje, rezygnuje się też z ekstrawagancji.


Krótkie sukienki wieczorowe

Sukienki wieczorowe krótkie nie są częstym widokiem, gdyż już z racji długości i faktu, że odkrywają nogi, wymagają specjalnego dobrania pozostałych części garderoby. By sukienka była wieczorowa, a nie imprezowa, nie może odsłaniać za dużo, ponieważ straci swój elegancki charakter. Jeśli zatem decydujemy się na krótką sukienkę wieczorową, nie powinnyśmy zapomnieć o kilku zasadach. Sukienka nie może być za krótka, czyli nie powinna zakrywać tylko pośladków. Najodpowiedniejsze do krótkiej sukienki wieczorowej będą czarne kryjące rajstopy, które pozwolą uniknąć wrażenia, że przyszłyśmy z gołymi nogami. Dodatki do sukienki powinny być niewielkie – zwłaszcza torebka, by nie zasłaniać kreacji, która przecież jest krótka. Skoro zdecydowałyśmy się na odkrycie nóg, byłoby dobrze, by sukienka nie miała wielkiego dekoltu. Eksponujmy jedną część ciała, nie przychodźmy rozebrane. 


sukienki wieczorowe powinny podkreślać nasze atuty

 

Sukienki wieczorowe długie

Sukienki wieczorowe długie to klasyczne rozwiązanie. W związku z tym, że zakrywają więcej, pozwalają na nieco więcej odważnych rozwiązań. Mogą mieć rozporek, oczywiście znowu musimy pamiętać, że sukienka wieczorowa jest przede wszystkim elegancka, więc i tu zachowujemy umiar. Mogą mieć dekolt zarówno z przodu (podkreślający linię biustu, a nie eksponujący biust, bo to z elegancją nie ma nic wspólnego), jak i z tyłu. Dekolt na plecach może być nieco większy, musimy jednak pamiętać, że nie powinien sięgać pośladków, a kończyć się w połowie pleców. Z dekoltem na plecach bardzo ważne jest to, by zadbać o odpowiednią bieliznę, której nie będzie widać spod sukienki.

 

Sukienki najlepsze dla krąglejszych kształtów

Sukienki wieczorowe xxl tak naprawdę niewiele się różnią od sukienek w mniejszych rozmiarach. Wybierając taką sukienkę, dobrze jest jednak pamiętać o kilku zasadach. To nieprawda, że jesteśmy skazane na czerń, ale skoro czerń optycznie wyszczupla, po co dodawać sobie kilogramów? Unikajmy dużych wzorów, gdyż one przyciągają uwagę i deformują sylwetkę. Unikajmy też lśniących i sztywnych tkanin, które będą załamywać się na każdej fałdce naszego ciała. W miarę możliwości zadbajmy o bieliznę modelującą – ona koryguje mankamenty figury.


Należy znaleźć atut swojej figury i tak dobrać sukienkę, żeby go podkreślić. Jeśli mamy ładny biust, zadbajmy o elegancki dekolt i naszyjnik, który nie będzie wulgarny, ale skupi uwagę na atucie. Jeśli mamy ładne, zgrabne nogi, może warto zastanowić się nad krótką sukienką wieczorową i je podkreślić?

Najmodniejsze sukienki wieczorowe. Wybierz najlepszą dla siebie Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2