Sylwester to okazja do największej imprezy w całym roku. Ludzie wydają na ten dzień kolosalne kwoty. Większość hoteli czy restauracji organizuje bale sylwestrowe. Jednak nie każdy lubi i może pozwolić sobie finansowo na tego rodzaju świętowanie – ale to nie od razy znaczy, że musi sylwestra spędzać w domu przed telewizorem. Jest jeszcze wiele innych alternatyw.


Ponadczasowa domówka

Jest popularną formą imprezowania wśród młodzieży, ale i dorośli mogą się na niej dobrze bawić. Potrzebna jest tylko „wolna chata”, ktokolwiek ze znajomych i dobre nastawienie. Domówki mogą być naprawdę niewielkie – albo wręcz huczne. Zależy to też od tego, ile osób jest w stanie pomieścić dany dom czy mieszkanie. Finansowo domówka wychodzi bardzo tanio, gdyż umawiacie się, co kto przynosi lub piecze. Co do muzyki oraz tego, co będziecie robić – dogadujecie się z innymi uczestnikami. Domówki mają ten plus, że mogą być tematyczne. Np. wszyscy przebierają się, jakby żyli w latach 40., puszczacie tamtejszą muzykę i jedzenie dostosowujecie do stylu. Na sylwestra zawsze możecie zrobić ekskluzywną domówkę i chociażby przebrać się za celebrytów. To może być niezła zabawa.


Niezłe widoki

Ale domówka to poza balem oczywiście niejedyna opcja spędzania sylwestra. Bardzo dużo ludzi preferuje sylwester w górach. Organizowane są zarówno wycieczki, jak i można wybrać się tylko w grupie najbliższych osób. Trud górskiej wspinaczki wynagradza szampan i ognisko na szczycie. Często też można trafić na sympatyczną imprezę w schronisku. Pamiętajcie tylko, by podczas górskiej wspinaczki zachować ostrożność – w końcu sylwester wypada zimą, gdy chodzenie po górach jest najbardziej niebezpieczne. Tak więc nie przesadzajcie z ilością alkoholu spożywanego po drodze.


Sylwester w górach


Sylwester aktywnie

A jeśli już o górach mowa, wiele osób decyduje się na spędzanie sylwestra podczas uprawiania sportów zimowych – czy to narty, czy snowboard. To na pewno super pomysł, zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi imprezami. W dodatku ze stoków o północy pięknie musi być widać fajerwerki. To są właśnie uroki gór.


Filmowa impreza

Dla miłośników spokojniejszych form spędzania czasu w kinach organizowane są sylwestrowe maratony z najlepszymi filmami. Dla fanów kina to na pewno lepsza impreza niż oglądanie w domu imprezy w TVN. Kina zapewniają też w tym czasie dodatkowe atrakcje dla uczestników takich maratonów, żeby sylwestrową noc zapamiętali bardzo przyjemnie.


Ciekawe miejsce

Wcześniej była mowa o górach, ale jest też opcja zupełnie przeciwna – sylwester w kopalniach soli, np. w Bochni czy w Wieliczce. Impreza jak impreza, ale samo spędzanie jej w kopalni może być ekscytujące. Poza tym przebywanie w takim miejscu wpływa dobroczynnie na zdrowie.


A może... koncert?

W końcu istnieje opcja spędzenia sylwestra muzycznie. I nie mówię tu tylko o wielkich imprezach na rynku, organizowanych przez telewizję – podczas sylwestra odbywa się wiele koncertów muzyki poważnej, jazzowej i innej. Działają też teatry muzyczne i opery. Z tej opcji korzystają często ludzie starsi, miłośnicy muzyki, którzy nie mają siły na bal, ale wstęp nie jest przecież zabroniony młodym, którzy chcą nowy rok rozpocząć, słuchając, jak rozbrzmiewa najpiękniejsza muzyka.
Jak same widzicie, alternatyw jest wiele, a to i tak jeszcze nie wszystkie. Wierzę, że sylwester, jakkolwiek go nie spędzicie, będzie dla was naprawdę udany!

Sylwester. Jeżeli nie bal, to co? Sprawdź! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1