Niestety – ale chodząc po ulicach wielkich miast zauważa się wielu smutnych ludzi. A cała reszta sprawia wrażenie wściekłych lub niezadowolonych. Pomimo że standard życia znacznie się poprawił, radość jakoś zanikła. I chociaż smutek bywa zaraźliwy, wcale nie musimy go powielać. Możemy wybrać się na poszukiwania radości… i chociaż to powinna być wędrówka po własnym sercu, możemy zawsze rozejrzeć się za tym, co może nam jej dostarczyć. 


Otwórz oczy

Wybierz się na spacer i otwórz oczy w poszukiwaniu nowych źródeł radości. Nadchodząca wiosna akurat temu sprzyja. Możesz udać się nad rzekę, w miejsce, które od zawsze cię zachwycało lub pozytywnie ci się kojarzy. Kiedy już udasz się na taki spacer, postaraj się wszystkie problemy zepchnąć na dalszy plan, zaś skupić się na tym, co w twoim życiu pozytywne. Możesz rozkoszować się chwilą spędzaną na łonie natury, zamiast w dusznym biurze. Przypomnij sobie radosne chwile z twojego życia. Może radość u ciebie oscyluje wokół jakiegoś konkretnego motywu – może to jest związane z twoją pasją? Jeżeli tak, postaraj się na te rzeczy sprawiające ci radość poświęcać jeszcze więcej czasu.


Zaproś przyjaciół

Czasem nasz smutek bierze się z tego, że pod wpływem obowiązków brakuje nam czasu na spędzanie go z ludźmi, którzy dawniej w dużej mierze przyczyniali się do naszej radości. Może czas na odświeżenie tych przyjaźni? Nie wykręcaj się tym, że gdyby ktoś chciał, to sam by napisał… Napisz pierwsza, zaproś do siebie czy na spacer i zobacz, jak to się dalej potoczy. Może akurat brak tej jednej relacji odbierał ci całą radość?


radość


Zainwestuj w marzenia

Często zgorzknienie w ludziach bierze się stąd, że porzucili swoje młodzieńcze marzenia, twierdząc, że i tak nie mają szans na ich spełnienie. W rzeczywistości nawet najbardziej absurdalne marzenia można spełnić, jeżeli się do tego dąży. Oczywiście nie wystarczy mocno chcieć, ale trzeba działać w kierunku spełnienia marzeń. Skok ze spadochronem, wydanie płyty, czy zrobienie formy na siłowni? Nie ma rzeczy niemożliwych.


Obudź w sobie wdzięczność

Postaraj się wyszukiwać nawet najdrobniejsze rzeczy, za które jesteś wdzięczna czy to swojemu losowi, czy rodzinie, przyjaciołom, mężowi. Fakt, że będziesz często odczuwać wdzięczność, uczyni cię nie tylko radośniejszą, ale i pozwoli przyciągnąć do ciebie pozytywnych ludzi, a w efekcie szczęście. Czasem narzekanie jest nam potrzebne, ale nie skupiaj się na nim, lecz właśnie na wdzięczności. Fakt, że jesteś zdrowa, posiadasz pracę, rodzinę, masz co jeść i pić – to już wystarczające powody do radości. I uwierz, że naprawdę nie masz po co zakładać na twarz smutnej maski, jak większość ludzi. O wiele bardziej opłaca się mieć radosną twarz.

W poszukiwaniu radości - gdzie jej szukać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1